Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sinema Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Batman izleyen arkadaşlara soru: Imax mı 2D mi izlenmeli ? Bir de her ımax 3d mi oluyor yoksa çözünürlük mü fazla 3d ler ayrı mı olur ?
Bu arada filme gittin mi bilmiyorum ama ben 2D Imax'de izledim ve kesinlikle öneririm. Spiderman'i Cinemaximum'da izlemiştim ve hayatımdaki en kötü sinema deneyimiydi.
Pandemide Cinemaximum sinemalarında ampulleri mi ne kısmışlar kullanım süresi artsın diye, hala aynı sorun var mı bilmiyorum ama karanlık sahnelerde neredeyse hiçbir şeyin görünmemesine sebebiyet veriyordu. O yüzden Batman'de risk almayıp direkt Imax'e gittim.

Son zamanların filmlerindeki "renk kullanımı" hakkında ne düşünüyorsunuz? Hemen hemen her filmde rastlıyorum, çok film izleyen biri olmasam da dikkatimi çekiyor. Sürekli sahneler belli renklerle aydınlatılıyor ya da sahnedeki tüm eşyalar sadece belli bir renkte oluyor. Tam anlatamadım ama örnek vereyim, The BATMAN' de mesela sık sık kırmızı ve sarı gibi ana renklere odaklı sahneler çekilmiş, filmi izlemedim henüz, güzel bir filmdir belki bilemem ama zaten konu bu film değil. Genel olarak hemen her filmde bu tekniğin kullanıldığını gördüğümden artık yavan gelmeye başladı ve bu tür filmler bu sebeple "sahneler çok iyi, görüntü yönetmenliği çok iyi, sinematografi çok iyi vs." gibi alakalı ya da alakasız yönlerden abartılarak övülüyor gibi geliyor. İnsanları aldattığı ya da uygulaması kolay bir teknik olduğundan da filmlerde çok kullanılmaya başlamış gibi geliyor sanki. Normalde Anderson filmlerinden aşinayım bu tekniğe, onun filmlerini izlerken adamın tarzı bu diyordum ancak niyeyse son zamanlarda hemen her filmde çok dikkatimi çekmeye ve bu şekilde çekilen filmler tabiri caizse "ucuz" gelmeye başladı. :I Merak ettim bir fikri olan var mı, bu konuda.

Batmani izledim. Film başarılı. Her ne kadar sonlara doğru bazı önemli kısımlarda uyusam da bu filmin suçu değil. Biraz ağır bir yemek yemiştik ondan olsa gerek. Küçük bir salonu ayırmışlardı koltuklar vip sayılırdı bir de. Neyse bu savunmamı geçersek Robert özellikle kostümün içinde tam bir batman olmuş, cuk oturmuş. @Wataame Daisuki izlerken çok sevinmiştir kesin :oops:
su baskını olduğu anlardan kedi kadınla çatıda vedalaştığı kısım arası çok net değil ama anlattı yanımdaki arkadaş oraları da :D Belki bir ara tekrar gider izlerim. 10 lira bir şey nasılsa. Geniş yastıklı koltuklarda iki üç saat oturmak için bile verilir o kadar para :)

Pattinson'ın oynadığı Batman, Year One'dan esinlenilmiş büyük oranda, o yüzden ince olması normal.

Ben Affleck'in oynadığı Batman, The Dark Knight Returns'ten alınmıştı. Kalıp olarak hayvan gibi bir Batman var o eserde, o yüzden herkes çok beğendi.

Hayvan batmani sevmedim ben. Batman'in asıl özelliği, insani olup, insani özellikleriyle kötüleri paket etmesidir. Nispeten zarif bir Batman'i tercih ederim.

Filmden bir sahne yok ama ses var. İşte bu sesi sinemada duyduğum an kolonlara sarılıp Allah Allah diye bağırasım gelmişti. The Batman gerçekten çok iyi film.

Batmani izledim. Film başarılı. Her ne kadar sonlara doğru bazı önemli kısımlarda uyusam da bu filmin suçu değil. Biraz ağır bir yemek yemiştik ondan olsa gerek. Küçük bir salonu ayırmışlardı koltuklar vip sayılırdı bir de. Neyse bu savunmamı geçersek Robert özellikle kostümün içinde tam bir batman olmuş, cuk oturmuş. @Wataame Daisuki izlerken çok sevinmiştir kesin :oops:
su baskını olduğu anlardan kedi kadınla çatıda vedalaştığı kısım arası çok net değil ama anlattı yanımdaki arkadaş oraları da :D Belki bir ara tekrar gider izlerim. 10 lira bir şey nasılsa. Geniş yastıklı koltuklarda iki üç saat oturmak için bile verilir o kadar para :)
Böyle olacağını bilmeniz gerekiyordu Robert abim en iyisi :utaniyorum:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık