Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Doctor Strange: Multiverse of Madness’den çıktım şimdi,

Filme gitmeyi düşünenlere önemli bir uyarım var.
WandaVision dizisini mutlaka izlemiş olmanız gerekiyor çünkü dizi nerde bittiyse film oradan devam ediyor ve dizide geçen konuyu baz alıyor.
Yani diziyi izlememiş olan filmi anlamakta veya filmin akışına kapılmakta zorluklar çekebilir.

Bu filmde biraz farklı şeyler denemişler. Normal bir Marvel filminden daha çok korku-gerilim arası bir şey yapmaya çalışmışlar.
Gerilimi severim ama korkuyu sevmem. Korkunç bulduğum bir şey yoktu sadece çok fazla Jump Scare vardı filmde ve bu pek hoşuma gitmedi açıkçası.
Alışık olmadık kadar bolca kan vardı ve bu iyi bulduğum şeyler arasındaydı.
Elisabeth Olsen'in Wanda performansı çok iyiydi kendini iyice aşmış.
Ortalama bir filmdi bana göre yani Dr. Strange karakterini çok seviyorsanız hele Wanda'yı seviyorsanız izlemeye değer bir film. Bir iki güzel sürpriz de var filmde.

Dr Strange beni üzdü, yani multiverse of madness koyuyosanız film'in adını hakkını verin. Doğru dürüst 1 evren bile görmedik geciştirmişler beklediğmi bulamadım.
Illuminati olayı zaten ayrı fiyasko.
Filmin adı Dr.Strange vs Scarlet Witch olsaymış en azından o yönde bi beklentim olurdu

Son düzenleme:

WandaVision dizisini mutlaka izlemiş olmanız gerekiyor çünkü dizi nerde bittiyse film oradan devam ediyor ve dizide geçen konuyu baz alıyor.
Yani diziyi izlememiş olan filmi anlamakta veya filmin akışına kapılmakta zorluklar çekebilir.

Bu filmde biraz farklı şeyler denemişler. Normal bir Marvel filminden daha çok korku-gerilim arası bir şey yapmaya çalışmışlar.
Gerilimi severim ama korkuyu sevmem. Korkunç bulduğum bir şey yoktu sadece çok fazla Jump Scare vardı filmde ve bu pek hoşuma gitmedi açıkçası.
Ortalama bir filmdi bana göre yani Dr. Strange karakterini çok seviyorsanız hele Wanda'yı seviyorsanız izlemye değer bir film. Bir iki güzel sürpriz de var filmde.
Özetini geçeyim.

Multi'den çıktım grafikler şahane çok süper film cıks cıks :utan:

Dr Strange beni üzdü, yani multiverse of madness koyuysanız filmin adını hakkını verin. Doğru dürüst 1 evren bile görmedik geciştirmişler beklediğmi bulamadım.
Illimünati olayı zaten ayrı fiyasko.
Filmin adı Dr.Strange vs Scarlet Witch olsaymış en azından o yönde bi beklentim olurdu
Bence en büyük sorun filmin isminde yatıyor.
“Multiverse” gibi bir kavram geçtiği anda beklenti kat be kat artıyor çünkü.
Spiderman’in isminde Multiverse kavramı geçmediği halde bu filmden çok daha fazla beklentiyi karşıladı Multiverse açısından.

Çünkü bu kavramın beklenti ve hayal olarak sınırı yok.
Bu kavramın bu evrende bin türlü ihtimali var çünkü. Dolayısıyla izleyici filme haklı olarak kafasında bin türlü soru işareti ve beklentiyle gidiyor.
Filmin adı mesela Doctor Strange: The Madness Witch olsa çoğu sorun ortadan kalkıyor.
Filmden sonra Illuminati olayıyla da az dalga geçmedik, cidden düşüne düşüne bunu mu bulmuşlar.

Ortalama bir filmdi bana göre yani Dr. Strange karakterini çok seviyorsanız hele Wanda'yı seviyorsanız izlemeye değer bir film. Bir iki güzel sürpriz de var filmde.
Normalde Strange 2 dk alıcağı karı 1vs9 atıyor tüm film, Thanos'u bile teklerdi. Hele en güçlü kahraman diye yedirdikleri Kaptan Marvel alma şekli yokmu. Yarı marvel filmi, Sam abim biraz korku eklemiş, birazda farklı kamera açısı koymuş ortaya karışık ne olduğu belli olmayan bişey çıkmış.. Şu güç işi çok tutarsız o yüzden gram zevk vermiyor. Zorla götürüldüm pişmanım. Birde ilk yaratık yokmu sevimli küçük peluş yıldızı iblis diye koymuşlar.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık