Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shingeki no Kyojin: İyi ve Kötünün Ötesinde

Eren'i haklı buluyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    44

Silinmiş Üye

Kim istediği yere geldi ? Armin gene torpille başa geçmiş bir grubun başında .. yıllarca katliam yapan Reiner ile dünya yı kurtardık kanka hadi elçiyiz modunda... Levi kötürüm, Mikasa garibim ağaç kabuğuna çekilmiş... Erenim erenim diyor. Kim iyi yerde ?
Armin gibi diğerleri de kullansaymış bana ne canım. Mikasa Eren'in dediği gibi tam köle işte :(

Dışarıdaki insanların Eren'in ''hayal''leri için kayıtsız kalması içten içe kendisine karşı nefret beslemesine sebebiyet vermiş olabilir. Üstüne Saldırı Titan'ın yarattığı zaman manipülasyonu ile ruhsal dengesinin bu denli bozulması normal karşılanabilir. Eren bulunduğu kafesi ve onu kafeslemeye çalışanları parçalayacak iradeyi göstermiştir. Bu onu benim nazarımda yeterince haklı yapar.
Güzel bir derleme olmuş. Teşekkürler.
Duvarın ötesindeki insanlar niye Eren'in hayallerini önemsesin ki?

Çok garip bir mantık istediği özgürlük olmadı diye o kadar katliam yapması ve Arminin etkileri bence boş, kaldı ki Armin bu konuda daha hassastı ama Eren gibi kafayı sıyırmadı... En önemli başka insanların olduğunda hayalinin çalınması gibi bir düşünce cidden psikopatça normalde başka insanlar da varmış. Vay be deyip sevinirsin hani bu dünya da biz yokmuşuz gibisinden ama gene de bence bu döngünün kırılması için sadece böyle bir şey yaptığını düşünüyorum. Oda Ymir ile alakalı zaten ama özgürlük düşüncesi ve sonrasında yok etme gibi şeyler İsayama oralarda saçmaladı. Daha domine şeyler ortaya çıkabilirdi. Bazı titanların gücünden, anıları her şeyi karıştı zaten ama böyle bir sebep saçma geliyor. Şu anda katliam yaptı evet ama sonuç ? İnsanlar gene savaşmaya başlayacak... manganın sonunda Arminler barış elçisi olarak oraya buraya gidiyordu, şimdi Eren’in bu katliam kıyımının sonucunda ne oldu ?

edit: eline sağlık güzel yazmışsın.
Duvarların ardındaki ülkeler zayıflarken Paradis adasındaki Eldianlılar güçlenmiş oldu. Dev laneti kalktığı için de arkadaşları uzun bir yaşam yaşayacaklar. Eren dünyanın geri kalanına ne olduğunu önemsemiyor. Adadaki insanlar ve arkadaşları yaşasın yeterli.

Duvarın ötesindeki insanlar niye Eren'in hayallerini önemsesin ki?

Duvarların ardındaki ülkeler zayıflarken Paradis adasındaki Eldianlılar güçlenmiş oldu. Dev laneti kalktığı için de arkadaşları uzun bir yaşam yaşayacaklar. Eren dünyanın geri kalanına ne olduğunu önemsemiyor. Adadaki insanlar ve arkadaşları yaşasın yeterli.
İşte böyle düşünüpte ilk başlarda özgürlük şöyleydi böyleydi ama insanlar varmış da böyle deyip başkalarının özgürlüğünü kasp edip, katliam yapması hem çelişki hem de saçma evet arkadaşları yaşıyor ama Mikasaya ben yaşıyor demem. Son sayıda Mikasa ve Eren sahnesini o şekilde görmek istemezdim. Hadi sonu öyle çizse bile biraz daha ayrıntı göstermesi lazımdı ..

Silinmiş Üye

Çok garip bir mantık istediği özgürlük olmadı diye o kadar katliam yapması ve Arminin etkileri bence boş, kaldı ki Armin bu konuda daha hassastı ama Eren gibi kafayı sıyırmadı... En önemli başka insanların olduğunda hayalinin çalınması gibi bir düşünce cidden psikopatça normalde başka insanlar da varmış. Vay be deyip sevinirsin hani bu dünya da biz yokmuşuz gibisinden ama gene de bence bu döngünün kırılması için sadece böyle bir şey yaptığını düşünüyorum. Oda Ymir ile alakalı zaten ama özgürlük düşüncesi ve sonrasında yok etme gibi şeyler İsayama oralarda saçmaladı. Daha domine şeyler ortaya çıkabilirdi. Bazı titanların gücünden, anıları her şeyi karıştı zaten ama böyle bir sebep saçma geliyor. Şu anda katliam yaptı evet ama sonuç ? İnsanlar gene savaşmaya başlayacak... manganın sonunda Arminler barış elçisi olarak oraya buraya gidiyordu, şimdi Eren’in bu katliam kıyımının sonucunda ne oldu ?

edit: eline sağlık güzel yazmışsın.
Çok iyi yazmışsın Er-- pardon wataame. Töbe bismillah 4-5 kere okuttu kendini ya. Yorumla bile milletin sevdiği karakterlere soykır-- pardon çok iyi yorumlamışsın. Müthişsin müthişşşşşşşşşş

Üye silindi 1004

İyinin ve kötünün ötesinde de gel bunu niyebizimistediğimizolmuyor31 tayfaya anlat... O kadar güzel incelemişsin mangakanın başlattığı ve hakkıyla tamamladığı döngülerden de söz etmişsin. Ama nafile "hüüü niye bizim istediğimiz olmuyor?" tayfanın fikri değişmez. Ellerine sağlık. Eren haksızdır küçük bir Hitler'dir.

Ben hala Eren gibi berbat edilmiş bir karakter veya bu berbat manga finalinin tartışmaya değer görülmesine şaşırıyorum.

Eren çok daha karmaşık ve etkileyici bir karakter olabilecekken, eline güç geçmiş duygusal açıdan dengesiz bir aptaldan öteye geçemedi.
Seri, hikayesinden bile daha müthiş bir final yapabilecekken yine neyin nerede, kimin ne olduğunun anlaşılmadığı ve üstünkörü her şeyin boşa geçiştirildiği berbat bir manga finali olarak kaldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık