Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eğer luffy ile b hakisi tamamen eşit düzeyde biri luffy e hakili vursa o luffy nin lastik avantajı etkili olur mu diğer türlü jozuyu kesmek için b hakin jozudan fazla olması mı gerekir?
barto içinse hakili vurduğun da bariyeri mi hissetmezsin?
Olmaz. Evet, fazlası gerekir.

Bartolomeo'nun gücünü net bilmiyorum, ama dediğin gibidir muhtemelen.

Seytan meyvesini isirip isirdigimiz parcayi tukurursek yetenek kazanirmiyiz
Kazanırsın. Meyveyi ısırdığın anda güç geçer, çiğnemene bile gerek yok.

Smoker abi bir şeytan meyvesini ortadan ikiye kesseler ve aynı anda yeseler meyve güçü ikisinde de etkili olur yada meyve etkisiz hale gelir mi ?
İlk ısıran gücü kazanır.

Sanji vs vergoda sanjinin bacagı catladı suan durumu iyimi ??
İyi gibi görünüyor. Dövüşe başladığında görürüz net olarak.

Smokerin hakisi lawinkinden guclu olsaydi kalbini kaybetmezmiydi yada duman formuna sokabilirmiydi tekrar
Sokamazdı. Law'ın Mes tekniği biraz farklı çalışıyor.

bir soru da ben sorayım fikrini almak için. sentamaru temas etmeden haki ile vurabiliyor. sanırım rayleigh de bu şekilde fili düşürdü. temassız bir saldırıyı da biz zorodan gördük. luffynin bu tür bir saldırı yapamamasının sebebi sentamaru kadar hakisinin olmamasından mıdır ? yada zoro kadar diyeyim açıkçası? zira sbsde zoronun zırh hakisinin gözlem hakisine göre daha iyi olduğunu luffynin ise kral hakiye daha yatkın olduğunu söylemiş oda. yani zoronun en iyi hakisi olan zırh hakisinin, luffynin en iyi olmadığı zırh hakisinden ( luffy ısrarla hala yeterli değil diyor üstelik ) daha düşük olduğunu mu dülşünüyorsun ? zira biz bir dönem temas etmeden vurmanın armamaente göre daha güçlü olduğunu tartışıyorduk. zira temas dahi yok. mesela fil ossanı ezecekken adam elini kaldırıyor ve fil kendi atağının tepkisi ile karşılaşıp düşüyor. bir bakıma bartelemonun bariyeri gibi birşey. bu hakini tekniği armamente göre daha üst seviye duruyor. bence ossanın armamenti göstermeyip bunu göstermesinin sebebi zırh hakinin en seviyesi budur demek istemesidir. senin fikrini almak istedim. zira bana kimse itibar etmiyor :D mangadan delil sunsam dahi.
Sanmıyorum. Ashigara Dokki tekniği, tıpkı Buso Koka gibi bir Haki tekniği. Adam kendini onda geliştirmiş, onu kullanıyor.
Yazdıkların tamamen taraflı olmuş. Luffy Haki gücünün yetersiz olduğunu ısırık benzeri saldırılar için kastetmişti. Zoro Haki'sinin yeterli olduğunu söylemeden, böyle bir çıkarım yapamazsın. Ben de net olarak hangisinin daha üstün bir Haki gücüne sahip olduğunu söyleyemem. Kişisel görüş meselesi. Benim kişisel görüşüme göre, Buso Koka, temassız Haki salınımından daha güçlü bir tekniktir.
Rayleigh'in neden Koka değil de, salınım gösterdiğini söylemek de absürd olmuş. Zira 2 yıl önce Koka yapabilen kimseyi görmedik. Garp, Newgate, Rayleigh gibi efsane isimler ve Sentomaru, Shanks gibi ana gücünü Haki'nin oluşturduğu kişiler dahil.

Zoro'nun lanetli kılıcı zoro'nun zihin yapısını etkileyeceğini düşünüyor musun ilerki ve çok ilerki bölümler için ? o kılıç ile ilgilir bir şey olucak mı demeye çalışıyorum sence ? Olucaksa nasıl ? Olmicaksa neden olmicak diye düşünüyorsun ?

sabaody arcında rayleigh hakiyi kullandığı zaman tayfada nami ve usopp etkilenmiyor.Rayleigh'in hakisine nasıl dayanıyorlar

Teach'e bir vurdugunda iki tane vurmus gibi mi oluyor(hasar) yoksa bir vurdugunda iki tane yemis gibi mi hissediyor?
Yani dogrudan saldırıyı mı katlıyor yoksa cekilen acıyı mı?

Zoro'nun lanetli kılıcı zoro'nun zihin yapısını etkileyeceğini düşünüyor musun ilerki ve çok ilerki bölümler için ? o kılıç ile ilgilir bir şey olucak mı demeye çalışıyorum sence ? Olucaksa nasıl ? Olmicaksa neden olmicak diye düşünüyorsun ?
Sanmıyorum. Kılıcın kendisi lanetli, kullanıcısına etki ettiğine dair bir bilgi geçmedi.

Luffy zehire karşı bağışıklık kazandığı için Magellan'ı şuan yenebilir mi sence?
Magellan her tür zehir üretebiliyor. Kinjite'ye karşı dayanamaz Luffy. Ancak bir dövüşte yenebilir.

sabaody arcında rayleigh hakiyi kullandığı zaman tayfada nami ve usopp etkilenmiyor.Rayleigh'in hakisine nasıl dayanıyorlar
Rayleigh bizim tayfayı hedef almıyor.

Teach'e bir vurdugunda iki tane vurmus gibi mi oluyor(hasar) yoksa bir vurdugunda iki tane yemis gibi mi hissediyor?
Yani dogrudan saldırıyı mı katlıyor yoksa cekilen acıyı mı?
Acıyı fazla alıyor. Kaç kat aldığına dair bir bilgi yok.

One Piece hakkında herhangi bir karakter üzerinde olabilir veya olay olabilir ? Duyduğun gördüğün veya senin kendi ürettiğin en güzel teorilerden 3-4 tane yazar mısın ? Elbette daha fazla varsa yazmaktan sıkılmassan hepsini yazabilirsin Smoker-San .

Hocam animede marineford'da Ivankov Kuma'ya ''Madem hafızanı kaybettin, benden ne kadar korktutuğunu hatırlatacağım'' gibi bişey demişti. Bu sözden yola çıkarak Ivankov'un Kuma'yı yenebileceğini düşünebilir miyiz?

Smoker şimdi Strong World'te Shiki falan filler değil ama
Luffy'nin Shiki'yi dövmesi filler mi değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık