Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Reis> Özgür Özel xd

Bu arada pek güvenmiyorum ben de William gibi sözlerine. İcraat gelirse överim ama
2023'te de bunu demişti:

“Çocuklarımız, insanlarımız için güvenli şehirler, sokaklar için ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Avrupa'da bu sorun nasıl çözüme kavuşturulduysa biz de aynı uygulamaları hayata geçireceğiz.”

Bakalım 2025'te ne diyecek.

Bunu da yerler ya :D
Köpek eti düşündüğünüz kadar yaygın değil. :D Bir de çiftlik varken niye bizim zargana sokak köpeklerini yesinler.

Reis> Özgür Özel xd

Bu arada pek güvenmiyorum ben de William gibi sözlerine. İcraat gelirse överim ama
Ben iki meseleden dolayı olabileceğini düşünüyorum.

1. Cb hiçbir zaman ne sosyal medya üzerinden yükselen tepkiyi ne de bu yazar çizer tayfayı salladı. Benim hatırladığım böyle şeylerde geri adım atmışlığı yok. Anca Avrupadan falan tepki gelecek, seçim kaybetme tehlikesi olacak falan öyle. Şuan hiçbir unsur ufukta gözükmüyor.

2. Eğer barınak yapılacak yok şöyle kısırlaştırma falan deseydi ben de yapılabileceğini pek düşünmezdim. Ama bu nispeten basit bir yöntem. Ha uyutma olmaz kürekle öldürme vs olur bu tür şeyleri mutlaka görürüz maalesef.

3. İlaveten yasa taslağı var. O yüzden bu sefer somut bir şeyler yapılıyor diyebiliriz.

Ama neyse mesele bu hükümet olunca hiçbir şeyden emin olunmuyor tabi.

2023'te de bunu demişti:

“Çocuklarımız, insanlarımız için güvenli şehirler, sokaklar için ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Avrupa'da bu sorun nasıl çözüme kavuşturulduysa biz de aynı uygulamaları hayata geçireceğiz.”

Bakalım 2025'te ne diyecek.

Köpek eti düşündüğünüz kadar yaygın değil. :D Bir de çiftlik varken niye bizim zargana sokak köpeklerini yesinler.
Laf olsun diye diyorum ya :D ama etli butlu olan köpekler satılabilir hala .d

Bu hayvanların tamamının düzgün koşullarda, acı çekmeden uyutulacağının garantisi var mı? Yok. Muhtemelen bulabildikleri hayvanları sokaktan toplayıp barınaklara tıkacak sonra da insanlık dışı yöntemlerle öldürecekler. Hiçbir belediye tüm köpekleri veteriner eşliğinde ilaçlarla acısız uyutmaya para harcamayacak. Ayrıca sokaktan tüm köpekleri toplayamayacakları için kalanlar yıllar içinde tekrar üreyecek ve en fazla 5-10 yıl sonra bugünkü halimize geri döneceğiz. Napalım yani 10 yılda bir tüm hayvanları toplayıp itlaf mı edelim. Bunun çözüm olmadığı çok açık. İtlaf kararı yokken bile barınaklardan gelen görüntülerde hayvanlara nasıl davrandıkları ortada. Kafasına kürekle vura vura köpek öldürüyorlar bu ülkede. Toplu bir katliam izni verildiği an çok daha iğrenç davranacaklar. Hiçbir vicdan sahibi bir insanın bunu kabul edebileceğini düşünmüyorum. Zamanında köpek fobisi olan ve hala daha köpeklere yaklaşmakta sorun yaşayan biri olarak sokak köpekleri yüzünden hayat kalitem çok düşüyor. Ama yine de itlafa asla onay veremem.

Çok acımasızca gelebilir ama Çinliler ile anlaşıp işi bitirmek lazım. Tanesini 10 dolardan satsalar nakliye yakalama onlara ait şeklinde belki çözülür. Bu hayvanları ne toplayabilirsin ne barınak yapabilirsin, insan hayatı için de ciddi tehditler. Geçen Ankara dönüşünde köpek çevre yolunda kitlenmisti yolun ortasında bekliyordu. Yanında zor gecmedim hızlı değildim ama başkası kaza yapabilirdi. Başı boş köpekler yüzünden çevre yolunda çok kazalar oluyor, insanlar hayvana çarpmamak için kaza yapıyorlar. Yollara kenara mal gibi mama dökenler de var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık