Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seri Sonu Güç Dengeleri

Roger varken bile En güçlü ünvanı Wb’deymiş.Ama KK Roger, ünvanı veren hükümet ve gazeteler(Denk denildi ikisi içinde.Bencede öyleler,yenişememişler).Nasıl ki Luffyi 5.yonkou yapan gazete ise Rogerıda birşekilde süslemişler.Düşünsenize 5. Yonkou diye adlandırılan adam gerçekte öteki yonkoudan tek yiyor :at:

Sadece o değil bir sürü göz kanatan detay var yav :( Mihawkın orda işi ne? Sanjinin orda işi ne? Reyli, Kaido ile denk falan çok şeye takıldım.
Denk değil yav, sadece aynı aralıkta yer alıyorlar. Sayıları sallayıp bir örnek vereyim mesela.

[90,100] = { 91, 93, 97, 90}
[80,90) = { 89.99, 80, 83} şeklinde.

-Kaido ve Rayleigh'in olduğu yer yonkou seviyesi. (Kaido = 100 ise Zirve Ray= 92 gibi)

-Dragon ve Mihawk, yonkou'ya yakın ama daha güçsüz.

-Sanji de amiral seviyesi.

Yukarıda yazdım, shonen okuyoruz. Neden Suitli Sanji < Zoro, shonen olduğundan dolayı, bu da öyle bir şey.

Esas Beyazsakal daha güçlü veya denk diyenler aşırı duygusal davranıp, öyle bir iddia da bulunuyorlar. Beyazsakal'ı gördük ve sevdik, ama Roger ile ilgili hiçbir şey bilmiyoruz. O zaman Beyazsakal > Roger olsun. Düşünce bu şekilde. Mf Beyazsakal = normal yonkou iddiasının sebebi de bu.
Zoro Sanji olayının shounenle alakası yok. Görünen köy ortada 32579631486 kez açıklamaya gerek olmayan bir konu.

Manga da geçen şeye duygusallık diyorsun. Ne diyebilirim ki :bilmem: Sen bilirsin.

Zirve şöyle olur.

1. Luffy: KK olup en günçlü olacak.
2. Teach: Luffy'e denk olacak ve Luffy ile KK'lık savaşı yapacak. Yenilip 2. en güçlü olacak.
3. Zoro: Dünyanın en güçlü iki kaptanı Luffy ve Teach olacak. Dünyanın en güçlü 3. kaptanı Zoro'dan güçlü olamayacak. Doğal olarak Zoro en güçlü 3. kişi olacak seri sonunda. Denizcilerden Zoro'yu geçen çıkmayacak.

Eskiden ise şöyleydi bence:

1. Roger
2. WB
3. Rayleigh

Elimizde sadece Buggy'nin sözü yok. Vivre Card da var. İkisi de örtüşüyor.
Senin dediğin mantıkla bakarsak; Roger, Garp'ı ezip geçmiş olmalı. Zira sadece Beyazbıyık için denk dövüşebilen diyor. Demek ki, Garp denk dövüşememiş. Bunu da geçtim; mangadaki diğer örneklerin hepsinde kazanan bir taraf var ve biz bunu biliyoruz. Ancak bu durum Beyazbıyık vs Roger için geçerli değil. Her kaynakta denk diyorsa denk kabul ederiz. Aksi kanıtlanana denk doğrusu budur.

Roger, be yaptı da önübe geçti? Kişisel olarak mı yaptı, ekip olarak mı? One Piece ile 1v1 dövüşün alakası nedir?
Vivre Card kısmını görmedim, atarsan incelemiş oluruz.

Benim mantığımla baktığımızda Roger>Garp görürüz ki ona da yanlış demeyiz herhalde. Ama senin mantığınla baktığımızda kesin olarak Garp, Roger'e denk falan demek lazım.

Roger-Wb dövüşlerinde ne biliyoruz peki? Bir kişinin ağzından çıkan fakat sonucu ile alakalı sıfır bilgi. Diğer dövüşleri biz ya sonucunu görüyoruz ya da dövüşün sonucunda neler olduğunu. Ama bu bahsedilen dövüş ile alakalı bilgi var mı, yok. Aynı Shanks-Mihawk düellosu gibi. Dövüş var ama sonuç ya da şartlar bilinmiyor.

KK > En güçlü adam. Roger, Wb'nKin zamanında gelmiş, unvanını kazanmış, o öldükten sonra çağ yine Wb'ye kalmış. Her şey apaçık ortada.

KK olmak için tayfa daha önemli demezsin umarım. Tayfa önemli evet, ama tayfadan daha çok kaptanın gücü önemli. Keza bunu mangada "Korsan Kral'ın tayfası ya da Roger'ın tayfası" gibi söylemlerle kanıtlıyor mangaka.

Denk dövüşmek konusunu açmıştım. Aokiji ve Akainu da denk dövüştü. Peki ya sonuç?
O olay Akainu=Aokiji olarak yorumlanmali lakin Akainu badass olduğu için bu yok sayılıyor. Son anda hata yapan kaybeder artık o derece denkler. Akainu daha iyi mevzusu çıkmamalı buradan.

10 gün bi açık vermeden birbirlerini test ettiler ise bilemem ama.

2019'da hala daha Beyazsakal'ı Roger'ın üst kulvarında yazmamayı bırak bir de altına yazmak :hoo: @Charlotte Linlin Çok formdasın bu aralar :D

Seri sonu WB'ın zirve olarak kalmaya devam edeceğini, öyle uçuk kaçık güçler görmeyeceğimizi beklerim hep. Tayfada da Luffy haricinde amirallerle aşık atabilecek sadece Zoro ve Sanji olacaktır. Tabi ki bu ikisini yonkou seviyesi falan beklemiyorum bazı arkadaşlar gibi. Amiraller seride güç olarak çok önemli yer işgal etmeye devam edecektir. Ama sonra Im diye bi tip çıktı, ben de bu düşüncelerime kocaman bir "Acaba?!" şerh düştüm, bekliyorum.

O olay Akainu=Aokiji olarak yorumlanmali lakin Akainu badass olduğu için bu yok sayılıyor. Son anda hata yapan kaybeder artık o derece denkler. Akainu daha iyi mevzusu çıkmamalı buradan.

10 gün bi açık vermeden birbirlerini test ettiler ise bilemem ama.
Ya bunun çok sert karakterli olmakla alakası yok bence. Ve çok büyük fark olmasa da Akainu'nun biraz önde olduğu sonucu çıkıyor gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık