Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Smoker 3 şey hakkında görüşünü almak istiyorum.

1)http://www.youtube.com/watch?v=sYKoCQKqsXM

bu videoda luffy Px in saldırılarını kenbunshoku haki ile savusturuyor. Px de , ışınları da cansız.Yani Kenbunshoku Haki yle cansızlar da hissedilebilmektedir, mesele o an kullanıcıya zara verecek/öldürecek olan bir saldırı/olay ın gerçekleşmesidir, diyebilir miyiz?

2)http://www.youtube.com/watch?v=7o9TXj7WJfQ&feature=related

bu videonunun 8.dksından sonrasında zoronun taşların nereye düşmeyeceğini ve katanasının hangi taşın altıgında oldugunu bilmesi "Kenbunshoku Haki " yi , nefes olayı da "Busōshoku Haki" yi vurguluyor sanki. Burda Zoro bu 2 haki tipini uyandırmış olabilir mi?

3) Sormakta en çok zorlanacagım soru bu. Çünkü ifadesi çok güç bir durum. Farklı örnekler verip ne demek isteyediğimi vurgulamaya çalışarak anlatacağım.

Bildiğimiz üzere haki "meyve özelliği"ni iptal etmiyor. Yani luffy nin bir kolunu (hakili) tutarsak diğer kolunu uzatabilir. Lastikliğini korur yani. Aynı şekilde Kizarunun ve Marconun bedenine hakiyle vurulabiliyor. Ama o an ışıklığından/ magmalıgından birşey kaybetmiyor amiraller.

Yavaş yavaş soracağım noktaya geliyorum.Paramecia meyvelerin bazıları kullanıcıya süper güçler veriyor.(Örn:Buggy nin meyvesi)
ama süper güç verse bile o beden kullanıcının öz bedeni oluyor. Yani Buggy 10 a da bölünse o parçaların her birine bir gürzle normal bir atak yaparsak buggy acıyı hissediyor. Ama normal kesme saldırılarından hiçbirşekilde etkilenmiyor. Şimdi sorumu soruyorum:

Buggy e hakili olarak bir kılıçla kesme saldırısı yaparsak "meyve özelliği" bölünmek oldugu için ve o beden buggy nin öz bedeni oldugu için ayrıca haki meyve özelliğini iptal etmediği için bu saldırının ardından bölüneceğini, ve fazla hasar almayıp sadece biraz acı çekerek kurtulabileceğini düşünüyorum. (Edit: hata belki de hiç acı çekmeden). Bu konuda senin düşüncen ne? E. Odanın Buggy nin meyvesini secerdim demesinin sebebi bu olabilir mi?

Not: lütfen bu son sorumun tamamını 3-4 kez tekrar oku.
1. Yapay zeka denen olgudan haberin vardır. Bu robotlarında düşünme yetileri var. Söyleneni yapabiliyorlar ya da inisiyatif kullanabiliyorlar. Hedef alıp, ateş ediyor. Bir düşünce formu var yani.
2. Zoro'nun uyandırabildiğini düşünmüyorum. Öyle birşey olsa sonradan tekrar tekrar kullanabilirdi. Zoro gibi bedeninin farkında olan bir adam, böyle bir gücü hisseder. Ben nefes duyma olayı ile Kenbonshoku Haki, Kekkai kullanımı ile de Busoshoku Haki ihtimallerinin Zoro için bittiğini düşünüyorum.
3. İşin açığı, ben Buggy'nin herhangi bir kesme saldırısından zarar göreceğini sanmıyorum. Hakili ya da Hakisiz, Kairoseki ya da değil. Düşüncen mantıksız değil ama dediğim gibi, kesilerek yenilmez bu adam.

1. Yapay zeka denen olgudan haberin vardır. Bu robotlarında düşünme yetileri var. Söyleneni yapabiliyorlar ya da inisiyatif kullanabiliyorlar. Hedef alıp, ateş ediyor. Bir düşünce formu var yani.
2. Zoro'nun uyandırabildiğini düşünmüyorum. Öyle birşey olsa sonradan tekrar tekrar kullanabilirdi. Zoro gibi bedeninin farkında olan bir adam, böyle bir gücü hisseder. Ben nefes duyma olayı ile Kenbonshoku Haki, Kekkai kullanımı ile de Busoshoku Haki ihtimallerinin Zoro için bittiğini düşünüyorum.
3. İşin açığı, ben Buggy'nin herhangi bir kesme saldırısından zarar göreceğini sanmıyorum. Hakili ya da Hakisiz, Kairoseki ya da değil. Düşüncen mantıksız değil ama dediğim gibi, kesilerek yenilmez bu adam.
Robotların düşünebildiğinin farkındayım ama "cansızlık" meselesi kafamı karıstırıyor. "Kenbunshoku" kelimesinin anlamının varlık olması da cabası. Cansızları da içine alıyor sanki. Zoronun orda kullandıgı cümle çok çarpıcı. "Merey düşmeyeceklerini" hissettim diyor. Sadece taşların nefesini hissedip savustursa neyse... ama kendi de söylüyor. Savusturmadım, Nereye düşmeyeceklerini biliyordum diye... "varlık" la nefes çok yakın geliyor bana.

Bir de Zoro arabastadan çok sonraları Thriller Bark ta herkes bayılmışken bir anda ortaya çıkıyor. Kumanın omzunu "Shishi Sonson" tekniği ile ( mr 1 i kestiği teknikle aynı) yarıyor. 2 yerde de ölüme çok yaklaşıyor dikkat edersen. Bir de Asura tekniğinin de hakiyle bir bağlantısı olabilir diye düşünüyorum

Robotların düşünebildiğinin farkındayım ama "cansızlık" meselesi kafamı karıstırıyor. "Kenbunshoku" kelimesinin anlamının varlık olması da cabası. Cansızları da içine alıyor sanki. Zoronun orda kullandıgı cümle çok çarpıcı. "Merey düşmeyeceklerini" hissettim diyor. Sadece taşların nefesini hissedip savustursa neyse... ama kendi de söylüyor. Savusturmadım, Nereye düşmeyeceklerini biliyordum diye... "varlık" la nefes çok yakın geliyor bana.

Bir de Zoro arabastadan çok sonraları Thriller Bark ta herkes bayılmışken bir anda ortaya çıkıyor. Kumanın omzunu "Shishi Sonson" tekniği ile ( mr 1 i kestiği teknikle aynı) yarıyor. 2 yerde de ölüme çok yaklaşıyor dikkat edersen. Bir de Asura tekniğinin de hakiyle bir bağlantısı olabilir diye düşünüyorum
Kenbonshoku Haki kullanımlarına bakarsan, çoğunlukla hareketlerin önceden sezilme durumu var. Akıl okuma diyebilirsin. Taşların aklı yok ki Zoro okusun. Roger nasıl herşeyin sesini duyma gücü ona has bir özellik, Zoro'nun da herşeyi hissetmek gibi özel bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Ruhlarla ilgili bir teorim vardı. Görmemiş olma ihtimalin için linkini vereyim; http://www.korsanfan.com/forum/konu/8821-cansiz-maddeler-ve-seytan-meyvesi

Zoro bir köşede fırsat bekledi, Kuma'nın dikkati dağınıkken vurdu. Ayrıca Kuma'yı çizemedi bile, sadece elbisesini yırttı. Thriller Bark'ta Kuma, Luffy'i alıp gidecekti. Kalanlarla işi yoktu. Asura'nın da ruhsal ilüzyon olduğu konusunda Kaku ile hemfikirim. Haki tanımına uyan bir tarafını göremiyorum.

Smoker Ses ve Nefes arasındaki fark ne sence?
Cansız bir madenin sesi ve nefesi farklı farklı mı oluyor ?

Smoker Ses ve Nefes arasındaki fark ne sence?
Cansız bir madenin sesi ve nefesi farklı farklı mı oluyor ?
Ses direk konuşma olması gerek. Yoksa Roger, dünyada sadece bir kişinin bildiği dilde yazılmış kitabeleri okuyamazdı ki, Rayleigh bunu kendi söyledi. Kaşar peynirin senle konuşabildiğini düşün, öyle birşey. Nefeste, direk varlık, maddenin ruhu.

Kenbonshoku Haki kullanımlarına bakarsan, çoğunlukla hareketlerin önceden sezilme durumu var. Akıl okuma diyebilirsin. Taşların aklı yok ki Zoro okusun. Roger nasıl herşeyin sesini duyma gücü ona has bir özellik, Zoro'nun da herşeyi hissetmek gibi özel bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Ruhlarla ilgili bir teorim vardı. Görmemiş olma ihtimalin için linkini vereyim; http://www.korsanfan.com/forum/konu/8821-cansiz-maddeler-ve-seytan-meyvesi

Zoro bir köşede fırsat bekledi, Kuma'nın dikkati dağınıkken vurdu. Ayrıca Kuma'yı çizemedi bile, sadece elbisesini yırttı. Thriller Bark'ta Kuma, Luffy'i alıp gidecekti. Kalanlarla işi yoktu. Asura'nın da ruhsal ilüzyon olduğu konusunda Kaku ile hemfikirim. Haki tanımına uyan bir tarafını göremiyorum.
İlk mesajımda Kenbunshoku haki için "kullanıcıya zara verecek/öldürecek olan bir saldırı/olay" olması gerek demiştim. Burda vurgalıdıgım şey o Px in cansız olması ve öldürmeye, zarar vermeye niyetli bir saldırı yapması. Aynı şekilde zoronun üzerine gelen taşlar da zoroyu öldürmeye/ zarar vermeye yetecek bir olay. Orda Zoro nun kenbunshoku haki değil de sadece "nefes" olayını kullandıgını düşünelim. Taşları hissetmesi ve sonra onlarda kaçıp savuşturması gerekir. Zoro ise şöyle diyor" Onları savusturdum mu? Hayır. Nereye düşmeyeceklerini biliyordum"

Bu 3.de dediğin bence yanlış hocam.Kairoseki şeytan meyvesi gücünü kullanılamaz hale getiriyor ama başkası kullanabiliyor ama kairoseki ile kılıç kaplanırsa bölünme yeteneğini kullanamaz ve kesilir diye düşünüyorum eğer yanlışsa beni aydınlatırsan sevinirim.

Bu 3.de dediğin bence yanlış hocam.Kairoseki şeytan meyvesi gücünü kullanılamaz hale getiriyor ama başkası kullanabiliyor ama kairoseki ile kılıç kaplanırsa bölünme yeteneğini kullanamaz ve kesilir diye düşünüyorum eğer yanlışsa beni aydınlatırsan sevinirim.
Doğru ya da yanlış diyemem. Kesilse bile azcık canı yanar, geri birleşir diye düşünüyorum. Yani ikiye de ayrılsa bine de ayrılsa geri birleşir. Logia türü meyve yemiş adamların bile canı yanabiliyor, darbe içlerinden geçtiği halde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık