Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sousou no Frieren

İzlediğiniz en overrated anime sorusunda cevaplarken kararsız kalıyordum. Beni bu dertten kurtardığı için teşekkür ederim. Artık %100 emin bir şekilde cevap verebilcem.

İzlediğiniz en overrated anime sorusunda cevaplarken kararsız kalıyordum. Beni bu dertten kurtardığı için teşekkür ederim. Artık %100 emin bir şekilde cevap verebilcem.
Rate'i nasıl bilemiyorum o yüzden overrated mıdır bilmiyorum
Ama seviyorum animeyi
Havası hoşuma gidiyor

Nesi özel bunun biri özet geçebilir mi tanıtım yazısından, bu seriden ne beklemem gerektiğini anlamadım
Bu seri benim için en özel olan durumu okuduğum bölümle alakalı olması. Joseph Campell Kahramanın Sonsuz Yolculuğu ve halk kahramanlık anlatılarına hakim olursanız; seride bir çok ezberin insanileştiğini farkedersiniz. Frieren modern anlatı biçiminin en yeni nesilidir. Bu tür modern anlatıların ilk örneği hepimizin bildiği J.R.R. Tolkien'in eserleridir. Frieren işlediği konular şunlar:
- Kahraman, insandır. İnsan da ölümlüdür. O zaman Kahraman da ölümü tadacaktır. Himmel ölümü tattı.
- Kahraman seçilmiş kişidir. Himmel "Efsanevi kılıca sahip olamadı" Ancak zamanın tehdidini yendi.
- Himmel insani özellikler gösteriyor. Geleneksel anlatımlarda; Kahramanlar kusursuzdur. Türk anlatıları bu ezberi biraz da bozsa onda da Kahraman insanüstü özellikleri mevcuttur.
- Gücün zamana yenilmesi. Zamanının Şeytan Generalinin yaptığı güçlü büyü tekniğinin bir hiçmişçesine durdurulması ve güvendiği yıkıcı gücün de bir sonu olduğunu trajik yönde öğrenmesi.
- Mana alegorisi ve gücün kullanımının felsefesi
- Tipik kahraman ve sınıf anlatımının dışına çıkması (Partimizin Ruhbanı; içkici, kumarbaz ve kadın düşkünü olması. Elf'in J.R.R. Tolkien anlatılarından farklı işlenmesi gibi) ezber bozan yönleri var.

Ve dahası. Seri benim için özel bir seri. Sürekli hikaye, yazı yazdığımdan ve FRP oynadığımdan dolayı anlatımı beni etkiledi. Artık başucum serim oldu.

Son düzenleme:
Yavaş denilebilecek bir hikaye anlatımı var ama bir yandan da insanı dinlendiren, huzur veren bir havası var. Bu açıdan biraz Mushishi andırıyor onunda huzur veren bir havası vardı, her ne kadar konuları bambaşka olsada. Bunda müziklerinde etkisi var bayağı başarılı buldum.

En son bölüme kadar animesini izlemiştim, kalan yerler için mangaya geçtim. Hikaye anlatımını çok beğendim geçmiş ile günümüz çok iyi harmanlamış. Çok uzun zamanlar yaşamanın aslında o kadar da eğlenceli olmadığı çok iyi yansıtılmış. Himmel çok kral karaktersin sen ya.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık