Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Shanks Rayleigh'in yükseltilmiş hali.Bi üst modeli gibi bir şey işte.Gördük Rayleigh sadece kılıç kullanmıyor.

Kılıç ustasından kastınız nedir?
Kılıç ustası olan adam kılıç dışında elini ayağını kullanamaz mı?
Kılıç ustası kavramı , kılıcına aşık , ondan ayrılmaz gece yatarken kılıcına sarılır , kılıcı felsefe edinir , onla konuşur nefesini hisseder gibi bir şey mi ne bu kılıç ustalğı furyası?

Kılıç ustası , savaş aracı olarak kılıç kullanan , ve kılıç yetenekleri oldukça gelişmiş kişidir One Piece'de.
Bu açıkça belli , Shanks olsun Rayleigh olsun , savaşırken rakiple kılıç kullanır ve bu çapta adamlar kılıcı çokta iyi kullanabilme yeteneğine de sahiptirler.

Siz Zoro'nun kılıcıyla muhabet ettiğini gördünüz de mi bu kılıç ustalığını felsefik bir amaç sanıyorsunuz.

Diamante bile kılıç ustası.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Diamante
Adam kırılmış kılıcını gömüp ayin yaptı lan

Kılıç ustasından kastınız nedir?
Kılıç ustası olan adam kılıç dışında elini ayağını kullanamaz mı?
Kılıç ustası kavramı , kılıcına aşık , ondan ayrılmaz gece yatarken kılıcına sarılır , kılıcı felsefe edinir , onla konuşur nefesini hisseder gibi bir şey mi ne bu kılıç ustalğı furyası?

Kılıç ustası , savaş aracı olarak kılıç kullanan , ve kılıç yetenekleri oldukça gelişmiş kişidir One Piece'de.
Bu açıkça belli , Shanks olsun Rayleigh olsun , savaşırken rakiple kılıç kullanır ve bu çapta adamlar kılıcı çokta iyi kullanabilme yeteneğine de sahiptirler.

Siz Zoro'nun kılıcıyla muhabet ettiğini gördünüz de mi bu kılıç ustalığını felsefik bir amaç sanıyorsunuz.

Diamante bile kılıç ustası.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Diamante
Japonlarda kavram farklı kılıç milli değerleri.Mihawk'ın kılıcı kırılsa intihar eder.Shanks yenisini bulur.Fark bu :D

Mihawk Shanks'ın anca sakalını tıraş eder.Aralarında bi vs olmuş bu vs efsane de olmuş lakin bu demek değil ki denkler.Roger da bi zamanlar Naguri ile savaşmış.Nolmuş yamultmuş.Moriah'ında Kaido ile savaştığını biliyoruz.Ama nolmuş Moriah'ın tayfa gitmiş.Roger da Naguri ile savaşmış yamultmuş.Gördüğünüz gibi görmediğimiz vsler ancak birinin diğerine net üstünlüğü var.Üstelik Oda'nın Shanks'ı kimlerle Mihawk'ı kimlerle muhattap ettiği önemli.Bakıyoruz Mihawk WB'ye saldırıyor Oda burada iletiyor mesajı.Onun dengi Wb değilo önce adamı Jozuyu geçsin diye.Shanks ise direk WB'yi karşısına alıyor.Aramızdaki farkı görelim mevzusu yok üstelik zaten pek fark da yok.Mihawk Shanks'ın öbür elinide alır diyenlerde çok komikler :( Yani öyle böyle trol değil onlar.La bunlar daha önce çarpışmadılar mı?Alaydı o zaman :( Shanksda bilinen 2 yara var ve bunlardan biri bile Mihawk'a ait değil.Wb'ye orada saldıran kim olsaydı Jozu marco onu karşılardı mevzusuna gelelim.Deniliyor ki orada aile meselesine vurgu yapıldı.Tamam.Orada aile vurgusu yapıldı ancak bunu niye Mihawk üzerinden yapsın.Niye Doflamingo Kuma üzerinden değilde Mihawk üzerinden.

Ben bunu ID ve MF arcları sürerken Oda'nın Mihawk'ı Zoro'nun son rakibi olmaktan çıkarmasına bağlıyorum.Çünkü bu arcta eğer dediğim gibi olmasaydı Mihawk şov görürdük muhtemelen ancak olmadı.Üstüne üstlük birde bu adam Zoro'nun hocası oldu.Artık onların ilişkisi rakip-rakip ilişkisinden çok Hoca-Öğrenci ilişkisine döndü.Bu yüzden ben Mihawk'ı birinin indireceğini hatta bunun Shiliew olabileceğini düşünüyorum.Oda hocasına saygısından Shiryuu'ya daha bi deli dalacaktır ;)

Son düzenleme:
Adam kırılmış kılıcını gömüp ayin yaptı lan
Hahaha aynen ya. Üzgünüm falan da diyordu kılıcına.

Kılıç ustalığından kasıt eğer bu ise, kanımca Shanks kılıç ustası değil de sadece kılıcı dövüş aracı olarak kullanan biri çıkacak. Çünkü esas gücü haki, hız ve fiziksel güce dayanacak gibi görünüyor.

Mihawk Shanks'ın anca sakalını tıraş eder.Aralarında bi vs olmuş bu vs efsane de olmuş lakin bu demek değil ki denkler.Beyazsakal da bi zamanlar WB ile savaşmış.Nolmuş yamulmuş.Moriah'ında Kaido ile savaştığını biliyoruz.Ama nolmuş Moriah'ın tayfa gitmiş.Roger da Naguri ile savaşmış yamultmuş.Gördüğünüz gibi görmediğimiz vsler ancak birinin diğerine net üstünlüğü var.Üstelik Oda'nın Shanks'ı kimlerle Mihawk'ı kimlerle muhattap ettiği önemli.Bakıyoruz Mihawk WB'ye saldırıyor Oda burada iletiyor mesajı.Onun dengi Wb değilo önce adamı Jozuyu geçsin diye.Shanks ise direk WB'yi karşısına alıyor.Aramızdaki farkı görelim mevzusu yok üstelik zaten pek fark da yok.Mihawk Shanks'ın öbür elinide alır diyenlerde çok komikler :( Yani öyle böyle trol değil onlar.La bunlar daha önce çarpışmadılar mı?Alaydı o zaman :( Shanksda bilinen 2 yara var ve bunlardan biri bile Mihawk'a ait değil.Wb'ye orada saldıran kim olsaydı Jozu marco onu karşılardı mevzusuna gelelim.Deniliyor ki orada aile meselesine vurgu yapıldı.Tamam.Orada aile vurgusu yapıldı ancak bunu niye Mihawk üzerinden yapsın.Niye Doflamingo Kuma üzerinden değilde Mihawk üzerinden.

Ben bunu ID ve MF arcları sürerken Oda'nın Mihawk'ı Zoro'nun son rakibi olmaktan çıkarmasına bağlıyorum.Çünkü bu arcta eğer dediğim gibi olmasaydı Mihawk şov görürdük muhtemelen ancak olmadı.Üstüne üstlük birde bu adam Zoro'nun hocası oldu.Artık onların ilişkisi rakip-rakip ilişkisinden çok Hoca-Öğrenci ilişkisine döndü.Bu yüzden ben Mihawk'ı birinin indireceğini hatta bunun Shiliew olabileceğini düşünüyorum.Oda hocasına saygısından Shiryuu'ya daha bi deli dalacaktır ;)
Şu laf nerde geçiyor?

Yada kendi düşüncen mi?

Mihawk Shanks'ın anca sakalını tıraş eder.Aralarında bi vs olmuş bu vs efsane de olmuş lakin bu demek değil ki denkler.Beyazsakal da bi zamanlar WB ile savaşmış.Nolmuş yamulmuş.Moriah'ında Kaido ile savaştığını biliyoruz.Ama nolmuş Moriah'ın tayfa gitmiş.Roger da Naguri ile savaşmış yamultmuş.Gördüğünüz gibi görmediğimiz vsler ancak birinin diğerine net üstünlüğü var.Üstelik Oda'nın Shanks'ı kimlerle Mihawk'ı kimlerle muhattap ettiği önemli.Bakıyoruz Mihawk WB'ye saldırıyor Oda burada iletiyor mesajı.Onun dengi Wb değilo önce adamı Jozuyu geçsin diye.Shanks ise direk WB'yi karşısına alıyor.Aramızdaki farkı görelim mevzusu yok üstelik zaten pek fark da yok.Mihawk Shanks'ın öbür elinide alır diyenlerde çok komikler :( Yani öyle böyle trol değil onlar.La bunlar daha önce çarpışmadılar mı?Alaydı o zaman :( Shanksda bilinen 2 yara var ve bunlardan biri bile Mihawk'a ait değil.Wb'ye orada saldıran kim olsaydı Jozu marco onu karşılardı mevzusuna gelelim.Deniliyor ki orada aile meselesine vurgu yapıldı.Tamam.Orada aile vurgusu yapıldı ancak bunu niye Mihawk üzerinden yapsın.Niye Doflamingo Kuma üzerinden değilde Mihawk üzerinden.

Öyle dionda tek bi çizik yok Mihawk'ta.Adama dokunamamışlar bile :D

Şu laf nerde geçiyor?

Yada kendi düşüncen mi?
Wb bahsetmezdi diye düşünüyorum.Efsane olmasa.Ama tabi bu sözden kendi çıkarımım :)

Öyle dionda tek bi çizik yok Mihawk'ta.Adama dokunamamışlar bile :D
Benim lafım Mihawk Shanks ile karşılaşırsa öbür kolunu alır diyenlere idi.Zaten karşılaştılar alaydı ya o zaman manasında dedim onu.Yoksa ileride Shanks'ın Mihawk'ta,Mihawk'ın da Shanks'ta bıraktığı yaralar gözükebilir.Bacakta olsun ... bölgesinde olsun sırtta olsun.

Bunlar tartışılır ama Mihawk henüz kendini ortaya koymadığı için hep bir tahminleme olacak..
Arkadaş bu Mihawk denen zaat ne zaman kendini ortaya koyacak ben gerçekten merak ediyorum, bu adamın ne bir tayfası var ne bir amacı var öyle boş boş dolanan şatosunda oturan, shichibukai ünvanının gereklerini yerine getiren bir adam.

Size kalsa Mihawk hiç bir zaman ciddi dövüşmeyecek, adamı öldürseler, ciddi dövüşmediği için açık verdi öldü diyeceksiniz. Bu adamın her hangi bir amacı yok, bak sen böyle bir adamı ne sebeple kendini ortaya koymasını bekliyorsun ? Karşısına Zoro gibi bir kılıçustası geldi işte ; Vista. Ne oldu ? Vista'ya karşı neden kendini ortaya koymadı sebebi ne ? Bu adam belli ki dünyada tanınmış diğer kılıçustaları ile arasında büyük fark yok, East Blue'da daha hiç gelişim göstermemiş Zoro'yu karşısında bulunca şovunu yapmayı biliyor ama dimi ? Vista'ya karşı yap hadi şov, yapabiliyorsan tabii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık