Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Tekken Projesi

Merhaba Forum ahalisi.

Bilirsiniz, geçtiğimiz günlerde 2024 Olimpiyatları oldu. Oradan başarı elde edemesek de güzel şeyler de ülkemiz için oldu. Örneğin Yusuf Dikeç. Yusuf Dikeç'in popüler olmasından sonra Tekken oyununda fanlar Yusuf Dikeç'i bir oyun karakteri olarak tasarlayıp meme yapmışlardı. Hoş çalışmalar çıktı o zamanları. Konumuzun açılma sebebine gelirsek: Tekken'in önde gelen isimlerinden Harada Türkiye'ye geldi. Ve bazı arkadaşlarımız "Türk karakter gelecek mi" diye sormuş. Harada da aralarından birini alıntılayıp; geçmişte iki fikirleri olduğunu; ancak karasız kaldıkları için iptal ettiklerini söyledi. Bu direkt önemli kişiden gelen bir açıklama. Ayrıca Harada, Türk karakteriyle ilgili önerilerini istedi. Ancak ne yazık ki yorumlarda 5 Türk'ü geçmiyor. Geri kalan başka ülkelerden. Onlar da kendi isteklerini yazıyor. Harada'nın tweeti'i de bu:

Arkadaşlar, bu bizim için önemli bir fırsat. Ancak ortalıkta yeterli bir arz-talep oluşturamamışız. Ayrıca fikirlerimizi de istiyorlar. Ancak tweet'te Türk yok... Bu konuyu da bunun için açtım. Biz burada organize olup; ve hepimizin fikri alınarak ortaklaşa bir Türk karakter yaratalım. Tekken dünyasına ait bir Türk karakter. İllaki kendi yarattıkları dünyasına uygun Türk karakter oluşturacaklardır. Ancak bunun için bize ait fikirleri yok. Biz de fikirlerimizle onlara ışık olacağız.

İlk olarak biz Korsanfan ahalisi ile projemizin tam olarak adlandırmaya odaklanmalıyız. Katılım oldukça gelişecektir. Geliştireceğimiz şeyler bunlar:

-Türk kültürüne ait referanslar
-Türk milletine ait hikaye origini (Referanslardan daha zor olduğunu düşünüyorum bu kısmın. Modern dünyada illaki Türk milletine ait referanslar koyulur. Ancak Türk milletinin benimseyebileceği origin hikayesi zor olacağını düşünüyorum. Sadece bir karakter değil; karakterimizi tanımlayan başka karakterler de önem teşkil ediyor. Bu yüzden gerçekten Türklerin anlayabileceği ve benimseyebileceği origin zor)
-Türk milletine ait fiziksel özellikler (Bence karakteri tasarlarken en eğleneceğimiz kısım bu. Benim fikrim ülkemiz için önemli kişileri referans alabiliriz)
-Dövüş stili (Bunun için Sayokan'ı öneriyorum. Ancak niteliği nedir, diğer dövüş sanatları ile benzer yapısı varsa geri dönütü ne olur bilemem. Ancak böyle bir dövüş sanatımız var. Bunu sahiplenebiliriz. Kısıtlama yok bu arada. Her şeyi olabilir. Bir savaş aletini kullanan tarzda karakter de yaratabiliriz. Örneğin Gürz, çakı gibi. Tabii geçerliliği varsa)

Referans alabileceğimiz ünlüler:
  • Cüneyt Arkın:

• Yavuz Selekman:

• Kartal Tibet:

• İzzet Günay:

• Serdar Gökhan

• Murat Soydan:

• Tarık Akan:

Bol bol örnek attım referans alabileceğimiz ünlüler kısmında. Siz de katılım sağlarsanız daha da zengin içerik oluşturmuş oluruz. Ben bu tweeti fırsat olarak görüyorum arkadaşlar. Belki iyi şeylere sebep olabiliriz. 😁

Son düzenleme:
Murat - Kara Murat - Cüneyt Artık

Veya Tarkan olabilir. Street Fighter veya Mortal Kombat olsa Kurdu da olurdu vs : ))

Tarkan ve Kara Murat'ın çizgi romanı da vardı galiba.

Mortal Kombat, Yusuf Dikeç'in lisansını alırsa şaşırmam.

İyi düşünmüşsün kardeş eline sağlık şimdi tasarım olarak Cüneyt Arkın, Kartal Tibet ve Tarık Akan ortalaması bir karakter yaratmak gerekli. Hikaye olarak da Dede Korkut Hikayeleri, Vatan Yahut Silistre ve Mesnevi'den ortalama güzel bir hikaye çıkarılabilir.

İyi düşünmüşsün kardeş eline sağlık şimdi tasarım olarak Cüneyt Arkın, Kartal Tibet ve Tarık Akan ortalaması bir karakter yaratmak gerekli. Hikaye olarak da Dede Korkut Hikayeleri, Vatan Yahut Silistre ve Mesnevi'den ortalama güzel bir hikaye çıkarılabilir.
Tekken dünyasına uyumlu olabilecek tarzda hikayeler oluşturmak lazım. Aslında bunun için taslak bir origin oluştururum yakın vakitte.

Biraz daha açmam gerek herhalde şimdi Türk kültürü referansı ve dövüş stiline gelecek olursak karakter ve hikaye referansında bol bol yedirilebilir dövüş stili ise biraz güreş biraz da sayokan tarafından alınmalı diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık