Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    338
Eylemden ziyade indirilmeye çalışılan "greater god" perdesine karşıyım. İki kuruşluk konfor alanın için binlerce köpeğin ölmesini istemek de neticede fazlasıyla insani. Saygı duyarım.
insani derken söylemek istediğin anladım da, o insani değil hayvani dürtü kekom. sokak hayvanlarının kendi iyiliği için ortadan kalkmasını isteyen ile sokaklarda travma yaşayıp başkalarına da travma yaşattığı, acı çekerek öldüğü, acı çektirdiği, dağda, bayırda, ormanda ekstra bi yırtıcı eklediği için vs vs vs kontrol altına alınmasını ve akıl yoluyla bi yöntem belirlemeye çalışanları karıştırmamak lazım. şimdilik ilk iyi ikincisi doğru görünen.

ha bu arada kendi iyiliği, sağlığı ve güvenliğini istediği için (ki buna saygı duyabilirsin belki idk) değil dediğin gibi sanki en büyük doğru buymuş gibi davrandığı için belki insanları eleştirebilirsin evet ama haklı çıkamazsın.

bak mesela, diyor ki ancak acı çektiklerinde uyutulsunlar. e zaten sokaktaki hayvanları acı çekerek ölüyor diye itlafı isteniyor, en azından insan olan bunu ister. duygusal bariyeri aşınca birazcık gerçekçi bakınca çözülecek aslında
Ben de olduğu gibi kalsın dedim. Çözüm varsa amenna ama bu itlaf olmamalı. Her canlıdan çıkan sorunlarla ölenler var. İnsanlarda 7den 70e zıvanadan çıkmış durumda. Onu itlaf et bunu itlaf et şunu itlaf et eee ne kaldı dünyada geriye???

Bir video görmüştüm, eskiden. Kedi diye anımsıyorum hastaydı. Çok ağrılı zamanları oluyormuş ve her ağrı bir öncekinden daha şiddetli oluyormuş. Tedavisi de yokmuş. Kedinin katlanılmaz acılar çekmesindense uyutulmasına karar vermişti sahibi. Sahibi içinde çok zor bir karardı tabi, yüzünden anlaşılıyordu. Çok üzülmüştüm videoya. Anca böyle bir şeyde uyutulma olabilir kanaatimce.

Annemin 5 tane tavuğunu parçalamış sokak köpekleri. Anlamadım ben bu işi sokaktan alıp şehir dışına bırakıyorlar ve sorun çözüldü diye düşünüyorlar. 10 tane köpeği bırakıyorlar 30 tane olarak geri dönüyor bu yaşam dostlarımız :D İtlaf edilsin istemiyorum ama barınak olayının sonunda da itlaf gözükür illaki.

Kapıları açmışlar, kaçanlar tekrar sokaklara kaçmış. :) Üstelik barınak doğrudan belediyeye ait değil. Kadının birisi kendi parasıyla açmış, belediye destek oluyor. :D

Ayla diye bir kadın birkaç ayda bir haberi benim bile önüme düşerken 'hayvansever' derneklerin tanımaması imkansız. Kadın 1 senedir uğraşmak zor tek başıma yetişemiyorum diye röportaj veriyordu. O zaman hiçbir 'hayvansever'in umurunda olmayan barınak bugün 'kurtarılmış' bölge ilan ediliyor. Şaka gibi resmen. Şovcular.

Kapıları açmışlar, kaçanlar tekrar sokaklara kaçmış. :) Üstelik barınak doğrudan belediyeye ait değil. Kadının birisi kendi parasıyla açmış, belediye destek oluyor. :D

Ayla diye bir kadın birkaç ayda bir haberi benim bile önüme düşerken 'hayvansever' derneklerin tanımaması imkansız. Kadın 1 senedir uğraşmak zor tek başıma yetişemiyorum diye röportaj veriyordu. O zaman hiçbir 'hayvansever'in umurunda olmayan barınak bugün 'kurtarılmış' bölge ilan ediliyor. Şaka gibi resmen. Şovcular.
Bu tür dernekler, kuruluşlar olmasa başıboş hayvan popülasyonu bu kadar artmazdı belki de.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık