Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu Zoro için kaptanına denk bir adam muhabeti nerde geçiyor bir bilgin var mı bu konuda?
Başka bir sitede rastladım da.

1-aokiji vs doflamingo kim alır sence, bir de magellanın güç leveli shichibukai seviyesinde mi sence ya da amiral seviyesinde mi?

2- law neden doflamingonun kafasıyla gövdesinin yerini falan değiştiremiyor
1. Kuzan alır. Magellan da çok rahat Shichibukai olabilecek güçte bir adam.
2. Çünkü meyvesinin gücü, Doflamingo'nun Haki seviyesini aşamıyor. Bu yüzden eskiden Vergo'yu da kesemiyormuş.

Bellamy 6 stil bilseydi eğer meyve gücü onun soru daki hızını arttırır mıydı ve rankyaku saldırısı dahada güçlenir miydi?
6 stildeki özellikler meyve gücü sayesinde daha da üst seviyeye taşınıyorsa eğer hangi meyveler en uygunu olurdu?
Bildiğim kadarı ile, Soru'nun sabit bir hızı vardı. Hatta Shakushi ile eşit hızda olduğu söylenmişti. Tekniğin bir temeli olduğundan, hızın değişeceğini sanmıyorum. Her türlü Zoan türü meyve ideal olur.

Usta Koka sadece fiziksel zırh mı? Demek istediğim ateşe lava buza falan da kullanılabilir mi? Vergo kendisini yüzde yüz değilse de büyük oranda Akainu'nun lavından kendini koruyabilir mi?

Arkadaşlara not: Anketlik sorular sormayın dostlar. Şu vs'yi kim alır gibi. Bilgi ağırlıklı olsun derim ben sorular. Smoker'ın fikrinden ziyade bilgisi önemli bence.
Korur. Koka denilen şey, Haki ile yapılan görünmez zırhın bedene uygulanmış hali. Haki gücün ne kadar çoksa, o kadar sert ve dayanıklı olursun.

Bu mesele ilgimi çekti.Detay manyağı mangaka nasıl böyle bir hata yapmış olabilir.Yoksa bizim tayfanın maceralarında sanıldığı gibi arclar 2 - 3 gün sürmüyor da daha fazla mı sürüyordu.Yada arclar ve adalar arası boşlukların süresi çok fazla olabilir mi denizde geçen ?
Adalarda geçen süreye dair fikrimiz var, fakat denizde geçen süre sadece gösterilen gece-gündüz sahnelerine göre sayılıyor. Arada gösterilmeyen kısımlar varsa, denizde geçen süre daha uzun olabilir.

Sanırım son sayıda eski liderin Trebol olduğu söylendi. E peki Dof geldikten sonra nasıl Vergo Dof'un sağ kolu oldu bu olaya anlam veremedim ben açıkcası.
Doflamingo 10 yaşında iken, Vergo ile tanışıyor. O sıralarda da Trebol çetenin lideriymiş. Fakat Doflamingo eskiden de olsa bir Kutsal Ejder olduğundan ve Haoshoku Haki faktörü yüzünden lider olarak seçiliyor. Trebol 18 yaşındaymış o zamanlar, Vergo ise Doflamingo ile aynı yaştaymış. Yaşıtı olduğundan daha iyi arkadaşlık kurması normal.

Baby 5'ın vücudunu yasopp, beckman gibi adamlar silah gibi kullanabilirler mi ve mermilere haki ekleyebilirler mi? Eğer haki ekleyebilirlerse baby 5'ta haki kullanmış sayılır mı? Saçma bir soru oldu gibi ama neyse. :D
Yaratıcı bir soru olmuş. Kullanabilirler sanırım.

Smoker belki de sorulmuş en saçma soruyu soruyorum. Luffy bildiğimiz gibi lastik. Dof da ip kullanıcısı. ikisi de paramecia. paramecia olmasına rağmen Dof vücudundan ipler üretip o iplerden kukla yaparken Luffy bunu yapabilir mi? sonuçta G2'de vücudu ısınıyor. vücudunu yeterince ısıtıp Dof'un mantığı gibi lastik üretip klon üretemez mi? yaparsa uçuk mu olur sence?

bir de daha önce konusu döndü mü bilmiyorum, bir ara forumda yoktum bir süre. Dof'un kuş kafesinin mantığı nedir? yani iplerin o kadar sert keskin aşılamaz olmasının mantığı.
Yapamaz, çünkü Luffy'nin bedeni lastik, kendi lastik üretemiyor. Doflamingo'nun ise normal bir bedeni var, ancak tel üretebiliyor.

Kuş Kafesi'nde kullanılan tel, Doflamingo'nun kullandığı tellerin güçlendirilmiş hali. Yani bu adamın kullandığı teller neredeyse görünmez bir inceliğe sahipken, ki bu hali bile çok keskin ve sağlam, kafesi oluşturan her bir tel, aslında yüzlerce telden oluşuyor.

Şu Zoro için kaptanına denk bir adam muhabeti nerde geçiyor bir bilgin var mı bu konuda?
Başka bir sitede rastladım da.
Bir veri kitapçığında geçiyor. Ancak çeviri hatası var. Luffy ve Zoro'nun denkliği güç değil, içlerindeki savaşma arzusu. Yani cümlenin doğrusu "Zoro, kaptanı ile eşit savaş arzusuna sahiptir" gibi bir şey.

Luffy ve Chopper, Sogeking'in Usopp olduğunu biliyormudur?
Sanmıyorum.

Hacı bende anlamadım şu Trebol olayını eski lider Trebolmuş hakisini görüp biat mı etmiş Dof'a?
Öyle görünüyor.

http://orojackson.com/threads/zoro-is-equal-to-luffy-oda-said-so-this-is-false.3646/
Başka bir sitede yukarıdaki databook'u gördüm bu bilgiler doğru mu ?
Evet.

Graykhan

Mareijois deki Dofun bahsettiği ortaya çıksa dünyayı sarsıcak hazine, en önemli antik silah olabilir mi? Bu hazineye ulaşmak içinse ölümsüzlük gerekiyo olabilirmi ? Rayleigh in robin e anlatsam bile yapabileceğin bir şey yoktan kastı hem silahın mareijois de bulunması hemde bu ölümsüzlük durumu olabilirmi?

Mareijois deki Dofun bahsettiği ortaya çıksa dünyayı sarsıcak hazine, en önemli antik silah olabilir mi? Bu hazineye ulaşmak içinse ölümsüzlük gerekiyo olabilirmi ? Rayleigh in robin e anlatsam bile yapabileceğin bir şey yoktan kastı hem silahın mareijois de bulunması hemde bu ölümsüzlük durumu olabilirmi?
Olabilir. İçeriğine dair bilgi verilmedi.

Rayleigh konusunu da yanlış anlamışsın. Adam Robin'e "İstiyorsan, anlatırım. Ama biz cahil adamlardık, okuduğumuzu yanlış yorumlamış olabiliriz." diyor. Yani anlattığı şey doğru olmayabilir, bu yüzden kendisinin okuması gerektiğinden bahsediyor.

Şuradaki Databook'un içeriği ne?
Saçma sapan bir şey. Bilmesen de bir şey kaybetmezsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık