Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Tarafını Seç

Tarafım belli

• Kullanılan toplam oy
    132
Adamın bıyığı var. Görsel olarak hatalı bir çeviriydi.
Bildiğim kadarıyla japonlarda direk bıyık olarak bir kelime yok sakal yerine geçen bir kelime var. O yüzden whitebeard diye İngilizceye çevrilmiş. Onun tr çevirisi de beyazsakal işte. Adamın bıyığı varda beyazbıyık oluyormu hiç Allah aşkına adamın bütün karizmayı söküp alıyorsun. Diyelim ki yakıştırıyor olsan bile bunca yıl beyazsakal diyip bundan sonra beyazbıyık demen garip. Bütün dünya Wb demiyormu adama.

Kaliamcı Roger'a oy atıyorum. Her zaman serinin zirvesinde olacak kişi. Wb bu duygusallıkla ve egoizmle bu maçı kaybedecektir.

Beyazsalak varken ne gereği vardı ki?
Bu en doğrusu

Adamın bıyığı var. Görsel olarak hatalı bir çeviriydi.
Evet öleydi de Beyazbıyık hem hiç fonetik değildi hem de korsan dediğin sakalıyla anılır. Sağ olsun Oda da açıkça Beard yazarak içimizi rahatlattı.

Ayrıca bu durum WB'nin nece badass olduğunu gösterir. Bıyık bırakmış herkese sakal dedirtiyor ve kimse de sesini çıkarmıyor.

Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Hatırladığım kadarı ile yazıyorum :D

Roger’ı severiz ya da sevmeyiz ama adam tam korsan. Roger ölürken, korsanlar çağına büyük bir darbe vurmak isteyen denizcilere ters köşe yapıp, korsanlar çağını daha da üst seviyeye taşıyor. Roger’ın yanına aldığı çocuk Shanks, sırf kaptanın söylediği sözleri söylüyor diye, bir çocuk için kolunu veriyor ve onun yola çıkmasını sağlıyor. Roger’ın ortağı ve can dostu olan Rayleigh aynı çocuğa eğitim veriyor ve güçlenmesini sağlıyor. Wb’nin ölürken söylediği ve hükümeti bir kez daha afallatan One Piece gerçekten var olayını da başlatan Roger. Uzun lafın kısası Bu çağın ateşini Roger yakmıştır ve hükümetin başına büyük bela sarmıştır. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık