Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Snake-Man Şekil Olur Mu?

Snake-Man için tasarım beklentileriniz nelerdir?

• Kullanılan toplam oy
    85
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konu başlığında argo bile sayılamayacak bir sokak dili kelimei olan 'şekil' yerine 'havalı' veya benzeri bir sözcük kullanmak çok mu zor? Yoksa kelime haznen mi zayıf?
..
Şekil kelimesini en son lisedeyken* vasıfsız bir soytarıdan duymuştum.

Son düzenleme:
Konu başlığında argo bile sayılamayacak bir sokak dili kelimei olan 'şekil' yerine 'havalı' veya benzeri bir sözcük kullanmak çok mu zor? Yoksa kelime haznen mi zayıf?
..
Şekil kelimesini en son lisede vasıfsız bir soytarıdan duymuştum.
Şu başlıktaki tabire gönderme olabilir mi :T

http://www.korsanfan.com/konu/korsanfan-deyimleri-sözlüğü.5235/
  • Şekilci
Favori karakter belirleme kıstaslarının, karakterin yüzeysel özelliklerini oluşturan tipi, giyimi, gücü, çevresi ve ortam ağırlığından ibaret olduğu iddia edilen üyelere yönelik alaycı bir hor görme, aşağılama hitabı olarak kullanılır. Genellikle henüz tanıtılan ve hakkında bu yüzeysel özellikler dışında bilgi bulunmayan karakterlerin fanı olduğunu açıklayan üyeleri itham etmek için kullanılır.
Karakter bazlı tartışmalarda sıklıkla dile getirilir. Bazen favori karakter tercihleri üzerinden üyenin tercih yetkinliği yıpratılmaya ve buna binaen tartışma kazanmaya yönelik de kullanılır.

Bkz:
- Katakuri fanları şekilcidir.
- Sen de çok şekilcisin.
- Karakter tercihlerin hep şekilcilik üstüne.

Bana bunu hatırlattı.

Luffy G4 ile lastiğin fiziksel işlevini değiştirdi. Eskiden bir sapan gibi lastiği gerdirip bırakarak saldırı özelliğini kullanıyordu. Bildiğimiz sapan gibi.
Luffy vücudunu saldırmak için uzattığı zaman menzil hep belliydi ekstra bir uzama gerçekleşmiyordu. Yani kas ile veya gerdirmeyle menzilini belirliyordu.

Sonra G4 formunda lastiğe hükmettiğini gördük. İstediği kadar uzatabiliyor, istediği yöne yönlendirebiliyor.

Belki de Luffy, elastikliği çok yüksek, çok çevik bir forma dönüşebilir. Çok yüksek hızda veya çeviklikte Katakuri'nin ana gücünün önüne geçebilir. Misal olarak diyelim biri size bir silah doğrulttu ve ateş edeceğini biliyorsunuz. Eğer o mermiden sıyrılacak kadar hızlı değilseniz ne kadar işe yarabilirdi. Katakuri'nin geleceği görmesini engellemek mümkün olmadığı için Luffy'nin görse dahi kaçamayacağı bir hale bürünmesi gerektiğini düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık