Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    320
Dediğim gibi herkesde empati, şefkat, merhamet gibi vasıflar yok. Bunu bi kere kabullenmek lazım. Bunun gibi daha çok vaka olduğunu düşünüyorum. Benim yaşadığım yerdeki köpeklerde yok olmaya başladı.
Ay olmaz olur mu... Geçenlerde haberde görmüştüm. Adam, görmesine rağmen bile bile köpeğin üzerine arabayı sürdü. Sonra araçtan inip öldü mü diye kontrol etti. Tekrar binip köpeğin üzerinden geçerek yoluna devam etti. Böylesinden de nefret ediyorum. Sadece köpek için değil tabi kedilere yapanları da var.

Bunun sebeplerinden biri yasal olarak itlaf etmek yasak. Adamlar el altından yapıyor. Ama yazık buda yani içim acıdı. Böyle öldürülmesi doğru değil. Ama demek istediğim de şu buna yasal bir çözüm gelmedikçe daha böyle çok video görürüz. Halka kadar inmeden bir çözüm bulurlar inşallah. Sokaklarda köpek cesetleri görmek zorunda kalmayız. Ama olan bir problemi bazı güruh yokki gibi görmeye çalıştıkca bunlar olmaya devam edecektir.
İtlaf etmek nasıl yasak ya ne yapıyorlar saldırgan köpeklere? Saldırgan köpekler de topluma kazandırma programına mı giriyor anasını satayım. Bu caniliktir böyle öldürmek nedir? Birine saldırmakta olan köpeğe girişirsin bu şekilde köşeye sinmiş köpeği uyutmak için işkence çektirmek şerefsizlikten başka bir şey değil.

İtlaf etmek nasıl yasak ya ne yapıyorlar saldırgan köpeklere? Saldırgan köpekler de topluma kazandırma programına mı giriyor anasını satayım. Bu caniliktir böyle öldürmek nedir? Birine saldırmakta olan köpeğe girişirsin bu şekilde köşeye sinmiş köpeği uyutmak için işkence çektirmek şerefsizlikten başka bir şey değil.
Canilikten başka bir şey değil. O adamın en ufak bir canlıya merhamet duyacağını sanmıyorum.:(

Anlamadım. İtlaf etmek yasak değil mi köpekleri? Yorumumla alakasınıda anlamadım dediklerinin.

Anlamadım. İtlaf etmek yasak değil mi köpekleri?
Dostum mantıken soruyorum bunu insanlara saldıran köpeklere ne yapıyorlar? Hepsi sopayla mı öldürülüyor uyutmuyor mu belediyeler bunları itlaf nasıl yasak olabilir ancak sicili temiz (yazarken güldüm yalan yok) köpeklere itlaf yasaktır yani. Öldürmeleri gereken bir durumda uyuturlar ellerinde o imkan da vardır yasa da diyorum.

Dostum mantıken soruyorum bunu insanlara saldıran köpeklere ne yapıyorlar? Hepsi sopayla mı öldürülüyor uyutmuyor mu belediyeler bunları itlaf nasıl yasak olabilir ancak sicili temiz (yazarken güldüm yalan yok) köpeklere itlaf yasaktır yani. Öldürmeleri gereken bir durumda uyuturlar ellerinde o imkan da vardır yasa da diyorum.
Ellerinde uyutma yetkisi olduğunu bilmiyordum. Bu arada şuan beni bunu savunuyormu falan mı sanıyorsun anlamadım.

Cidden bilmiyorum. Bunları itlaf yasak degilse biz neyi tartışıyoruz 141 sayfadır.
Sokaktaki köpeği alıp itlaf etmek yasak kısırlaştırıp belli başlı lokasyonlara koyun diyen leş bir yasa var. Ekstrem durumlarda bu köpekleri gayet uyutuyorlardır koskoca devlet sopayla hayvan katledecek çapta değildir resmiyette

Alooo ben o adamı savunmuyorum. Neyi tartışıyoruz.
Güzel kardeşim ben sana hitaben mi bir şeyler yazıyorum niye üstüne alınıyorsun anasını satayım. Seninle konuştuğum için o alıntı üzerinden genel bir tepki veriyorum. Bu böyle değildir böyle olamaz babında. Sana savunuyorsun diyen yok kişisel bir şey değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık