Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 120 39.1%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 137 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    307

Üye silindi 1004

Luffy ile Garp karaktersizini bir tutman bence aşırı üzücü bir durum... Garp dediğin adam hükümetin köpeğinin önde gidenidir, Shiki'nin, Croco'nun, Dof'un idam edilmediği dünyada politik sebeplerden torununu kurbanlık koyun yaparlarken oturup izlemiş gavatın önde gidenidir. Bu adamı gidip özgür ruhlu, sınır tanımaz Luffy ile bir tutman utanç verici bir durum. Yarın bi' gün Shanks puşt oğlu puşt çıksa Luffy tokadı patlatır, Garp ise Ohara'nın havaya uçurulmasını çay simit kombosuyla takip eder, kundaktaki bebelerin öldürülmesini şeker bayramıymışçasına normal karşılar.
Ha kişiliğinden dolayı yani. Garp bir duruş sergileseydi Ryuma'yı indirmesine okeydin yani. Garp bir asker olarak doğru olanı yaptı ben her türlü arkasındayım.

Resmen Miyamoto Musashi. O da yenilgisiz, o da kılıç tanrısı(tarihin en iyisi olarak kabul ediliyor,) artık rakibi kalmayınca bir mağarada inzivaya çekiliyor ve hastalıktan ölüyor.

Bunu diyorum ya işte, bu kadar basit. Adamın tanıtımı bu şekilde. Seride eşi benzeri yok. Ve bence de Roger'den güçlü çıkmaz.
Muşaşi'nin okulu falan yok mu yav? Ne mağarası :d

Farklı bir örnek vermek istiyorum Ryuma olayını anlatmak için.

Bir X askeri dehasını ele alalım. Askeri deha savaşlarda o kadar başarı göstermiş ve ülkesini kalkındırmıştır ki Ünlü Krallar ve İmparatorlar tarafından lakaplar ve ünvanlar verilmiş. Askeri deha ölüyor ve bu askeri dehanın adı tarihten hiç silinmiyor. Aradan 300 yıllık bir zaman dilimi geçiyor ve teknoloji,siyaset v.s gibi şeyler gelişiyor. Bu askeri deha'yı 300yıllık sonra tekrar canlandırsalar 300 yıllık bir gelişime ayak uydurmak için canlandırıldığı itibariyle ne yapabilir?

Bu deha her ülkede saygı ile anılan ve döneminde korkulası birisi. Canlandırılan bu deha 300yıllık bir gelişim sonucu tekrardan aynı ünvanlara sahip olabilir mi? Başta ki etkisi canlandırıldığı zamanki etkisi ile bir tutulabilir mi?

Ha kişiliğinden dolayı yani. Garp bir duruş sergileseydi Ryuma'yı indirmesine okeydin yani. Garp bir asker olarak doğru olanı yaptı ben her türlü arkasındayım.
Dof'a gitsin bizzat gazete götürsün yalaka köpek... Mesele bu hayata karşı duruşu, o karakterde biri Ryuuma gibi dünyayı karşısına alıp tokatlayamaz. Ortamlarda Rojır'ı yakaladı, Rocks'ı indirdi diye bilinir ama işin gerçeği hepsini yapmış olan direkt Rojırdır. WB Rojır'ın ne kadar gölgesindeyse Garp denen aşağılık da Rojır'ın ekmek kırıntısı toplayıcısıdır.

Son 40 senede yonkou üstü diyebileceğimiz veya olabilecek adamları sayarsak...
Roger - Wb - Xebec - Garp - Luffy - Ace belki Kid diye gider.
Yani güçlü karakterler hep var ama bu karakterlerden kaçı 500 yıl sonra hatırlanacak dersek Roger ve Luffy dışında çıkmaz.
Xebec'i bile çoğu kişi unutmuş durumda...

Ryuma bunca yıldır hatırlanıyorsa ve zamanının en güçlüsüyse bence her türlü bu yonkou üstü diye nitelendirdiğim karakterlerdendir.
Bu özelliğiyle ve biraz fanlık yaparak Garp'ın önüne koyuyorum.

Üye silindi 1004

Dof'a gitsin bizzat gazete götürsün yalaka köpek... Mesele bu hayata karşı duruşu, o karakterde biri Ryuuma gibi dünyayı karşısına alıp tokatlayamaz. Ortamlarda Rojır'ı yakaladı, Rocks'ı indirdi diye bilinir ama işin gerçeği hepsini yapmış olan direkt Rojırdır. WB Rojır'ın ne kadar gölgesindeyse Garp denen aşağılık da Rojır'ın ekmek kırıntısı toplayıcısıdır.
Oda sırf seni haksız çıkarmak için şöyle bir detay eklemiş. Amiral = Kutsal köpeği. Kutsallar, amiralleri ampül değiştirtmek için bile çağırtabiliyor. Doğrudan kutsallara bağlılar. Peki Garp o kadar köpekse neden defalarca amiralliği elinin tersiyle itmiş?

Roger Squardo'yu indirdi diye onu eziklemek gibi şu, her gördüğümde komiğime gidiyor :d İşin komiği zorlanmıyor bile tek atıyor, bi mücadele vermiş olsa anlayacağım da...
Olayı tam hatırlamıyorum ama Squardo ile Roger arasında ki fark çok büyük olduğu için(tam zamanı bilmediğim için Roger'ı güçlü varsayımını yapıyorum) Squardo'ya ezik demek anlamsızdır. Benim anlamadığım nokta Ryuma rakiplerine mi tek atıyor?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık