Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Biraz eski bir meseleye deyinecegim ama eski bolumleri izleyince tekrar aklıma geldi ve acayip rahatsiz oldum o yüzden yazacağım.

Yaa bu marineford sonrası bölümlerde hakiyi cok ozel bişey olarak gosterip de daha sonra her önüne gelenin haki kullanmasindan asiri rahatsız olan tek kisi ben miyim ? Hatta rayleigh normalde elimizdeki süre yeterli olmaz diyodu full eğitim yapacak olmalarina ragmen NW'ye bi geldik gelen gecen herkes haki kullaniyo tashigi bile kapmış olayı. Bi geliyolar Law falan Luffy seviyesi çıkıyo. Ulan o zaman ne halt yemeye 2 yıl eğitim yaptınız siz ? Çok tutarsız ve saçma değil mi ? 2 yil egitim yapacaz haki ogrenecen falan deyince heyecanlanmistim zamaninda sonra acayip hayal kırıklığına uğradım siz ne düşünüyorsunuz ?

Smo-yan sencede artık hakinin daha güçlü hallerinin çıkması gerekmiyor mu? Haki şuan yeterli bir güç mü?
Goroseilerin hepsi eski birer savaşçı mı? onların da meyve yem ihtimallerii olabilirr mi?
1. One Piece, güç seviyesi belirli bir çizgide ilerleyen seri. Yani zaman geçtikçe süper güçlü kimseler ortaya çıkmıyor. O yüzden Haki şu an tam dozunda.

2. İkisine de net cevap verilemez. Sarışın ve Şapkalı yara izlerine sahip. Onların savaşçı oldukları söylenebilir.

Öncelikle merhaba, daha yeni üye olduğum için bu soru soruldu mu bilmiyorum kusura bakmayın.

Şimdi One Piece dünyasında Red Line'ı dikey ekvator olarak kabul ediyoruz. Bir yarısı Grand Line diğer yarısı Yeni Dünya oluyor. Hasır Şapkalar Grand Line'a girmeden önce otomatiken Yeni Dünya'da olmuyor mu?
Hayır. One Piece dünyasını dörde bölünmüş bir küre gibi düşün. Dört parça Maviler olarak bilinen denizler. Ortadan geçen çizgi Grand Line ve Yeni Dünya'yı ayırıyor. Bulunduğun Mavi'ye göre ya Grand Line ya da Yeni Dünya sınırında oluyorsun. Girebilmek için Sakin Kemer'den geçmek lazım. Eğer Yeni Dünya'ya komşu bir Mavi'de isen, Sakin Kemeri geçip doğrudan Yeni Dünya'ya girebilirsin.

Biraz eski bir meseleye deyinecegim ama eski bolumleri izleyince tekrar aklıma geldi ve acayip rahatsiz oldum o yüzden yazacağım.

Yaa bu marineford sonrası bölümlerde hakiyi cok ozel bişey olarak gosterip de daha sonra her önüne gelenin haki kullanmasindan asiri rahatsız olan tek kisi ben miyim ? Hatta rayleigh normalde elimizdeki süre yeterli olmaz diyodu full eğitim yapacak olmalarina ragmen NW'ye bi geldik gelen gecen herkes haki kullaniyo tashigi bile kapmış olayı. Bi geliyolar Law falan Luffy seviyesi çıkıyo. Ulan o zaman ne halt yemeye 2 yıl eğitim yaptınız siz ? Çok tutarsız ve saçma değil mi ? 2 yil egitim yapacaz haki ogrenecen falan deyince heyecanlanmistim zamaninda sonra acayip hayal kırıklığına uğradım siz ne düşünüyorsunuz ?
Her önüne gelende Haki çıkmıyor. Bu tamamen senin düşüncen. Bizim 9 kişilik tayfada bile sadece 4 kişide olduğu kesin olarak biliniyor. Şöyle bir örnek vereyim;

Kolezyumda dövüşlere katılan 552 kişi vardı. Biz bunlardan 36 tanesini gördük. Gördüğümüz 36 kişinin içerisinde sadece 9 kişi Haki kullandı.

İki yıl sonra çıkan yeni karakterler içerisinde Haki kullandığı kesin olan 11 kişi var, iki yıl önce Haki'si olmayıp da Haki kullanmayan başlayan kişi sayısı da sadece 12.

İstatistiki verilere bakarsak, Haki kullanan adam sayısı az bile.

Her önüne gelende Haki çıkmıyor. Bu tamamen senin düşüncen. Bizim 9 kişilik tayfada bile sadece 4 kişide olduğu kesin olarak biliniyor. Şöyle bir örnek vereyim;

Kolezyumda dövüşlere katılan 552 kişi vardı. Biz bunlardan 36 tanesini gördük. Gördüğümüz 36 kişinin içerisinde sadece 9 kişi Haki kullandı.

İki yıl sonra çıkan yeni karakterler içerisinde Haki kullandığı kesin olan 11 kişi var, iki yıl önce Haki'si olmayıp da Haki kullanmayan başlayan kişi sayısı da sadece 12.

İstatistiki verilere bakarsak, Haki kullanan adam sayısı az bile.
Peki abi bizim luffy 2 yilda egitimle zar zor ogrenirken law nasil haki kasiyor ?
Toei mallamasi olabilir ama kafes iterken issho nun yaninda 3 tane kıytırık denizci de (meynard ve bastille den bahsetmiyorum) kılıca haki basıp kafes itiyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık