Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Silvers Rayleigh vs. Kozuki Oden

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    235
Başka şeyler de var :) Dofu alması daha kolayken bunlara girismesi...

Tamam işte 9 tane nova'yı yakalamak varken, ray ile uğraşmakta bununla aynı şey. Ki fuji deki durum biraz daha farklı. Doflamingo o an için hükümet ile is Birliği olan biri. Ona saldırması sonradan soruna yol açabilirdi.

Ben Odenin daha güçlü olduğuna inanıyorum ya. Rayi küçümsemekten ziyade Odeni büyütmek de olabilir bu. Evet Ray Sabondyde Kizaruyu durdurdu ama Wano showu benim için daha etkileyicidir. Ray zirve halinde değildi diyebilirsiniz ama ben WB hariç diğer büyüklerin zirveleriyle aralarında uçurum gibi bir fark olduğunu düşünmüyorum. Ki Kizaru zorlasa alırdı gibi geliyor. Bunun yanında Odenin kaynama sahnesi, Rogerla karşılaştıktan sonra ayağa kalkıp koşabilmesi, WBnin Odeni hissettiğindeki tepkisi de Odene kayma sebeplerim arasında. Hatta Yamato ve Zoro mevzusunu o kadar uzatma sebebim de bu. Yamatoya Oden, Zoroya Ray gözüyle bakıyorum. Bu yüzden de Oden>Ray mantığından Yamato>Zoro için iddialaşıyorum. Neyse konu bu değil ama not olarak kalsın
Rayleigh ve Oden az çok aynı güçteki karakterlerdir birini diğerinin önüne koyabilirsin sıkıntı yok herkesin kendi görüşü yalnız Rayleigh'in gücünü Shanbondy'deki haline bakarak yorumlamak yanlış olur. Bilmem kaç yıl eline kılıç almamış, savaşmamış 5 dk savaştıktan sonra nefes nefese kalacak kadar çaptan düşmüştü adam. Kendi dahi net bir şekilde zirve gücünden uzak olduğunu vurguluyordu. O şartlar altında yaptığı icraat övülür bile hatta ki Kizaru da övdü zaten. Wano'da şov yapan Oden ise zirve gücündeki Oden adamın yapıp yapabileceği en büyük icraatları gördük belki de

Konu ne ara Sengoku'ya kaydı ya? Arkadaşlar burası Oden- Rayleigh başlığı lütfen Sengoku merkezli yorumları o başlıkta tartışınız sjsjsjs

Rayleigh ve Oden az çok aynı güçteki karakterlerdir birini diğerinin önüne koyabilirsin sıkıntı yok herkesin kendi görüşü yalnız Rayleigh'in gücünü Shanbondy'deki haline bakarak yorumlamak yanlış olur. Bilmem kaç yıl eline kılıç almamış, savaşmamış 5 dk savaştıktan sonra nefes nefese kalacak kadar çaptan düşmüştü adam. Kendi dahi net bir şekilde zirve gücünden uzak olduğunu vurguluyordu. O şartlar altında yaptığı icraat övülür bile hatta ki Kizaru da övdü zaten. Wano'da şov yapan Oden ise zirve gücündeki Oden adamın yapıp yapabileceği en büyük icraatları gördük belki de
Tabiki gençliğinde daha güçlüdür ama şuan ve geçmişteki haliyle olan fark, WBnin prime ve MF arasındaki güç farkı kadar değildir. Biraz da karakterin verdiği beklentiyle alakalı. Özellikle Wanoda Kaidonun Odeni gözünde o kadar büyütmesiyle onun gücü de bizim zihnimizde büyüyor. Ben Rayin zirve halinde de Oden kadar hasar verebileceğini ya da o kadar dayanıklı olabileceğini sanmıyorum. Senin de dediğin gibi aynı tier 3 aşağı 5 yukarı aynı güçte adamlar. Ama benim gözümde Oden 1 2 tık üstte kalıyor

Tabiki gençliğinde daha güçlüdür ama şuan ve geçmişteki haliyle olan fark, WBnin prime ve MF arasındaki güç farkı kadar değildir. Biraz da karakterin verdiği beklentiyle alakalı. Özellikle Wanoda Kaidonun Odeni gözünde o kadar büyütmesiyle onun gücü de bizim zihnimizde büyüyor. Ben Rayin zirve halinde de Oden kadar hasar verebileceğini ya da o kadar dayanıklı olabileceğini sanmıyorum. Senin de dediğin gibi aynı tier 3 aşağı 5 yukarı aynı güçte adamlar. Ama benim gözümde Oden 1 2 tık üstte kalıyor
Serideki en baba lakabın sahibi adam zenci hayranlığı yoksa az çok hakisine bağlanacak bu lakap kendisiyle ilgili bir fb gelirse gücü kafalarda daha net canlanır diye düşünüyorum inşallah görürüz.

Buradaki yazıya göre iki sonuç çıkıor:
1-Roger en iyi adamlarının yaralanmasını istemiyor. Buradan Oden'in bunları yaralayabileceğini yani bunlarla ya eşit güçte ya da onlardan bir tık üstte olduğunu gösteriyor.
2-Roger onunla kendi dövşmek istediği için bahane uyduruyor. Bu da Oden'de en az kendi kadar bir güç veya kendine yakın bir güç gördüğünü gösteriyor. Bu da Rayleigh'le aynı güçte veya ondan bir tık önde olduğunu gösteren bir delil.
Gördüğünüz gibi iki şıkta da Oden'in Rayleigh'ten biraz daha güçlü olabileceği görülüyor. Bir de buna ek olarak Oden'in Kaido'yu yenebilecek güçte olduğunu yani en az şu an ki yonkou seviyelerinde olduğunu görebiliyoruz.
Fakat öte yandan Ryleigh'in 3 hakide de usta olması. Hatta aynı Roger gibi yeni haki dediğimiz hakinin üst versiyonunu da kullanması ve Kara Kral lakabı ve Garp gibi kişilerden aynı Roger gibi efsane olarak bahsetmesi gibi özellikleri beni onun Roger seviyesinde veya ona yakın bir seviyede olduğunu düşündürüyor. Bu Rayleigh diğer yonkouların sağ kolları gibi değil. Aynı Zoro gibi kaptanına yakın seviyede olmasına benzetiyorum.
Tüm bu sebeplerden dolayı ikisi de birbirine eşit bence.

1-Roger en iyi adamlarının yaralanmasını istemiyor. Buradan Oden'in bunları yaralayabileceğini yani bunlarla ya eşit güçte ya da onlardan bir tık üstte olduğunu gösteriyor.
2-Roger onunla kendi dövşmek istediği için bahane uyduruyor. Bu da Oden'de en az kendi kadar bir güç veya kendine yakın bir güç gördüğünü gösteriyor. Bu da Rayleigh'le aynı güçte veya ondan bir tık önde olduğunu gösteren bir delil.
Gördüğünüz gibi iki şıkta da Oden'in Rayleigh'ten biraz daha güçlü olabileceği görülüyor. Bir de buna ek olarak Oden'in Kaido'yu yenebilecek güçte olduğunu yani en az şu an ki yonkou seviyelerinde olduğunu görebiliyoruz.
Fakat öte yandan Ryleigh'in 3 hakide de usta olması. Hatta aynı Roger gibi yeni haki dediğimiz hakinin üst versiyonunu da kullanması ve Kara Kral lakabı ve Garp gibi kişilerden aynı Roger gibi efsane olarak bahsetmesi gibi özellikleri beni onun Roger seviyesinde veya ona yakın bir seviyede olduğunu düşündürüyor. Bu Rayleigh diğer yonkouların sağ kolları gibi değil. Aynı Zoro gibi kaptanına yakın seviyede olmasına benzetiyorum.
Rayleigh'in janjanlı v2 kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz, sadece mor kafalı dayının yaptığının aynısını gördük.

Dostum tamamen troll sahne allasen şu tipe bir bak Roger'ın. Bu sahneden Oden'in gücü için yapılabilecek tek çıkarım öncesinde Ray ve Gaban'ın birlikte dalmayı düşünmeleri olur ki ben şahsen o sahneyi de ancak Roger korsanlarının vahşiliğine bağlarım yani

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık