Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shutenmaru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu sefer olmuş, süt oğlan.
Kütüphaneden biraz şey ettim ellerine sağlık teşekkür ederim.
Eline sağlık brocum. Çok güzel bir detayı yakalamışsın. :sapkali:
Ben teşekkür ederim. Çok sağlam bir detay daha yakaladım onuda yorumun en altına ve konuya ekleyeceğim.
Zihnine sağlık. Sentomaru'nun bu şekilde tekrar seriye dahil olması hoşuma gider ve Luffy'e karşı daha sempati besleyip ileride onun yanında yer alacak karakterlerden biri olur.
Katılıyorum. Luffy öyle herkese bu şekilde konuşmaz. Ayrıca kendisi Vegapunk'un özel koruması olduğundan tayfa ve Vegapunk ile aradaki köprüyü bu şekilde kuracağını düşünüyorum.
Beğendim. Tutar bu :good:
Sende okeylediysen kesin tutar. :a:
Güzel bir teori daha gelmiş foruma. Eline sağlık çok beğendim. Güzel detaylar yakalamışsın. One Piece'in bir sırrı daha çözülmüş gibi hissediyorum şu an :D
Çözülcek daha çok sır var. :D Ben teşekkür ederim. :sapkali:
İşin kötüsü sırların yarısının açıklanmadan, okurun hayal gücüne bırakılacağını düşünüyorum.
Ağzını hayır aç bro .d
Güzelmiş ama tek başına Sentomaru'ya fazla anlam yüklenilmiş gibi hissettim, ha sonradan bikaç kişi, bi çete olabilme ihtimallerininden bahsedince dedim iyi bi yerlere gidiyor. Güzel ya, yeni karakterler ile eskileri bir arada işlemesi sürekli yeni karakter doğurmasından iyidir. Eline sağlık.
Vegapunk ile tayfa arasındaki bağlantıyı Sentomaru ile kurma olasılığıda var reis.
İki yonkou + savaş gücü olan Wano ülkesinde bir amiral tehlikede olabilir bence .d
Tip olarak değil burada bir kelime oyunu olduğunu vurguladım.
Çok guzel teori bunu boyle dusunmediyse de odaya mail atalim boyle islesin. Ellerine saglik hocam kaku kismi disinda cok beğendim. Kaku da tutabilir ama o burnu nasil yok ettiler? İllaki bisey bulur oda da kaku ciddi bir karakterdi oyle kalsin isterim açıkçası
Kaku=Kiku değil dostum yani cinsiyet felan değiştirme olayı yok. Sadece kelime oyunu olduğunu söylemeye çalıştım. :D Kendimi yanlış ifade ettiğimden farklı anlaşılmışım benim hatam kusura bakmayın.
Ben teşekkür ederim.
Hayır sentomaru oraya gönderilmiş diyorsun ki devlet olarak ajan görevini cp ekibi üstlenmiş durumda, yok hayır akainu kizaruyu gözden çıkaramadığı için sentomaruyu göndermiş diyorsun; o konuşmanın arkasında yonkouları sadece amiral seviyesi ve üstü durdurabilir diyor...Sentomaru oraya fakirleri doyurmak için mi gitti yani(hırsızlık yapıyor).. Kendini doyurmak için oraya niye gitsin..

Böyle yığınla soru geliyor aklıma..Bence boş bir teori tutma ihtimali %10..Yine de eline sağlık ☺
Dostum CP-0 direk WG'ye çalışıyor ve istihbaratı denizcilerden bile saklıyor. Zaten Akainu gorosei'nin karşısına bunu resmen anlıyoruz. WG'ye ve CP'ye güvenmeyen Akainu iki yonkou'nun çarpışabileceği bir adaya Kizaruyu gönderse sence ne olur? Bir yonkou için üç amiral tüm seçkin denizci kuvvetleri ve yedi savaş lordlarını toplayan marine iki yonkou'nun arasına bir amiral gönderirse sencede bir mantık hatası olmaz mıydı? Yani bir amiral yolluyorsan oraya savaş için yollarsın ama başka bir amaç için yolluyorsan değeri amiralden daha düşük olan ve güvendiğin birini yollarsın. Kizaru tamam ben gidemiyorum o zaman Sentomaruyu yollayalım demiştir ya da Sentomaru ben gideyim! demiştir bilemiyorum. Bir denizcinin korsandan ya da kötü kimselerden çalması normal bence. Bu arada kendisi için mi? yoksa başkası için mi çalıyor bilmiyorum. O göbeğe bakacak olursak kesin kendi içindir. :D
O-kikunun shuten maru olduğunu düşünüyorum.Ama eline sağlık.:good:
Olabilir .d
Son bölüm, aynı kişi olmadıkları netleşti bence.

Teoriye gelirsek, okuması oldukça keyifli ancak tutma olasılığı yok bana göre. Amiral gönderilmeyen yere koramiral göndermezler. Kendi iradesiyle memleketine gitti desek yine olmaz. Sentoumaru kişilik olarak boşboğaz, düşünmeden konuşan birisi. O yüzden 1 gün bile sır saklama ihtimali yok. Velhasıl yeni bir karakter ve grup çikacak bana kalırsa.
İki yonkou arasına bir amiral göndermek biraz saçma olur diye düşündüm. Bir yonkou için tüm savaş güçleri toplandı. Yonkouların bile daha önce giremediği savaş gücü caydırıcı bir şekilde bilinmeyen + iki yonkounun patlak verebileceği bir yere amiral göndermezler, göndermedi de zaten. :D Ama Kizaru ile daha önce yanyana gördüğümüz Sentomaruyu gönderme ihtimalleri fazla. Hep tipi bilinmiyor hem amiral kadar değerli değil hem de daha önce Kizaru ile çalıştığından bu konuda onu öne sürmüş olabilir. Spandam'da malın tekiydi ama CP9'un lideriydi. Yani pek bir önemi yok. :D

Mantıklı.Eline sağlık.
:sapkali:

O Kiku'nun bu oluşumla bir bağlantısı var ama nasıl?
O-Kiku yüksek ihtimal CP-0 ajanı. Sentomaru kendisini tanımasa bile o böyle bir istihbarat alıp o.o_O demiş olabilir.

İsim benzerliğini görünce aydınlandım resmen. Çok güzel yakalamışsın.
Kaku-Kiku olayını anlamadım ama.
Teoriye göre Sentomaru gerçekten Shutenmaru çıkarsa Kiku denizcileri tanıyan biridir demektir. Kaku'da CP-0'da şuan ve bir kelime oyunu olduğunu düşünüyorum. Yani Kiku'da CP-0 ajanı. CP-0'da Kaku ve Kiku adında iki kişi var.

Ellerine sağlık. Güzel olmuş.
Ne demek efenim :sapkali:

Bir detay daha yakaladım onu da buraya ve konuya ekliyorum. Okumak isteyen olur belki :D

7 Eylül'de Kyoto belediye binasında, One Piece'in 20. yılı için yapılan ve 20 projeden 18.si olan "One Piece 20. Yıl x KYOTO - Hasır Şapka Kyoto Seyahat Günlüğü ~Başka Bir Wano Ülkesi~ etkinliği için basın toplantısı düzenlendi.
Ayrıca etkinlik süresince, 876 yılında Kyoto'nun 11 semtinden biri olan Ukyo'da inşa edilen Daikaku-ji Tapınağı'nda (İmparator Saga'nın eski sarayı) "One Piece Art Nue - Canavarın Çiçeği, Prenses ve Yemin" isimli bir sergi düzenlenecek. Sergide One Piece mangası ve geleneksel Japon sanatları arasında etkileşimin olduğu çalışmalar yer alacak.

Bu resmi'de hepiniz biliyorsunuzdur zaten Oda'nın sergi için çizdiği resim:
O-Kiku'yu ilk burada gördük.

Velhasıl kelam Kintaro Kyoto'da doğmuş. Wano'da Kyoto üzerinden gidiyor ve O-Kiku'yuda ilk Kyoto'da yapılan OP 20.yıl dönümünde Oda'nın sergi için çizdiği resimde gördük.

Bu da başka bir detay yani.

Hacı, orada Shutenmaru'nun en iyi adamı diyor, Shutenmaru en iyi adamdır demiyorki. Japon-İng-Tr arası geçişlerde hatalar olabiliyor ama bu kadar kritik bir hatanın olabileceği söz konusu değil bence.
Hacı sayfanın ortasına, Holdemin sözlerine dikkat et. Diyor ki, Gahahahah sadece tek bir şeye cevap verin aptallar, bu kızın yeteneğini biliyor musunuz? Shutenmaru hakkındaki gerçekleri öğrenmek için hepinizi esir alacağız. Aptal numarası yapma, dediğim ADAM sizin hırsızlar çetesinin başı.

Hacı sayfanın ortasına, Holdemin sözlerine dikkat et. Diyor ki, Gahahahah sadece tek bir şeye cevap verin aptallar, bu kızın yeteneğini biliyor musunuz? Shutenmaru hakkındaki gerçekleri öğrenmek için hepinizi esir alacağız. Aptal numarası yapma, dediğim ADAM sizin hırsızlar çetesinin başı.
Smoker'e sormak lazım bu konuyu, "dediğim kişi" olarak da geçiyor olabilir. Hem konuda geçen şişko da erkekmiş, pek birşey fark etmiyor gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık