Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Çok yanlış düşünüyorsun seinen bir seride bunlar olmazsa olmaz zaten. Berserkte yenen/çiğnenen/ölen insan sayısını muhasebeciler bile hesaplayamaz. Keza diğer seinenlerde de öyle. HxH shounen olmasına rağmen insanları gömme başarısı olduğu için çok sevilir. One piece'de herkesin dediği kimse ölmüyor muhabbetide budur.
haklısın. ama okudukça iğrendim diyebilirim.Diğer seinen serileri bilmiyorum belki onlardan keyif alabilirim ama bundan alamadım.Konunun ilerliyişi beni pek cezbetmedi.Ondan beğenmedim

Çizimlerini ben çok beğenmedim ama güzel yinede. Sadece baş karakterin tipi mangada kötü, o sorun var sadece. Bu arada seri seinen değil shounen.

Shingeki no Kyojin'in animesine başlıyım bende mangasını okumak bazen sıkıntı olabiliyor, o gerilimi o atmosferi güzel yansıtmışlardır umarım animeye.

Kuroshitsuji

Tanıtım :

Victoria döneminde İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan
Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler.

Yangının ardından kaybolan Phantomhive’ların tek oğlu 12 yaşındaki Ciel
Phantomhive; yanında Sebastian Michaelis adlı her konuda mükemmel
bilgiye, terbiyeye ve yeteneğe sahip olan bir hizmetkarla birlikte 2 yıl
sonra aniden ortaya çıkarak tüm malvarlıklarının ve işlerinin
yönetimini devralır. Bir yandan da Sebastian’la birlikte, Kraliçe
Victoria’nın ilgilenmesini istediği Londra’daki gizli davaları
çözmektedir.

Ancak madalyonun arka yüzünde aslında Sebastian, Ciel’in geri dönebilmek
için anlaşma yaptığı bir şeytandır…

Önyargıyla başladım denebilir ama büyük bir keyifle izledim, eğlencelidir de hele Sebastian. :D

Kuroshitsuji II

Tanıtım :

İlk sezondan sonrasını anlatan seride, yeni bir uşak ve efendisi ortaya
çıkmıştır. Asıl kahramanlarımız Sebastian ve Ciel ise dönecektir. Peki
devamında ne olacaktır?

İkinci sezonu baştan aşağı fillermiş ama filler bile olsa çok iyi yapmışlar. Ara sıra sıkıldığım oldu ama yine keyifle bitirdim.

Ookami-san to Shichinin no Nakama tachi

Tanıtım :

Karşılıklı yardımlaşma esasına göre iş yapan bir kulüp var.Bugün sen
bana yardım et yarın ben sana yardım edeceğim hesabı 3 ana karakterim
var tabiki.Uzun boylu kız esas kız sinirli ve grubun kavgacı
elemanı küçük kız Kırmızı Başlıklı Kızımız grubun sinsiliği onda gibi
gözüküyor şu an ve esas oğlan synobolofobi tam emin değil ama böle
bişeydi galiba göz göze gelmeye karşı fobisi kendisine bakılmasına böle
işte yeni başlayan bir anime ilk bölüm baya güzeldi tavsiyemdir.

Eh işte. Çok komik değildi ama güldüğüm yerler vardı.

Maji de Watashi no Koi Shinasai!

Tanıtım :

Kawakami Şehri güçlü samuray ailelerine tahsis edilmesi ile ünlüdür. Güçlü bir mücadele ruhu her zaman değerlidir ve hatta okulda başarı için oldukça önemli bir faktördür.

Yamato, Kawakami Lisesi 2. sınıf öğrencisidir ve her zaman yakın arkadaşları (4 erkek ve 3 kız) ile birliktedir. Hepsi çocukluklarından beri birbirlerini tanımaktadır ve birlikte birçok şey yapmışlardır. Pek çok başka arkadaşları olmasına rağmen bu yedi kişi birbirine sıkı sıkıya bağlı ayrılmaz bir gruptur. Hatta onların toplandıkları gizli bir üsleri vardır.

Yeni dönem ile, gruplarına iki kızı kabul ederler ve kısa bir süre sonra işler değişmeye başlar...

Bir sahnesini izledikten sonra izleyesim geldi ve izlemeye başladım güzeldi denebilir. Miyako'nun sapıklıkları Rika'nın ki kadar olmasada vardı biraz, eğlenceli bir seriydi yine. :D

Bleach

Öncelikle Bleach hikaye açısından oldukça yetersiz bir animeydi. (Rukia kaçırıldı, onu kurtar. Orihime kaçırıldı, onu kurtar + Kurosaki-kuun. Arkadaşlarının aklını karıştırdılar, onları kurtar. :/) Ancak tamamen kötü bir anime değil, dövüş sahneleri oldukça etkileyici, dövüşün sonucunda ne olacağı hiç belli olmuyor. En umulmadık yerde heyecanlandırmayı başarıyor. Hikaye olarak One Piece'in yanına bile yaklaşamaz fakat anime içerisindeki savaşlar ve yaşattığı o heyecan One Piece'i rahatlıkla geçebilir.

Puanım: 8/10

Shingeki No Kyojin

Neredeyse her yönüyle şahane, hatta 2013 yılına damga vurabilecek bir anime Shingeki No Kyojin. Hikayede uzun zaman önce devler (3-15 Metre arasında boyları değişiyor), normal insanlara saldırmaya başlıyor. Bu saldırılardan kurtulmayı başaran insanlar 3 adet içiçe geçmiş sur inşaa ediyor. (Bunlar dıştan içe doğru Maria[Boyu 50 M.]-Rose-Sina olarak isimlerdirilmiştir.)

İlk bölümde devlerin saldırısıyla birlikte Maria suru yıkılıyor ve yaşayan insanların büyük bir kısmı vahşi bir şekilde devler tarafından katlediliyor. Ardından yaşayan insanlar gemilerle birlikte Rose suruna aktarılıyor. Bu sırada hikayemizin kahramanı Eren devlerin tamamını öldürmeye yemin ediyor. 1 yıl sonra yiyecek stoğu iyice azalan Rose bölgesinde yaşayan, Maria halkının yetişkinleri devleri öldürmeleri için silahlandırılıp Maria'ya gönderiliyor. Gönderilen 250.000 kişi içerisinden yalnızca 100 kişi hayatta kalıyor. Bu olaydan sonra Eren, kardeşi ve arkadaşı birlikte orduya katılmaya karar veriyorlar.

Puanım: 10/10

Suisei No Gargantia

Hikaye, Ledo düşman birlikleri ile savaşırken başlıyor. Ledo'nun bağlı bulunduğu birliği tam herşey yolunda diye düşünürken, beklenmedik bir şekilde birliğin güvendiği silahları zamanında ateşlenemiyor ve Ledo birliğinin kaçmalarını sağlamak için zaman kazandırmak adına arkada düşmanları oyalamaya başlıyor. O sırada düşmanın eline düşmüş birkaç askeri görüyor. Onları kurtarmaya gittiği sırada bir solucan deliği tarafından yutuluyor ve robotunun içinde dünyada bir denize düşüyor.

Uyandığı vakit birkaç kişinin robotunu parçalamaya çalıştığını fark ediyor. Bu kişilerin ilk başta kendi insanlarından olduğunu düşünüyor. Fakat bir süre sonra çok ilkel olduklarını ve dillerini anlayamadığını fark ediyor. Robotu Chamber dünya üzerinde yaşayan insanların dillerini çeviremekte zorlanıyor. Bu nedenle dışarıdaki insanlarla bir süre iletişim kurmuyorlar. Bütün insanlar gittikten sonra durumun ne olduğunu anlayabilmek için Ledo robotundan dışarı çıkıyor. Bu sırada içeri giren Amy'i rehin alıyor ve etrafı dolaşarak nerede olduğunu çözmeye çalışıyor.

Anime oldukça etkileyici görsellere sahip, ayrıca hikayeside oldukça ilgi çekici bir şekilde ilerliyor. Ne yazıkki sadece 12 bölüm sürecek olmasına ramen izlenmeye değer. // Ayrıca bu animenin yönetmeni, zamanında Code Geass'ın yönetmenliğini yapan Murata Kazuya. Sırf bunun için izlenmesi gerekir.^^

Puanım: 9/10

Hellsing: The Dawn

Tanıtım: İkinci dünya savaşı sırasında Walter ve Alucard'ın savaş meydanına ayak basması ve Nazilerle ilk temaslarını gösteren 10'ar dakikalık 3 kısa bölüm.

Son sahnelerde ortaya çıkan samuray kimin nesiydi anlamadım ama eğlenceli bir tipti :D..

Shingeki No Kyojin

Neredeyse her yönüyle şahane, hatta 2013 yılına damga vurabilecek bir anime Shingeki No Kyojin. Hikayede uzun zaman önce devler (3-15 Metre arasında boyları değişiyor), normal insanlara saldırmaya başlıyor. Bu saldırılardan kurtulmayı başaran insanlar 3 adet içiçe geçmiş sur inşaa ediyor. (Bunlar dıştan içe doğru Maria[Boyu 50 M.]-Rose-Sina olarak isimlerdirilmiştir.) İlk bölümde devlerin saldırısıyla birlikte Maria suru yıkılıyor ve yaşayan insanların büyük bir kısmı vahşi bir şekilde devler tarafından katlediliyor. Ardından yaşayan insanlar gemilerle birlikte Rose suruna aktarılıyor. Bu sırada hikayemizin kahramanı Eren devlerin tamamını öldürmeye yemin ediyor. 1 yıl sonra yiyecek stoğu iyice azalan Rose bölgesinde yaşayan, Maria halkının yetişkinleri devleri öldürmeleri için silahlandırılıp Maria'ya gönderiliyor. Gönderilen 250.000 kişi içerisinden yalnızca 100 kişi hayatta kalıyor. Bu olaydan sonra Eren, kardeşi ve arkadaşı birlikte orduya katılmaya karar veriyorlar.

Puanım: 10/10
Shingeki no kyojin bu sezona damgasını vuracak ona şüphe yokta, ilk 2 bölümü olduğu gibi anlatmışsın, biraz daha kapalı bir tanım olabilirdi..

Shingeki no Kyojin'in mangası da animesi de çok iyidir. Zaten aklımda vardı okumak animesini de izledikten sonra okudum ama Türkçe'si 20'ye kadar var manga ise 43'de yakın zamanda yetişirler herhalde. :D

Gintama: Shinyaku Benizakura-hen

Seitokai Yakuindomo'nun beşinci ova'sını ve Danshi Koukousei no Nichijou'nin ilk üç special bölümünü izledim, her zamanki gibi çok iyiydiler :D..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık