Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Şeytanın Özü, Şeytan Meyveleri ve Sanji

Hocam orda ki cümle kalifa nın yeteneği yüzünden yerde yatıyordu su düşünce üstündeki yetenek kalktı ve o cümleyi kurdu yani kalifanın yeteneğinin çözülmesine atıfta bulunmadı mı?
Düz bir şekilde bakarsan öyle fakat hemen sonrasında Diable Jambe açıyor adam. Yani o zamana kadar normal sadece ayaklarıyla dövüşen Sanji pek çok sözünde şeytan'dan bahsetmeye başlıyor ki tekniğin ismi bile böyle. Orada kullandığı söz bile öyle. ''Cennetten bir küvet düştü ve lanet bozuldu'' Cennetten kovulan ve lanetlenen kim? Şeytan.
Ellerine sağlık ama Sanji'den bir cacık olmaz.
Olur olur. Dizi kanayıp ona buna şikayet eden Dof'dan olmuş ki Sanji'den de olur :D

Güzel teeori eline sağlık;

olur da daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyorum :D Yemek yapmak yerine az teknik çalışsa bari
Onun yolu artık bu olacak gibi, önemli işler yapar ama çok önde olmayacak gibi geliyor. Hiç sevmem ama Jinbei iş yapacak artık. Law var veya arc içinde güçlü başka adamlar diğer novalar rol alırken sarı geriye düşecek.

Güzel konu :/

Konudan anladığım şu. Diyorsun ki şeytan meyvesi yendiğinde kazanılan güçleri genetik modifikasyon ile yapay olarak kazanan kardeşler yerine Sanji başı boş gezip kendine bir meyve arayan bir şeytan özüne konak oldu. Ama nasıl oldu? Genetiği modifike ama hiçbir gücü ortaya çıkmadı fakat bu modifikasyon yüzünden şeytan özüne konak olabildi.

Fakat Sanji nasıl yüzebiliyor :/

Bilemiyorum Altan :/

Ateş İslamiyet'e göre basgan zannetmiyorum bilemedim odanın böyle yapacağını (kendisi teori üretmeyen millete bok atan tipim sınav haftam mazur görün):respect:

Bağlama hataları olmuş baya.Sanji ve klonlar ayrı.Sanji nin genler uyanmadığı,ya da insan üstü gen olmadığı için normal doğdu.Bu yüzden babası tarafından istenmedi.Ama onun dediği şeytan meyve de ki değildir.Öyle olsa zoro da normal değil o nasıl o güce ulaştı ? Daha garp var mesela.Var oğlu var insan üstü güçlü olup meyvesiz takılan.Buradan BB ye geçiş de olmamış.Meyve den ''özellik'' ya da ''şeytan'' almak-çekmek için 1 ısırığa gerek vardı.Gerisini yemesen de olur.Ama BM meyve sahibini yedi,bir süre sonra aynı meyve gücüne ulaştı.BB kimi tutarsa etkisiz bırakıyor neden yeteneği o çekmek-absorbe etmek.Başlık ile içerik bana baya alakasız geldi kusura bakma.

Yukarıda alaya tarzı yorum atan arkadaşlar da kendileri daha iyi bir şey sunsunlar foruma da biz okuyalım. Boş boş yorum atmasınlar.

Bağlama hataları olmuş baya.Sanji ve klonlar ayrı.Sanji nin genler uyanmadığı,ya da insan üstü gen olmadığı için normal doğdu.Bu yüzden babası tarafından istenmedi.Ama onun dediği şeytan meyve de ki değildir.Öyle olsa zoro da normal değil o nasıl o güce ulaştı ? Daha garp var mesela.Var oğlu var insan üstü güçlü olup meyvesiz takılan.Buradan BB ye geçiş de olmamış.Meyve den ''özellik'' ya da ''şeytan'' almak-çekmek için 1 ısırığa gerek vardı.Gerisini yemesen de olur.Ama BM meyve sahibini yedi,bir süre sonra aynı meyve gücüne ulaştı.BB kimi tutarsa etkisiz bırakıyor neden yeteneği o çekmek-absorbe etmek.Başlık ile içerik bana baya alakasız geldi kusura bakma.
Dediklerinin hiç biri ateş tarzı bir güç kullanmıyor dövüşürken. Zoro kılıc Garp ise bildiğin yumruk ile dövüşüyor. Fakat Sanji bildiğin ateşi kullanıyor ve pek çok yerde de şeytandan bahsediyor.

BB'ye gelecek olursak Mom ile ikisi de farklı olaylar. Yeme olayı olabilir fakat Mom o zaman hiç bir meyve kullanmıyordu ve Ruh meyvesini elde ediyor o olay sonrası. Fakat normal durumda kimse 2 meyve yiyemiyor. Fakat BB Karanlık meyvesinden sonra Deprem meyvesinide elde ediyor. Hemen sonrasında ise Marco BB'nin vüücudunun anormal olduğunu söylüyor ve bu sayede 2 meyve kullanabileceğine dikkat çekiyor.
Güzel konu :/

Konudan anladığım şu. Diyorsun ki şeytan meyvesi yendiğinde kazanılan güçleri genetik modifikasyon ile yapay olarak kazanan kardeşler yerine Sanji başı boş gezip kendine bir meyve arayan bir şeytan özüne konak oldu. Ama nasıl oldu? Genetiği modifike ama hiçbir gücü ortaya çıkmadı fakat bu modifikasyon yüzünden şeytan özüne konak olabildi.

Fakat Sanji nasıl yüzebiliyor :/

Bilemiyorum Altan :/
Çünkü Sanji şeytan meyvesi yemedi. Sanji şeytanın vücut bulmuş hali olarak ortaya çıktı.

Teoride bulup bulabildiklerim bunlar, zaten bu teori. Kesin olmamak ile beraber gerçekleşecek diye bir kaide de yok. İsteyen istediği gibi yorum atabilir ama bunu daha doğru bir biçimde yapmak var bir de senin gibi yapmak var.

Çünkü Sanji şeytan meyvesi yemedi. Sanji şeytanın vücut bulmuş hali olarak ortaya çıktı.

Teoride bulup bulabildiklerim bunlar, zaten bu teori. Kesin olmamak ile beraber gerçekleşecek diye bir kaide de yok. İsteyen istediği gibi yorum atabilir ama bunu daha doğru bir biçimde yapmak var bir de senin gibi yapmak var.
Benim yaptığım yorumun neyi var anlamadım :S

Aslında bozulmayandan kastın ne bilmiyorum ama ortada bozulan bir şey yok. Sadece güçlenme olayı var. Diğerleri yapılan deneyler sonucu beklenildiği gibi güçlenirken Sanji güçlenemeyip hepsinin gerisinde kalıyor. ''O normal bir insan'' diyor onları kontrol eden adam. O sırada Judge'nin yüzü bozuluyor. Çünkü onlar normal bir insan değiller hepsi üretilmişler. Çünkü Yonji'nin dediği gibi ''İnsanlar üretilebilirler''

Sadece ateş gücünü vermedi. Çünkü şeytanın kendisi ateş. O yüzden Şeytanın özü Sanji dedim zaten. Enies Lobby de küvet düşmesi sonucu kullandığı söz ''Cennetten bir küvet düştü ve lanet bozuldu'' yani üzerinde ki lanet kalktı. Kısacası ruhuyla mı demem gerekiyor yoksa iradesiyle mi demem gerekiyor bilmiyorum ama onu kontrol etmeye başladı bir nevi. İçinde ki şeytanı...
Şeytanın kendisinden ziyade şeytanın gücü daha mantıklı geliyor bana. Cennetten düşen küvet konusuna dar görüşle bakma. Cennete düşen ilk yağmur damlasına atıf. Yağmur yerine küvetin içinde su bizim şeytanı kurtarıyor. 2. ironide burada işte. Büyük resmi görmen için biraz konuna katkı yapayım.

Fransız yazar Charles Perrault dikkat çekilmesi gerek isim. Dünyaca ünlü masalların kalemidir.

-Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı başlıklı kızı kurtarmak için kötü kurt ile savaşan adam Sanji.

-Uyuyan Güzel

Uyuyan prensesi öpüp uyandırmaya çalışan kötü prensle savaşan adam Sanji.

-Külkedisi

Ailesi ve kardeşleri tarafından sürekli hor görülüp, aşağılanan genç kız. Ve cam ayakkabısını bulan prens. Yada 3. gözünü ilk defa beğenen desem.

-Çizmeli Kedi

Bu en beceriksiz erkek çocuğa verilen bir kedinin, çocuğu zekası ile zengin edip sonra bir devi yenerek, çocuğun Kral'ın kızı ile evlenmesini sağladığı hikayedir. Bu hikayedeki Sanji'mizi Elbaf veya Reverie de göreceğimize inanıyorum.

Bu masallar Avrupa eserlerine Fransa'dan Charles Perrault tarafından eklenmiştir. Fransız edebiyatının bu katkısını Oda kendi tarzı ile Prensi Sanji'ye yaptırıyor bana göre. Elbette masalların prensi olan bir adamın Dünya Edebiyatını tasvir eden Yonkou Big Mom ile yollarının kesişmemesi mümkün değildi. Peki iyilik meleğinin içinde şeytanın gücü çıkarsa? Tam Oda imzalı olur işte. Aynı şekilde diğer iyilerin koruyucusu Zoro'da da şeytanın ruhu çıkarsa?

Şeytanın kendisinden ziyade şeytanın gücü daha mantıklı geliyor bana. Cennetten düşen küvet konusuna dar görüşle bakma. Cennete düşen ilk yağmur damlasına atıf. Yağmur yerine küvetin içinde su bizim şeytanı kurtarıyor. 2. ironide burada işte. Büyük resmi görmen için biraz konuna katkı yapayım.

Fransız yazar Charles Perrault dikkat çekilmesi gerek isim. Dünyaca ünlü masalların kalemidir.

-Kırmızı Başlıklı Kız

Kırmızı başlıklı kızı kurtarmak için kötü kurt ile savaşan adam Sanji.

-Uyuyan Güzel

Uyuyan prensesi öpüp uyandırmaya çalışan kötü prensle savaşan adam Sanji.

-Külkedisi

Ailesi ve kardeşleri tarafından sürekli hor görülüp, aşağılanan genç kız. Ve cam ayakkabısını bulan prens. Yada 3. gözünü ilk defa beğenen desem.

-Çizmeli Kedi

Bu en beceriksiz erkek çocuğa verilen bir kedinin, çocuğu zekası ile zengin edip sonra bir devi yenerek, çocuğun Kral'ın kızı ile evlenmesini sağladığı hikayedir. Bu hikayedeki Sanji'mizi Elbaf veya Reverie de göreceğimize inanıyorum.

Bu masallar Avrupa eserlerine Fransa'dan Charles Perrault tarafından eklenmiştir. Fransız edebiyatının bu katkısını Oda kendi tarzı ile Prensi Sanji'ye yaptırıyor bana göre. Elbette masalların prensi olan bir adamın Dünya Edebiyatını tasvir eden Yonkou Big Mom ile yollarının kesişmemesi mümkün değildi. Peki iyilik meleğinin içinde şeytanın gücü çıkarsa? Tam Oda imzalı olur işte. Aynı şekilde diğer iyilerin koruyucusu Zoro'da da şeytanın ruhu çıkarsa?
Sen muhteşem bir okuyucusun.Bu teori de senin yorum olarak yapman gereken değil de ele alıp sunman gerekenlerden.Oda'nın zıtlıklarını ben bi tek ateşle yanan Sabo'nun mera mera sında farketmiştim ama sana bakınca; en kısa zamanda gelecek uzun tatilimde bu mangayı yeniden okuyup, derleyip arc notları alasım geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık