Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Bu s*l*k harbiden devletin en büyük siyasi gücünü elinde bulunduran kişiye sıkma gücünü nereden buluyor bu kadar sabıkası kabarikken...

Edit: En yukarıdaki eleştirilemez anlamında değil demek istediğim, ama 59 yıl almışken böyle bir şey yapman normal değil. :/

Son düzenleme:
- 1 defaya mahsus olabildiğince sokak hayvanı toplanır veteriner kontrolüne tabi tutulur sağ bırakılacak hayvanlar için profil yapılır bu profile uyan hayvanlar barınağa götürülür geri kalanlar veteriner denetiminde itlaf edilir, bu toplamanın ardından her ay sokaklar gezilir kalan hayvanlar bulunur aynı işlemden geçirilir.
- beslenme ihtiyaçları için çöp kutularının yanına bir bölme açılır bu bölmeye ekmek,yemek artığı atılır ve bununla hayvanların beslenme ihtiyaçlarının büyük bir kısmı hal olur.
Burada 2 önemli durum daha var;
1. Sahiplenilen her hayvanın kimlik ve burun izi kaydedilirken hayvan sahibinin onu sokağa bırakması durumunda para cezası veya hapis cezası verilmeli.
2. Bunları denetleyecek bir kurum oluşturulmalı ve sürekli tüm şehirlerde denetim yapmalı.
İtlaf edelim diyenleri anlamıyorum arkadaş itlaf etse sizce iş çözülecek mi taş çatlasa hayvanların %75ini toplarlar(onuda sanmıyorum ama)bundan 5 yıl sonra yine aynı sayıya ulaşır ve aynı sorun çıkar.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık