Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sorulan bir soruya cevap olarak shanks ve buggy one piece in yerini biliyor diye cevap vermişsin fakat bu buggy daha grand line e nasıl girileceğini bilmiyordu :S
Dayanamadım ben de cevap yazayım müsadenle Smoker. Bölüm 0'ı oku istersen. O olaylar nerede oluyor.
Yeni dünya.

nami grand line giriş haritasını çaldığı bölümlerde bu harita benim elimde grand line girebiliriz ve daha çok hazine tarzı konuşma geçmişti filler mıydı ?

nami grand line giriş haritasını çaldığı bölümlerde bu harita benim elimde grand line girebiliriz ve daha çok hazine tarzı konuşma geçmişti filler mıydı ?
Orada Grand Line haritası diyor.
Yani bu harita giriş için mi kullanılıyor yoksa hazine için mi tam belli değil. Sadece Grandlinedaki adaları ve yerleşimleride gösteriyor olabilir malum. Önceki paylaştığım manga sayfasında Buggy Roger tayfasının bir üyesi olarak Yeni dünyada. Yeni dünyada bulunmuş biri Grand Line'a girişi biliyor olmalı.

Bunu tam olarak hangi bölümde gördün?
Yani bu harita giriş için mi kullanılıyor yoksa hazine için mi tam belli değil. Sadece Grandlinedaki adaları ve yerleşimleride gösteriyor olabilir malum. Önceki paylaştığım manga sayfasında Buggy Roger tayfasının bir üyesi olarak Yeni dünyada. Yeni dünyada bulunmuş biri Grand Line'a girişi biliyor olmalı.
eyvallah

Konuyu sana vereyim istersen.

Smoker 3 şey hakkında görüşünü almak istiyorum.

1)http://www.youtube.com/watch?v=sYKoCQKqsXM

bu videoda luffy Px in saldırılarını kenbunshoku haki ile savusturuyor. Px de , ışınları da cansız.Yani Kenbunshoku Haki yle cansızlar da hissedilebilmektedir, mesele o an kullanıcıya zara verecek/öldürecek olan bir saldırı/olay ın gerçekleşmesidir, diyebilir miyiz?

2)http://www.youtube.com/watch?v=7o9TXj7WJfQ&feature=related

bu videonunun 8.dksından sonrasında zoronun taşların nereye düşmeyeceğini ve katanasının hangi taşın altıgında oldugunu bilmesi "Kenbunshoku Haki " yi , nefes olayı da "Busōshoku Haki" yi vurguluyor sanki. Burda Zoro bu 2 haki tipini uyandırmış olabilir mi?

3) Sormakta en çok zorlanacagım soru bu. Çünkü ifadesi çok güç bir durum. Farklı örnekler verip ne demek isteyediğimi vurgulamaya çalışarak anlatacağım.

Bildiğimiz üzere haki "meyve özelliği"ni iptal etmiyor. Yani luffy nin bir kolunu (hakili) tutarsak diğer kolunu uzatabilir. Lastikliğini korur yani. Aynı şekilde Kizarunun ve Akainunun bedenine hakiyle vurulabiliyor. Ama o an ışıklığından/ magmalıgından birşey kaybetmiyor amiraller.

Yavaş yavaş soracağım noktaya geliyorum.Paramecia meyvelerin bazıları kullanıcıya süper güçler veriyor.(Örn:Buggy nin meyvesi)
ama süper güç verse bile o beden kullanıcının öz bedeni oluyor. Yani Buggy 10 a da bölünse o parçaların her birine bir gürzle normal bir atak yaparsak buggy acıyı hissediyor. Ama normal kesme saldırılarından hiçbirşekilde etkilenmiyor. Şimdi sorumu soruyorum:

Buggy e hakili olarak bir kılıçla kesme saldırısı yaparsak "meyve özelliği" bölünmek oldugu için ve o beden buggy nin öz bedeni oldugu için ayrıca haki meyve özelliğini iptal etmediği için bu saldırının ardından bölüneceğini, ve fazla hasar almayıp sadece biraz acı çekerek kurtulabileceğini düşünüyorum. (Edit: hatta belki de hiç acı çekmeden). Bu konuda senin düşüncen ne? E. Odanın Buggy nin meyvesini secerdim demesinin sebebi bu olabilir mi?

Not: lütfen bu son sorumun tamamını 3-4 kez tekrar oku.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık