Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
soruyu açayım bi
şimdi bizimkiler grand lineye girdiler orayı tersten gitseler direk raftel'e gidemezlermi?
Kaç kere söyleyeceğim. Raftel'in yerini sadece Roger'ın tayfasından sağ kalanlar biliyor. Ayrıca tersten gidemezsin, kocaman Red Line var. Zaten gitsende bulamazsın.

Mangadan spoiler!!!!Okumayan bakmasın.
Şimdi ben olayı anlamadım.Fisher Tiger gözüktü ama bu gelecek flashback köleleri kurtardıktan sonraki halleri mi?Marejao muydu neydi orayı bastıktan sonra ordan çıktı ve tayfayı mı kurdu?Karışık geldi bana aklım karıştı.:)
Baskından sonra tayfayı kuruyor. Jinbe, Arlong falan köleydi o zamanlar.

smoker, bu olay sadece Buggy için geçerli değilmiydi ? smoker ve ace alabastada geyet çok güzel uçtular, en iyi örnekte smokerin Marinfordda uçması (White Launcher). Kendini Fırlatsa bile neticede uçuyor adam.

İng OP wikide öle yazıyor (http://onepiece.wikia.com/wiki/Logia)

...A lesser-seen benefit of Logia Fruits is that, at least in certain cases, the user is capable of unassisted flight. This works in one of two ways. The user can either become their element, allowing them to fly by becoming light enough to move on the wind, or convert their lower body into their element, launching themselves like a rocket. Smoker and Crocodile have demonstrated this ability several times. Those with heavier Logia elements may be limited to the second method...

Google Translate;
...Logia Meyve A daha az görülür faydası da bazı durumlarda, en azından kullanıcı desteksiz uçuş yeteneğine sahip olmasıdır. Bu iki yoldan biriyle çalışıyor. Kullanıcı ya onları bir roket gibi kendilerini başlatılması, yeterli, rüzgar hareket etmek ya da bir unsuru haline onların alt vücut dönüştürmek ışık haline gelerek uçmak için izin onların unsur haline gelebilir. Sigara içen ve Crocodile bu yeteneğini defalarca göstermiştir. ağır logia elemanları olanlar ikinci yöntem ile sınırlı olabilir...

NOT: Benim İngilizcem çok iyi değil, dersen "kardeşim google traslate yanlış çeviriyor" o zaman eywallah.
Smoker'ın alt tarafı yerdeydi. Aynı şekilde Kizaru'da Apoo'ya ışınlanırken Yata no Kagami ile gitti. Havada kalma olayı ile uçmak farklı şeyler.

bende kuş gibi uçuyolar demedim zaten, bir parçalarının yerde olması lazım dedinya, yanlışın var dedim, ve verdiğim ing yazıdada parça marpa felan yoktu yada benim ing ii olmadığı için ben göremedim.

ama benim düşüncem hala o dediğinin sadece buggy için geçerli olduğunu (zaten buggy ayakları yerdeyken bildiğiniz kuş gibi uçuyor)
Güzel kardeşim, Buggy'nin meyvesi Logia mı? Ona bakarsan Miss Valentine'de uçuyor. İngilizce biliyorum, attığın yazıyı okumuştum zaten. Logialar'ın gücünün ne kadar arttığını farkettin mi uçtukları zaman? Luffy, Gear Second formunda, Smoker'a dokunamadı. Ya da uçan bir Kizaru'yu göremeden dayan yediler. Bazı şartları var olayın.

Senin Mihawk'ın kılıcı ile sorunu gördüğümde bunu yazmak geldi içimden.
Luffy lastik değilmi? kolunu uzatınca incelmesi gerekmiyormu?
Gear 2'de kan dolaşımı hızlanıyor vücudundan buhar çıkıyor yani demekki kandaki su buharlasıyor susuz kan nedirki?
bide vücut sıcaklığı yükseliyor ateşi çıkması gerekmezmi?
Bide Gear 3'te elini balon gibi şişiriyor elinde sıpap'mı varki? nasıl hava dolduruyor?

süpernova x-drake navaronede'ki teğmen drakemi?

son bir soru navaronede sözü geçti büyük kirpi ne demek?

kızma lütfen merak
1. Gerekmiyor ki, incelmiyor.
2. Gear Second'da kan daha hızlı pompalanıyor, buhar bu yüzden çıkıyor. Buhar olan birşey yok.
3. Gear Second formunda Luffy'nin sıcaklığı artmıyor.
4. Evet elinde sübap var. Kendi üfleyip şişiyor, gözünü kullan izlerken.
5. İkisi farklı Drake'ler.
6. Bilmiyorum.

luffy'nin annesi ile ilgili bir bilgi varmı? Merak ettigim konu luffy de aileye karşı bi duyarsızlık var sanki.Gerçi herşeye duyarsız . Dragon'un babası oldugunu ogrendiginde şaşırmıştı sadece. Teşekkürler şimdiden.

Absalomun meyvesi haki ile durdurulabilirmi ? Yani absalom görünmez oldugu için saldırının nereden gelecegini veya absalomun nerde oldugunu bilemezssin.Fakat haki ile saldırının nereden geleceğini ve nerde oldugu bulunabilirmi ? Luffynin deckenin baltısının nerden geldigini hissedebilmesi gibi ?

luffy'nin annesi ile ilgili bir bilgi varmı? Merak ettigim konu luffy de aileye karşı bi duyarsızlık var sanki.Gerçi herşeye duyarsız . Dragon'un babası oldugunu ogrendiginde şaşırmıştı sadece. Teşekkürler şimdiden.
Annesi ile ilgili açıklanmış bir bilgi yok. Luffy, çocukluktan aile görmediği için öyle sanıyorum.

Logia dien olmadki zaten -.-' ben yere bişi bırakmadan havada durabildiklerinden bahsediyorum -.-'
Hava dururlar ama istedikleri gibi uçamazlar. Yani Kizaru ile Shiki aynı durumda değil.

Şu lanet ezık smoker mıdır nedir cok gereksiz bir karakter ilerde luffy gibi biri bu Kamili kac dakikada yener pardon pardon kac saniye dicektim ?
Saniye ile yenmesi mümkün değil. Smoker'ın normal hali eski Luffy'den güçlüydü. Şimdi de seviyeleri çok yakındır. Ben başa baş dövüşeceklerini düşünüyorum.

Hocam ne cins adamlarsiniz,adam akilli soru sordunuz da mi cevap vermedi adam? Neyse,benim de bir sorum var^^Bon-chan meyve gucunu kullanarak bir deve donusebilir mi_?Yoksa onun da sinirlari mi var?
Sınırları vardır illaki. Belli ebattaki kişilere dönüşebiliyordur.

Absalomun meyvesi haki ile durdurulabilirmi ? Yani absalom görünmez oldugu için saldırının nereden gelecegini veya absalomun nerde oldugunu bilemezssin.Fakat haki ile saldırının nereden geleceğini ve nerde oldugu bulunabilirmi ? Luffynin deckenin baltısının nerden geldigini hissedebilmesi gibi ?
Bulursun. Haki ile yerini bile tespit edersin.

o tmm biliyormda, sen yere bi parçalarını bırakmak şartıyla deyince kafam karıştı o yüzden buggymikib unlar felan dedim. shiki zaten başka, o bildiğin uçuyor ve meyvesinide çok iyi kullanıyor.

başka bi soru, sence odanın gösterdiği güc deengesi çerçevesinde şu movie 10 saçmalığındaki luffynin shikiyi g2 ile dövmesi (hani son yıldırımlı balta saldırsı tmm orda fena güc vardı, wb bile düşerdi yere o saldırıda) saçma değilmi ? shiki denilen adam ayakları(kılıçları) ile rankyakukunu sarı renkli olanın bile fırlatabiliyor, toprağa kara o şekilleri veriyor. gelipte luffye yeniliyor ? bu 2 sene öncesi luffyi yenmek için logiami olmak lazım illaki off :S o zaman smoker de shikiyi yener (shiki dediğimiz adamı sengoku ve garp zorlanarak,marinfordu yerle bir ederek yenmişlerdir 2 ye 1)

kısacası sence durum nedir aga ? gerçekten luffy shikiyi yenebilirmi ? yoksa sende benim gibi movie 10un saçmalıktan ibaret olduğunu mu düşünüyorsun
Pell'in bize söylediğine göre uçma yeteneği veren 5 tane meyve var. Senin dediklerini de ortaya koyarsak, fazla oluyor.
Shiki'nin yenilmesini her zaman için saçma bulmuşumdur. En başta tüm tayfayı uğraşmadan yenerken, sonunda tek başına Luffy'e yenildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık