Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Luffy şu an Crackerla dövüştüğü için güç dengelerine, Marcoya ve BB'a biraz kafam takıldı.

Şimdi Luffy eğitimdeyken Marco ve BB'ın kapıştığını öğrendik. Marco ne kadar intikam duygusuyla hareket etse de mantıksız biri değil bana kalırsa. WB'ın yanında yıllarını geçirmiş biri, meyvesinin gücünü de gayet iyi biliyor. Buna rağmen dövüşmeyi göze alabililiyor.

- Marco gura guraya ve meyvesinin gücünü iptal edebildiğini bildiği bir meyveye sahip BB'dan güçlü olduğunu düşünüyor. Burdan Gura gurayı en güçlü paramencia yapan unsur WB olabilir mi? Yoksa gura guranın kendisinde kalıcı bir hasar bırakmayacağını düşünerek mi hareket ediyor?

- Sengoku WB'ın en güçlü olduğunu söylemişti daha önce. 2 yonkounun gücünü biliyoruz şimdiye kadar (WB-BB). Yonkouların gücü WB baz alınarak biraz abartılıyor olabilir mi? Çünkü BB sadece Marcoyla olan dövüşünden sonra adalara da sahip olduğu için yonkou ilan ediliyor bir şekilde. Denk olmaları bana zaten olası gelmiyor ama 2 yıl önce sadece BB mıydı zayıf halka?

- Cracker'ın şanssızlığını bir kenara bırakırsak Luffy'den aldığı ilk darbede yenildi. Acaba Marco diğer as adamlardan daha güçlü olabilir mi? Ve ya öyle olduğu için mi zaten gerçekleşti diğer bahsettiklerim?

- Bu soruya cevap vererek diğer bazı sorulardan kurtulabilirsin de. Marco salak mı?
- İntikam duygusu en aklıselim insanın bile gözünü kör edebilecek bir şeydir. Teach onun kaptanını öldürerek onurunu lekelemiş, kendi adalarına çökerek işlerini bitirmiş. Marco böyle bir savaşa girmek zorundaydı zaten. Yoksa Beyazsakal Korsanları olarak kimsenin yüzüne bakamazlardı. Gura Gura no Mi ise Oda'nın söylediği gibi en güçlü Paramecia türü meyve. Zaten bu bilgiyi verirken, böyle olmasının nedeni olarak Newgate'i göstermiyor.

- Newgate'in çok güçlü bir adam olduğu aşikar, yalnız uzun süredir pasif kaldığından bahsedildi. Yaşlılık, hastalık ve hamlık gibi durumlardan ötürü zirve zamanları kadar güçlü olmadığı anlaşılıyor zaten. Ancak Yonko kavramında bir abartı göremiyorum. Zira denizlerde göklerdeki yıldızlar kadar korsan var ve bu dört kişi içlerinde en güçlü olanları. Teach zaten Yonko olması için gerekli adımları atmıştı, Marco'ya karşı kazandığı zaferle de kaptığı koltuğu tescilledi. Düşürülebilecek olsa, bunu birileri mutlaka yapardı.

- Ne Cracker'ın ne de Marco ve diğer as adamların tam performans gücünü göremedik. O yüzden yorum yapamam.

- Değil.​

- İntikam duygusu en aklıselim insanın bile gözünü kör edebilecek bir şeydir. Teach onun kaptanını öldürerek onurunu lekelemiş, kendi adalarına çökerek işlerini bitirmiş. Marco böyle bir savaşa girmek zorundaydı zaten. Yoksa Beyazsakal Korsanları olarak kimsenin yüzüne bakamazlardı. Gura Gura no Mi ise Oda'nın söylediği gibi en güçlü Paramecia türü meyve. Zaten bu bilgiyi verirken, böyle olmasının nedeni olarak Newgate'i göstermiyor.

- Newgate'in çok güçlü bir adam olduğu aşikar, yalnız uzun süredir pasif kaldığından bahsedildi. Yaşlılık, hastalık ve hamlık gibi durumlardan ötürü zirve zamanları kadar güçlü olmadığı anlaşılıyor zaten. Ancak Yonko kavramında bir abartı göremiyorum. Zira denizlerde göklerdeki yıldızlar kadar korsan var ve bu dört kişi içlerinde en güçlü olanları. Teach zaten Yonko olması için gerekli adımları atmıştı, Marco'ya karşı kazandığı zaferle de kaptığı koltuğu tescilledi. Düşürülebilecek olsa, bunu birileri mutlaka yapardı.

- Ne Cracker'ın ne de Marco ve diğer as adamların tam performans gücünü göremedik. O yüzden yorum yapamam.

- Değil.​
Teşekkür ederim cevapların için fazla uzun yazmışım şimdi farkettim.

Son bir soru daha, Dressrosa arc çok çok uzun sürmüş bir arc bana kalırsa. Tamam onlarca yeni karakter tanıtıldı ama sündürüldüğü ortadaydı. Sence de Oda seriyi hızlandırmaya mı karar verdi? Seriyi takip edeli 7 yılım bitiyor. Bölümleri beklentim olmadan açmama rağmen şaşırtıyor yaptıklarıyla. İşin kötü yanı yıllardır bunu beklerken biraz saçmalayarak gitmeye başladı sanki bu da bende hayal kırıklığı yaratıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Teşekkür ederim cevapların için fazla uzun yazmışım şimdi farkettim.

Son bir soru daha, Dressrosa arc çok çok uzun sürmüş bir arc bana kalırsa. Tamam onlarca yeni karakter tanıtıldı ama sündürüldüğü ortadaydı. Sence de Oda seriyi hızlandırmaya mı karar verdi? Seriyi takip edeli 7 yılım bitiyor. Bölümleri beklentim olmadan açmama rağmen şaşırtıyor yaptıklarıyla. İşin kötü yanı yıllardır bunu beklerken biraz saçmalayarak gitmeye başladı sanki bu da bende hayal kırıklığı yaratıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Ben seriye başladığımda daha Enel dövüşü gerçekleşmemişti. O zamandan bugüne kadar tarzını hiç değiştirmedi. Ben seriyi sadece askerde olduğum dönemde takip edemedim. Bölümleri toplu okumuş olmama rağmen bana da fazla uzatılmış gibi geldi. Ancak Oda bu, vardır bir bildiği.

anladım smoker-kun orda demek istediğim adamın meyvesini engellemesiydi okadar .

O zaman da sırtından bir parça eksilir. Bilerek mi böyle saçma şeyler soruyorsunuz anlamıyorum. Ben bu seriyi yazan kişi değilim. Sadece resmi olarak açıklanmış bilgileri paylaşabilir ve bir konu hakkında fikrimi belirtebilirim.

Smo merhaba. Olayı kaçırdım mı bilemedim. dikkatimden kaçmış olabilir. şimdi bu BB vivre kart sayesinde burgess'e ve bu vesileyle Devrimcilerin Karargaha ulaştılar ve gazetede geçene göre orayı yıktılar vs. buraya kadar herşey tamamda, CP0 karargahı nasıl buldu? BB söylemiş olamaz gibi geliyor, CP0 geldiğinde kapışıp kaçmışlar.

Smo merhaba. Olayı kaçırdım mı bilemedim. dikkatimden kaçmış olabilir. şimdi bu BB vivre kart sayesinde burgess'e ve bu vesileyle Devrimcilerin Karargaha ulaştılar ve gazetede geçene göre orayı yıktılar vs. buraya kadar herşey tamamda, CP0 karargahı nasıl buldu? BB söylemiş olamaz gibi geliyor, CP0 geldiğinde kapışıp kaçmışlar.
Lucci zaten biliyordu Devrimciler'in işe karıştığını. Takip edilmiş olabilirler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık