Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytanın Özü, Şeytan Meyveleri ve Sanji

Sen muhteşem bir okuyucusun.Bu teori de senin yorum olarak yapman gereken değil de ele alıp sunman gerekenlerden.Oda'nın zıtlıklarını ben bi tek ateşle yanan Sabo'nun mera mera sında farketmiştim ama sana bakınca; en kısa zamanda gelecek uzun tatilimde bu mangayı yeniden okuyup, derleyip arc notları alasım geliyor.
Hahah teşekkürler. Mangada aldığın notları keyifle tartışırız.

Güzel bir teori olmuş eline sağlık.Bu yetenek sanji'de doğuştan varsa neden peki ayağını hızlıca döndürdüğünde diable jambe ortaya çıkıyor.Doğuştan bir yetenek olsa ayağını döndürmeden de ortaya çıkmazmıydı. Özellikle ayağını hızlıca döndürmesiyle ilgisi ne olabilir?

Güzel bir teori olmuş eline sağlık.Bu yetenek sanji'de doğuştan varsa neden peki ayağını hızlıca döndürdüğünde diable jambe ortaya çıkıyor.Doğuştan bir yetenek olsa ayağını döndürmeden de ortaya çıkmazmıydı. Özellikle ayağını hızlıca döndürmesiyle ilgisi ne olabilir?
Ateşin bulunma şekline gönderme.

Şeytanın kendisinden ziyade şeytanın gücü daha mantıklı geliyor bana. Cennetten düşen küvet konusuna dar görüşle bakma. Cennete düşen ilk yağmur damlasına atıf. Yağmur yerine küvetin içinde su bizim şeytanı kurtarıyor. 2. ironide burada işte. Büyük resmi görmen için biraz konuna katkı yapayım.

Fransız yazar Charles Perrault dikkat çekilmesi gerek isim. Dünyaca ünlü masalların kalemidir.

-Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı başlıklı kızı kurtarmak için kötü kurt ile savaşan adam Sanji.

-Uyuyan Güzel

Uyuyan prensesi öpüp uyandırmaya çalışan kötü prensle savaşan adam Sanji.

-Külkedisi

Ailesi ve kardeşleri tarafından sürekli hor görülüp, aşağılanan genç kız. Ve cam ayakkabısını bulan prens. Yada 3. gözünü ilk defa beğenen desem.

-Çizmeli Kedi

Bu en beceriksiz erkek çocuğa verilen bir kedinin, çocuğu zekası ile zengin edip sonra bir devi yenerek, çocuğun Kral'ın kızı ile evlenmesini sağladığı hikayedir. Bu hikayedeki Sanji'mizi Elbaf veya Reverie de göreceğimize inanıyorum.

Bu masallar Avrupa eserlerine Fransa'dan Charles Perrault tarafından eklenmiştir. Fransız edebiyatının bu katkısını Oda kendi tarzı ile Prensi Sanji'ye yaptırıyor bana göre. Elbette masalların prensi olan bir adamın Dünya Edebiyatını tasvir eden Yonkou Big Mom ile yollarının kesişmemesi mümkün değildi. Peki iyilik meleğinin içinde şeytanın gücü çıkarsa? Tam Oda imzalı olur işte. Aynı şekilde diğer iyilerin koruyucusu Zoro'da da şeytanın ruhu çıkarsa?
Hiç aklıma gelmemişti. Tebrik ederim :alkis:

Eline sağlık güzel konu. Şu boş haftada bizi tartışacak ve düşündürecek konular buldun ya helal olsun :good:

E.odanın sanjiyi neden ivankovun yanına verdiğini hep sorgulamışımdır çünkü küçük bir güç artışı ve aşçı yetenekleri dışında bir etkisi olmayacaktı bu antrenmanın.

Sonra E.oda her arc sanjiyi kurban olarak kullandı ve rakipleri güçlü göstermek için sanjiyi ezdi bir nevi.

Benim düşüncem sanjinin alacağı güç artışı normal bir p.up olmayacak birden acayip güçleneceğini düşünüyorum çünkü farkettiysen güç hariç sanjide herşey var hız,uçma,zeka vb.

Senin teorine göre yola çıkarsak içindeki şeytanın kral hakisi gibi sanjinin içinde uyuduğunu düşünüyorum sadece uyanmayı bekliyor. Kral hakisi eğitimle öğrenilemiyor ruhun güçlenmesi lazım uyanması için. Aynısının sanjide de olduğunu düşünüyorum eğitimle değil de daha çok ruhunu güçlendirmesi lazım uyandırmak için.

Şeytanın kendisinden ziyade şeytanın gücü daha mantıklı geliyor bana. Cennetten düşen küvet konusuna dar görüşle bakma. Cennete düşen ilk yağmur damlasına atıf. Yağmur yerine küvetin içinde su bizim şeytanı kurtarıyor. 2. ironide burada işte. Büyük resmi görmen için biraz konuna katkı yapayım.

Fransız yazar Charles Perrault dikkat çekilmesi gerek isim. Dünyaca ünlü masalların kalemidir.

-Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı başlıklı kızı kurtarmak için kötü kurt ile savaşan adam Sanji.

-Uyuyan Güzel

Uyuyan prensesi öpüp uyandırmaya çalışan kötü prensle savaşan adam Sanji.

-Külkedisi

Ailesi ve kardeşleri tarafından sürekli hor görülüp, aşağılanan genç kız. Ve cam ayakkabısını bulan prens. Yada 3. gözünü ilk defa beğenen desem.

-Çizmeli Kedi

Bu en beceriksiz erkek çocuğa verilen bir kedinin, çocuğu zekası ile zengin edip sonra bir devi yenerek, çocuğun Kral'ın kızı ile evlenmesini sağladığı hikayedir. Bu hikayedeki Sanji'mizi Elbaf veya Reverie de göreceğimize inanıyorum.

Bu masallar Avrupa eserlerine Fransa'dan Charles Perrault tarafından eklenmiştir. Fransız edebiyatının bu katkısını Oda kendi tarzı ile Prensi Sanji'ye yaptırıyor bana göre. Elbette masalların prensi olan bir adamın Dünya Edebiyatını tasvir eden Yonkou Big Mom ile yollarının kesişmemesi mümkün değildi. Peki iyilik meleğinin içinde şeytanın gücü çıkarsa? Tam Oda imzalı olur işte. Aynı şekilde diğer iyilerin koruyucusu Zoro'da da şeytanın ruhu çıkarsa?
gol olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık