Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sousou no Frieren

Stüdyo: Madhouse
Tür: Fantastik, Macera, Dram
Bölüm Sayısı: ?
Çıkış Tarihi: 29 Eylül 2023
Konusu: Büyücü Frieren, Kahraman Himmel, Rahip Heiter ve Cengâver Eisen'den oluşan kahraman ekibi, Şeytan Kral'ı alt eder ve dağılmadan önce evin yolunu tutarlar. Döndüklerinde ise yaklaşık on yıl süren yolculuklarını yâd ederler fakat elfler için on yıl, diğerlerine kıyasla çok kısa bir zaman dilimidir. Bu yüzden Frieren yoldaşlarının yavaş yavaş birer birer öldüğüne şahit olur. Heiter ömrünün sonlarına yaklaştığında Fern adında küçük bir kızı Frieren'in çırağı yapar. Bir sürü büyü toplamak yola çıkan bu ikili, eski kahraman ekibinin ziyaret ettiği yerleri tekrar ziyaret ederek amacı olmayan bir yola koyulur. Yolculukları boyunca Frieren, rahmetli olan yoldaşlarıyla daha derin bağlar kurmak için teptiği fırsatlardan duyduğu pişmanlıklarla yavaş yavaş yüzleşir.

Her efsanede kahramanların ölümü asla anlatılmaz. Amaçlarını gerçekleştirdikten sonra hayatlarının da nasıl olduğu anlatılmaz. İnsani dertlerden bi' uzaktırlar ve onlara insanüstü özellikler atfetmemizi sağlamamız kaçınılmaz oluyor. Ancak Katil Frieren animesi bu ezberi bozuyor. Tabii görünüyor ki; Frieren, Lord of the Rings'ten çok etkilenmiş. Klişeleşmiş Japon isekai animelerinde gösterilen cüce, insan, elf tiplemesi yok. Felsefesi de güçlü animedir. Zaman kavramı, Şeytan olmayı, Kendine güvenmeyi, ölümü ve ölümsüz olmayı çok güzel anlatıyor. Kesinlikle izleyin.

Son düzenleme:
MAL'ın Top Airing sıralamasında 1. sırada olan animeydi sanırım. Sürüye uymak istediğimden, LotR benzerliğini ve Madhouse yazısını gördüğümden ben de plan to watch'a alacağım sanırım ya.

Gerçekten çok kaliteli bir seri. Hikayesi işlenişi ve çizimleri gayet yeterli beni tatmin etti öneriyorum

Anime güncele geldim. Daha 10 bölüm oldu ama konusunun hakkını sonuna kadar verebilmiş diyebilirim.
Geçmişte kafanızda bir soru oluşmuş ve bu soru zamanla önemini yitirmiştir, işte bu anime o soruya cevap niteliğini taşıyor, en azından benim açımdan böyle oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık