Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307
Oda sırf seni haksız çıkarmak için şöyle bir detay eklemiş. Amiral = Kutsal köpeği. Kutsallar, amiralleri ampül değiştirtmek için bile çağırtabiliyor. Doğrudan kutsallara bağlılar. Peki Garp o kadar köpekse neden defalarca amiralliği elinin tersiyle itmiş?
Hee, adam bakan değil milletvekili olmuş, ondan dolayı köpek değil diyorsun... Gene de köpek. Seviye 300 köpek olmasa da seviye 100 köpek. Adam olsaydı oğlu gibi davranırdı ya da istifa ederdi, ama hoşuna gidiyor denizci olmak çünkü bu pisliklerin yapıldığı denizciler organizasyonunun bir köpeği.
Olayı tam hatırlamıyorum ama Squardo ile Roger arasında ki fark çok büyük olduğu için(tam zamanı bilmediğim için Roger'ı güçlü varsayımını yapıyorum) Squardo'ya ezik demek anlamsızdır. Benim anlamadığım nokta Ryuma rakiplerine mi tek atıyor?
Kastım Roger'ın eziklenmesi Squardo'nun değil. Hani kertenkele kesti diye dalga geçiliyor ya... Adam en azından Çincao için dağ dövmüyor, karşısına ejderha çıkınca tek atıyor.

Adamlar Garp'tan nefret ediyor utanmasalar Tashigi'ye aldıracaklar Garp'ı. :)

Ryuuma'da büyük karakter ama sanmıyorum Roger, Garp ve WB'den güçlü olsun.

Kastım Roger'ın eziklenmesi Squardo'nun değil. Hani kertenkele kesti diye dalga geçiliyor ya... Adam en azından Çincao için dağ dövmüyor, karşısına ejderha çıkınca tek atıyor.
Anladım,olayı ve kertenkele meselesini tam çıkaramadım. Ben şahsen dalga geçmezdim, tabi Ryuma ile ilgili düşüncelerimle bir paradoks oluşuyor ama...

Hali hazır da Ryuma için de uygularsak Ejderha kesmekten başka hüneri olmadığı öne sürülüyor. Evet bunu bende söylüyorum ama diğer olaylarının belirsizliği nedeniyle. Sayısız rakiple karşılaştı deniliyor ama rakiplerinin gücü hakkında ufacık bir bilgimiz dahi yok. Onu geçtim Roger sırf bir Squardo'yu yendi diye bilinmiyor ki. Roger'ın rakipleri belli,kendisi belli. Ryuma ise Ejderha kesmeyle biliniyor ama rakipleri bilinmiyor. Garp'ta Roger durumu gibi gözükebilir. Garp'ın kendisi ve rakipleri de belli. Bilinen bir karakterin alma olasılığının yüksek olması normal değil mi? He ben Garp alır da demiyorum berabere dedim ama Ryuma hakkında biraz daha bazı olaylar belirleşince daha iyi karar verilebilir.

Dof'a gitsin bizzat gazete götürsün yalaka köpek... Mesele bu hayata karşı duruşu, o karakterde biri Ryuuma gibi dünyayı karşısına alıp tokatlayamaz. Ortamlarda Rojır'ı yakaladı, Rocks'ı indirdi diye bilinir ama işin gerçeği hepsini yapmış olan direkt Rojırdır. WB Rojır'ın ne kadar gölgesindeyse Garp denen aşağılık da Rojır'ın ekmek kırıntısı toplayıcısıdır.
Mükemmel tanımlamışsın ekmek kırıntısı diye benim aklıma gelmemişti.Tebrikler.:alkis:
Asıl işi Xebec karşısında Roger'ın yaptığına eminim o yüzden hatırlamak istemiyor kutsal koruma falan işin bahanesi.Öldürücü darbeyi muhtemelen Roger yaptı Xebec'e.Garp da rol oynadı ama daha çok tankladı diye düşünüyorum.Mangaka yıkılmadım ayaktayım pozuyla çizmiş Tb Zoro benzeri. O yüzden bana bunu düşündürüyor.

Bu arada Ryuma havada uçan ejdere tek atmayı geçtim direk gökyüzüne uçup kellesini alıyor.Hani bizim Zoro bile şu an uçmak için başkalarından yardım alıyor da fırlatılıyor.Ryuma'nın o yaptığını Mihawk ve Shanks gibi adamlar dışında kimsenin yapamayacağına eminim.Yani bildiğin kanatlanıp havada ejder kafası kesme işini.Mükemmel zamanlama ve mükemmel hamleyle.

Dof'a gitsin bizzat gazete götürsün yalaka köpek... Mesele bu hayata karşı duruşu, o karakterde biri Ryuuma gibi dünyayı karşısına alıp tokatlayamaz. Ortamlarda Rojır'ı yakaladı, Rocks'ı indirdi diye bilinir ama işin gerçeği hepsini yapmış olan direkt Rojırdır. WB Rojır'ın ne kadar gölgesindeyse Garp denen aşağılık da Rojır'ın ekmek kırıntısı toplayıcısıdır.
Senin şu haterlıkların ne seviye arkadaş.
Rocks'u indirme olayında nereden biliyorsun her şeyi Roger yapmış? Dövüşü nereden okudun? Link at lütfen. Sadece millet hükümet yüzünden Roger'ı duymuyor.

One Piece evreninde kim demiş ki Roger'ı Garp yakaladı?

Garp nerede ben Roger'ı yakaladım Rocks'u indirdim demiş? Adamın kendi dışında gelişen olayları adama yüklemek nasıl bir şey?

Şu forumda karaktere olan hisleri düşüncelerini bu kadar etkileyen çok az kişi var. Dediğin şeyler gerçekten söylenmiş olsa onu irdeleyeceğim ama gerçek de değil. Kendin yazıyor ve yazdığın şeyi eleştiriyorsun.

Rocks'u indirme olayında nereden biliyorsun her şeyi Roger yapmış? Dövüşü nereden okudun? Link at lütfen. Sadece millet hükümet yüzünden Roger'ı duymuyor.

Garp nerede ben Roger'ı yakaladım Rocks'u indirdim demiş? Adamın kendi dışında gelişen olayları adama yüklemek nasıl bir şey?

Şu forumda karaktere olan hisleri düşüncelerini bu kadar etkileyen çok az kişi var. Dediğin şeyler gerçekten söylenmiş olsa onu irdeleyeceğim ama gerçek de değil. Kendin yazıyor ve yazdığın şeyi eleştiriyorsun.
Adam gavat reis yav, gavat olunca çok güçsüz oluyormuş karakterler. O zaman
Akainu, Teach, Doflamingo gibi adamlar East Blue haydutları seviyesinde.

Neyse fan olcaz şimdi Garp'ı güçlü gösterdik diye.

Hee yakaladı mı demişim, benim hatam sori, sıkıştırdı, elinden şans eseri kaçtı geyiklerini kastetmek istemiştim amma velakin yakaladı demişim.
Adam gavat reis yav, gavat olunca çok güçsüz oluyormuş karakterler. O zaman
Akainu, Teach, Doflamingo gibi adamlar East Blue haydutları seviyesinde.

Neyse fan olcaz şimdi Garp'ı güçlü gösterdik diye.
Ben Garp'a hiçbir zaman gavat diye güçsüz demedim, güçsüz görsem döneminin en güçlü adamıyla vs konusunu açmazdım. Boş yapıyorsun.

Garp o kadar hayvanın olduğu dönemde zirveye oynamış bir karakter.

Ryuma ise kutsallarların işgalleriyle uğraşmış. Kaido wanoya geldiğinden beri aynı kutsallar yeltenemiyor bile. Kıçı kırık orochi arkasında Kaido var diye açıkça tehdit edebiliyor bunları.

Garp o kadar hayvanın olduğu dönemde zirveye oynamış bir karakter.

Ryuma ise kutsallarların işgalleriyle uğraşmış. Kaido wanoya geldiğinden beri aynı kutsallar yeltenemiyor bile. Kıçı kırık orochi arkasında Kaido var diye açıkça tehdit edebiliyor bunları.
Herkesin zamanında Wano'ya saldırmasının sebebi "Altın Şehir", dünyanın en zengin şehri olması. Kutsal şu an neden Wano'ya saldırsın Kaido varken? Ne kazanacak Wano'yu ele geçirirse? Ryuuma varken deneyip yenilmişler, bi' daha bulaşmamışlar, Kaido varken hiç bulaşmıyorlar demen her türlü detayı yok sayıp havatan atmaktır. Kaido yokken de bulaşmıyorlardı köylü doluyken çünkü:
1- Ryuuma'nın bıraktığı korku
2- Artık zengin bir ülke olmamaları

Herkesin zamanında Wano'ya saldırmasının sebebi "Altın Şehir", dünyanın en zengin şehri olması. Kutsal şu an neden Wano'ya saldırsın Kaido varken? Ne kazanacak Wano'yu ele geçirirse? Ryuuma varken deneyip yenilmişler, bi' daha bulaşmamışlar, Kaido varken hiç bulaşmıyorlar demen her türlü detayı yok sayıp havatan atmaktır. Kaido yokken de bulaşmıyorlardı köylü doluyken çünkü:
1- Ryuuma'nın bıraktığı korku
2- Artık zengin bir ülke olmamaları
Basit. Kairoseki. Bunun kontrolü wanoda. Admalardan bunun ticareti için muhtemelen en değerli adamlarını talep edebiliyor orochi. Altın ne ki? Kutsalların parası mı yok? Ama belli ki karoeseki yeri doldurulamaz bir şey. Zaten kaido değerli olmasa neden çöksün oraya?

Ryumanın etkisinin geleceğe yönelik korku unsuru olup olmadığı tamamen belirsiz. Akainu bahsederken adını anmıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık