Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh (Zirve) vs. Dracule Mihawk

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    147
Oden ve Rayleigh, "İki Kralın" sağ kolları olarak (Newgate, Roger) ayrılmış bir ikili

Klasman olarak imparator sağ kollarının net üzerindeler, imp sağ kollarıyla Marco ve Gaban eşleşiyor benim kafamda kurguladığım sistemde..

Oden ve Rayleigh bu seride en üst liglerdeki adamlara kafa tutabilecek seviyedeler. Fakat ben Zoro'nun da rakibi olduğunu için Mihawk'ı bu ikiliden biraz daha önde görüyorum. Benim fikrimce klasman olarak yakınlar veya denkler ama oyun Mihawk'tan yana.

Bu soruya Mihawk diyememen üzücü.
İkisini de yonkou seviyesi görüyorum ama kara kılıç muhabbeti yüzünden Mihawk'a 1 tık daha yakınım gibi. Öteki taraftan Rayleigh'in lakabı da Kara Kral yani hee. Adama niye kara kral demişler boş yere mi ? Onu da düşünmek lazım. Tabi Oda efsanelere neden efsane denir onu çizmek yerine kek çizsin pasta çizsin, meme çizsin, artık komik olmayan komiklikler çizsin falan.

Mihawk, Rayleigh'den çok az farkla öndedir. Tabi zirve Ray'i yonkou görüyorsanız baştan buna katılmadığımı belirteyim. Ray gücünün zirvesindeyken, amiral seviyesidir. Mihawk ise Filo amirali (Yonkou'ya oldukça yakın yani) eder bence. O yüzden Mihawk'ın zirve Ray'i alacağını düşünüyorum.

KK sağ kolu Rayleigh, Zoro ise KK sağ kolu olduğunda Mihawk'ı geçmiş olacak.
İki kanat mevzusu bile yapıldı artık. Mihawk sandalla yolculuk yapıyor diye bile övüldü bu forumda. Yahu Rayleigh denilen adam yüzerek Calm Belt'i geçiyor hem de yaşlı halinde... :D

Rayleigh Mihawk'a şöyle şeyler yapar.

ray acımaz, serinin zirvelerinden biri bu adam. mihouk kekosu henüz bu seviyede bir şey göstermedi, şu beklenilen vampir modu varsa anca o zaman denk olabilir.

Zoro sadece Mihawk'ı değil Ray'i de geçecek reis bu bir argüman değil. Hasır şapkaların hepsi kendi pozisyonlarında tarihin en iyisi olacak.
Ray>Mihawk demene bir şey demiyorum olabilir. Aşağı yukarı aynı seviyenin adamları bunlar.
Rayleigh ile aynı sınıfta olacak nasıl geçecek? Geçiyorsa da ne kadar geçtiğini bilemeyeceğiz yani. Çoğu kişinin sunduğundan daha güçlü bir ergüman bu.
Kaç tane KK ve sağ kolu gördün?

Tamam daha iyi olacak da KK olduktan sonra başka bir arc olup olmayacağını da bilmiyoruz zaten. Hükümet olayı da var bu seride hatırlatırım. Sadece Korsanlar arasında en iyi olduğunu kanıtlaman yetmeyecek bu konuda. O yüzden bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Aşağı yukaru aynı seviyenin adamların olduğu fikrine nereden kapıldın? Mangaka böyle bir açıklama yaptı da ben mi bilmiyorum?

Mihawk, Rayleigh'den çok az farkla öndedir. Tabi zirve Ray'i yonkou görüyorsanız baştan buna katılmadığımı belirteyim. Ray gücünün zirvesindeyken, amiral seviyesidir. Mihawk ise Filo amirali (Yonkou'ya oldukça yakın yani) eder bence. O yüzden Mihawk'ın zirve Ray'i alacağını düşünüyorum.
Filo amiraliyle yonkou seviyesi gibi düşünmek daha mantıklı değil mi ? Misal:
  1. Ray amiral seviyesi olsaydı Kizaru'ya "genç olsam amel defterini kapatırdım" diyebilir miydi ? Bugün amirallerin birbirlerine ne kadar yakın güçte olduğunu biliyoruz. Durum böyleyken hangi amiral mevkidaşına böyle net konuşabilirdi ?
  2. Kral hakiyi, "bakkala gidiyorum bir şey istiyor musun" edası ile rahat rahat kullanan bir amiral gördük mü ? Kral haki kullanan amiral görmemişken Ray seviyesi bir kral haki zaten bambaşka bir olay.
  3. Amiral seviyesi adama efsane derler mi ? Hani örneği yok galiba ?
Bu tarz şeyler yüzünden Ray amiral falan değil basbayağı filo amirali ya da yonkou olarak değerlendirilecek biridir bence. Aksi halde Garp'ın, zirvesi amiral eden birine "zaten boka ters bastık(Wb olayı) bir de Rayleigh'i karıştırmayın" demesi de biraz abes olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık