Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Konuyla ilgili bir şeyler yazayımda konu dışı olmasın.Shanks kılıç ustasıdır ama samuray değildir.Oylama niye böyle oldu ki ? Adamı birkaç kere gördük zaten onlarda da kılıcını tutuyordu her daim.

Slash atarak mı WB'yi çizecekti ? WB'ye slash ile mi zarar verecekti ? Kim WB'ye slahla kesebilir ? O sahne ile güç değil birliktelik anlatıldı.O sahne Mihawk yerinel kim olursa olsun sırıtmazdı.Herkes olabilirdi.Çünkü olayın Mihawk'la bir ilgisi yok.

Orada hayatının slahını atmadı netice de.Deneme, tartma atışı yaptı.Buradan nasıl bir güç çıkarımı yapılabilir ki.Başka biri yapsaydı o saldırıyı yine aynı sonuç olurdu.Neyse o sahne ile Mihawk'un gücünün alakası yok bana göre.O sahne direkt WB'nin ailesine vurgu.

Sen Luffy seversin ya :/ Şimdi Luffy en güçlü haliyle WB'ye yumruk sallasa, Marco araya giremez mi sence ? O slash seviyesi ve ciddiyetindeki sıradan bir yumruğu durdurabilir.Buradan WB ile Luffy kıyası yapılabilir mi ? Bence yapılamaz.En güçlü Luffy kesinlikle WB'den güçlü olacaktır ama bir sıradan bir yumruğu Marco durdurabilir.

Neyse ben o sahne ile Mihawk'un gücünü alakasız görüyorum.

@Vaas

İşine gelmeyene fan de ancak. saçma de. Orayı evire çevire kendine göre yorumlamadın mı şimdi sen ? Seri üzerinden o kadar teori dönüyor herhalde bu kadar basit değil bu seri.Ama sen istiyorsun ki Kaido gelsin herkesi dövsün.Tamam öyledir.

Ben Mihawk fanı değlim.Sevmem o derece ciddi karakterleri ancak görüyorum ki sen Mihawk'u çekemiyorsun.Mihawk'u çekemeyen çok var.
Hocam ben o sahneyi nasıl yorumluyorum biliyor musun ?
Mihawk savaşırken WB'ye kasti bir biçimde slash değilde savaşın karmaşasından dolayı herhangi birine atmış olduğu slashı WB'ye gitmiş olsaydı ve bunu Jozu durdurmuş olsa o zaman dediğin gibi bir yorum katılabilir. Ama sen biriyle aranda ki güç farkını ölçmek istiyorsan ve bu kişininde Yonkou olduğunu yani bir sürü güçlü adamı olabileceğini de biliyorsan ki Vista'yı biliyor. Bunu göze alarak o slashı atarsın. Ve o slash gidipte aranda ki farkı görmek istediğin kişinin adamı tarafından durdurulursa o adam ile aranda ki farkı net bir biçimde görmüş olursun.( Bence.)

Mihawk ne seviyede çıkarsa çıksın. Şu ana kadar olan şeylerle seviyesi az çok belli edilmiştir. Ama sonradan daha üst güç de çıkar bir şey demiyorum. Ama şu olanlarla az çok seviye çizdi Mangaka.

Son düzenleme:
La bırak teoriler dönüyor demiş.Böyle basit laflar üzerine teori mi dönüyor allahsen :D

He bizde yedik fan değilsin sevmezsin :D İnsan sevmediği bir karekter için neden bu kadar dil döksün düz laflarını evirip çevirsin saçma bi çıkarım yapsın.Yedik biz de:D
Çekemiyorsun demiş bi de :D Sevdiğim kızı elimden aldığı için Mihawk'a büyük kinim var :D Ne ilginç kafalar.

@Riful

bence hala daha yanlıs düşünüyorsun. aile olayı tamamda ordaki durum cok farklı. inan garp, rogerın yanına gelse ve saldırsa araya rayleighmi girer ? roger diyecekki onu bana bırakın. neden ? çünkü biliyorki tayfa üyeleri ölürler.

teach demedimi hepsine, uzaklasın acei yenemezsiniz diye ? onlarda saldırdı ama, adam acıkca gözümüze soktu.

ortada ast üst ilişkisi var. marco tabiki wbyi koruyacak , ama akainu wbnin karsısına cıktıgında e.oda onu araya sokmadı. jozu bile, aokijiye vurdu devam et baba dedi. neden çünkü orda wbnin capında adam yoktu. sadece garp ve belki sengoku. onlarda son savunma hattıydılar.

ya aslında makul olan için denklem net. garpın agzından olayı acıkladı mangaka. shicibukailer + denizciler + dünya hükümeti = 4 yonko

yani bir shicibukain zaten bir yonkoyu yenme sansı olsa, wg git yap seni yonko yapalım der.denizcilerden birinin alacak gücü olsa ne yapar eder indirirler ama yok. garp bile saygıyla anıyor adamları. yani wb öyle gururluki biri ona birebir dövüs teklif etse kesinlikle kimseyi karıstırmaz. ama yemiyor kimsenin işte sadece 3 yonko cıkmıs ona denk ;)

zaten bir yonko indirmek için,bir kere ellerine fırsat gecti. buldular yaslı hasta yonkoyu, türlü türlü planla 100 bin kişi cagırıp bir sekilde öldürdüler. ki onu bile onlar yapamadı :D

@Riful

O zaman Mihawk göründüğünden çok daha salak bir karakter. Slash atarak Wb'yi mi çizecekti diyorsun. O zaman ne halt yemeye slash attı Mihawk? "Bakalım araya hangisi girecek? Acaba Wb'nin aile kavramı gerçekten doğru muymuş? Hmm hadi test edelim öyleyse xD" diyerekten mi saldırdı bu adam?

Şu saçma argümanı MT'deki elemanlar da savunurdu. Oradan mı gördün yoksa? Hayır bir de neyini tartışmaya çalışıyorsun onu da anlayamadım. Mihawk-Wb kıyası mı?

Son düzenleme:
La konuda Shanksmış vay arkadaş :D

Zamanında kılıça öncelik veren bir elemandır.Bakmış ben bu Mihawk'ın kafayla bi yere varamam adam doruki,haki kasmış en güçlü 4 korsandan biri olmuş.Eskiden kılıçustası şimdi kılıç kullanıcısı derim Şenks için.

Bana hep konu dışı yaptırdınız.Sanki Mihawk>WB ve Mihawk KK dedim.Bu olayın Mihawk'la alakası yok dedim sadece nerelere geldi olay.Neyse bu son kapatıyorum artık.Konuyu kirletmeyeceğim.

Shanks bir kılıç ustasıdır ancak samuray değildir.

@Alpamis ve @Dragon

Ne değiniğizi anladım.Eğer bu şekilde bakarsanız haklısınız.Dediğim gibi herkesin kendi bakış açısı var.Ben olaya direkt WB açısından bakıyorum.Yani Mihawk'u hiç hesaba katmıyorum.Başka biride yapabilirdi o saldırıyı bana göre.Çünkü saldırıyı yapanla ilgisi yoktu olayın.

Neyse benim görüşüm bu.Görüş farkı diyelim.:)

@Raiden

Kıyas yapmadığımı 100 defa belirtim ki olayın güçle alakası yok dedim.MT nedir, neresidir bilmiyorum.Söylersen oraya bir bakarım.Dedim ya görüş farkı diyorum ve gidiyorum.

@Vaas

La, saçma, lan, dalgalar, dalgalar, alaylar alaylar... bu nasıl bir tarz.Mesaj algoritman bu kadar mı ? Sen yapma zaten teorik şeyler.Bu konuda senle tartışmayacağım.Tamam haklısın.

Şimdi gerçekten Shanks'ın kılıç ustası olup olmadığını merak ediyoruz sanan yeni üyeler olabilir ya da misafir gençler. Onları aydınlatalım konunun tartışılmasının amacı Mihawk yonkou gücündemi değil mi? Olay o yani. Shanks kılıç ustası ise bak Mihawk o alanda en iyi demek ki Shanks'la denk en olmadı yonkou gücünde işte diye düşünen gençler ve puhahahahaha Mihawk yonkoumu ehehehe diyen gençler arasındaki mevzu tamamen. Şimdi gördüklerimizden yola çıkarsak Shanks'a kılıç ustası dense bile bu Mihawk ve Zoro için bahsedilenden daha farklı bir terim olur seri içerisinde. Çünkü Shanks dururken kimse Mihawk'a en iyi kılıç ustası demez beyler. Kılıç kullanımı konusunda üst düzey yetenekli bir adamdır Shanks daha fazlası değil. Daha önce de dediğim japonlar için kılıç ustalığı kavramı onur, gurur meselesi kılıcına bakıp tribe giren kılıçta çizik olmasını namus meselesi yapan adamlar işte o kafadalar yani. Shanks'ın pek şeyine takacağını sanmıyorum bu mevzuları.

Burda fizik veya kimya üzerine teoriler veya muhabbetler etmiyoruz kasma kendini.Yada üst düzey kurumsal bir forumda değilsin rahat ol.@Riful. Sokak jargonu uslubüm zoruna gittiyse yapacak bir şey yok.Bizde ortam böyle.:(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık