Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Shanks Kılıç Ustası mıdır?

• Konbuyu başlatan fortime
  • Başlangıç tarihi

Shanks kılıç ustası mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    356
Bunu neresi benim soruma cevap? Ben burada Shanks kılıç ustası değil tartışması yapmıyorum.
''O zaman neden sadece kılıç yetenekleri diye özellikle belirtiyorsun? '' buna cevap işte. O zaman şöyle anlatayım belki anlaşılır. Şanks için bu denmiş
ne diyor eskiden en iyisi kadar güçlüydü. Bu kılıç ustalığı diyelim. Peki şanks ne ? Korsan. Korsanlar ne yapar hemen bakalım
Peki bunları pekiştirmek için mangaka SBS de ne demiş bakalım
but how does he actually fight ? Daha ne anlatalım sana ? Adam ek parantez açmasının denizcilerin bile kılıç ustalığı parantezini açmasının nedeni bunlar işte. Benden bu kadar görünen köy uzakta değil sen köyün içindesin köyü arıyorsun...

''O zaman neden sadece kılıç yetenekleri diye özellikle belirtiyorsun? '' buna cevap işte. O zaman şöyle anlatayım belki anlaşılır. Şanks için bu denmiş
ne diyor eskiden en iyisi kadar güçlüydü. Bu kılıç ustalığı diyelim. Peki şanks ne ? Korsan. Korsanlar ne yapar hemen bakalım
but how does he actually fight ? Daha ne anlatalım sana ? Adam ek parantez açmasının denizcilerin bile kılıç ustalığı parantezini açmasının nedeni bunlar işte. Benden bu kadar görünen köy uzakta değil sen köyün içindesin köyü arıyorsun...
İyi de bu yetenek olayını söyleyen Oda'nın kendisi.

Kılıç yeteneği olayına gelirsek orada sadece Shanks'tan üstün kılıç yeteneği var denmiyor. Yonkou Shankstan daha üstün kılıç yetenekleri olan eski shicbukai. Dünyanın En Güçlü Kılıç ustasına yakışan bir ödül.
0.40 - 0.50 arası, oradaki boşluğa kılıç yeteneği olduğunu hayal et. Aynı :) .

"AMA KILIÇ YETENEĞİ DİYOR BAK BURADA"
E demek ki Shanks kılıç ustasıymış. Hemen sonrasında da En Güçlü Kılıç Ustası demiş Mihawk hakkında.
Ama Kılıç yeteneği demiş ya ben kabul etmem.

En iyi kılıç ustası zamanlarındaki argümanlara geri döndük anasını satayım. Bir de Newgate ve Linlin'i de araya soktu mu tamam. Bunlar da kılıç vs tutuyorlar vs diye. Bir tanesi için Shanks'a dendiği gibi kılıç yeteneği var denmiş mi koskoca mangada, göstersinler arkadaş. Shanks'ta kılıç yeteneğinin olduğu bölümü cımbızlayıp sadece kılıç yeteneğinde geçiyor vs diye boş algılar. O zaman en iyi derdi mangaka, en güçlü değil. Herif GÜÇLÜ kılıç saldırıları yapacak ama haki vs her şeyi sakınacak. Bunlar bir de Zoro'nun şelale gibi haki saldığı arcın hemen ertesinde söyleniyor ya, artık dalga geçiyorlar herhalde, deluzyonel argümanlar bunlar. Ciddiye almaya değmez.

Shanks derin denizcilere çalışmakta olan ve bu sayede belalardan uzak duran ama aynı zamanda güçlü bir kutsal ejderdir.

Ben zaten bunlara aykırı bir şey demedim. Ben hala senin bana neyi kanıtlamak istediğini anlayamadım.

Ben zaten bunlara aykırı bir şey demedim. Ben hala senin bana neyi kanıtlamak istediğini anlayamadım.
Aykırı bir şey demeyen o soruları neden sorar madem ? Argüman kalmayınca normal bu cevaplar... Sadece senin nezdinde değil aklında soru olanlar için de paylaştım işte alayına mangaka her daldan cevap vermiş okuyun okutun uzatmaya gerek yok...

Asıl soru Shanks kılıç ustasımıdır değil, bu kesin!

Bana göre Shanks, Mihawk'tan daha iyi bir kral haki kullanıcısı ancak Mihawk, nasıl bir yetenek nasıl muazzam bir güç ortaya koyuyorsa Shanks'ın kral haki üstünlüğünü ortadan kaldırabiliyor.

Son düzenleme:
Asıl soru Shanks kılıç ustasımıdır değil, bu kesin!

Bana göre Shanks, Mihawk'tan daha iyi bir kral haki kullanıcısı ancak Mihawk, nasıl bir yetenek nasıl muazzam bir güç ortaya koyuyorsa Shanks'ın kral haki üstünlüğünü ortadan kaldırabiliyor.
Ek olarak Shanks gözlem haki katili olarak bilinmesine rağmen buna karşı da önlem almış. Hani gözlem hakin olmadan savaşmak dağa ipsiz tırmanmak gibi bir şey. Wb diyoruz mesela. Adam gözlem haki kullanamadığı için kovaya döndü. Bir dövüşün en temel unsuru bence gözlem haki.

Konunun tartışılıyor olmasının tek sebebi Mihawk > Shanks iması yapan adamlarla aksini söyleyenlerin birbirini ikna çabası. Halbuki unvan muhabbetini en çok pompalayan tayfa dahi Mihawk > Shanks demiyor. En azından çoğu yani. Öpüşüp barışacağınız noktayı çoktan geçmişsiniz gerisi teferruat. Haki kapatmalar, kim en uzağa slash atıyor diye yarıştırmalar vs milletin niyetine kılıf olarak öne sürdüğü argümanlar.

Yıllarca Shanks kılıç ustası çıkarsa Mihawk'ın unvanını ederi kalmaz dedim sadece bu sebepten olmamalı diye savundum keza Shanks > Mihawk'a dair kafamda bir şüphe yok. Olup olacakları en fazla denk çizilmekken birine unvan vermek verilen unvanını anlamını sorgulatır ederini düşürür. Külotçu Oda da sağ olsun kıvıracağı noktayı bulmuş kılıç yetenekleri daha iyi ehehehe diye dümen kırıyor.
WB'nin Garp, Roger, Xebec gibileri yenmeyip en güçlü adam diye anılması gibi olacak diyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık