Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sentry vs Süperman

Dış forumlarda ağırlıklı olarak Void'in Süperman'i rahat alt edebileceğini söylüyorlar. Hatta bazılar tek atar filan diyor.
Çizgi Romanlarda neden bu kadar zıt kutuplaşma var anlayamadım.

İşte sıkıntı bu, süperman aşkı filan değil. Adamı değerlendiriyoruz. Bunu fan olarakta yapılsa da tarafsız olarak yapılsa da böyle.
O sıralar neredeyse tanrı gücüne erişmişti, bir tanrının kara deliği taşıyamayacağını mı savunuyorsun. Ayrıca kara deliğin çekim gücüne karşı koyabilir hatta bunu aşabilirsen kara deliği yerinden yürütmen mümkün şu an imkansız gibi görünse de belki de bir yolu vardır. Yazarlar tamamen bir bilime dayandırmaya çalıştıkları halde bu kadar laf edilmesi ne kadar abes ben söylemeyeyim.

Sıkıntı ek sayılar, kendi evrenlerinde güçlerinin değişmesi, alternatif evrenler. Tek atar filan diyenler üzgünüm de bir şeyi değerlendirmeyen insan toplulukları. Zoro gokuyu yener gibi aynı.
Bir uzaylının sonradan tanrı gücüne erişmesini hangi bilime dayandırıyorlar.

Tamam tanrılar olur,süper kahramanlar olur,radyasyonla evrimleşenler olur ama sonradan sonraya birilerini tanrı yapmaları ne biliyim mesele süpermen o güce nasıl ulaştı?

Demem o ki nasıl ve neden upgrade aldı ki adam tanrı oldu?

Alter, takmışsın bilime bi çıkamadın oradan. En büyük hayali sevgilisine teleskoptan yıldızları seyrettirmek olan bilim aşığı gençler değiliz. Çizgi romanlar da Ntv'nin dağıttığı ansiklopediler değil. Yukardaki arkadaş abartmış tamam ama her seferinde adamı şu şekilde savunma komik kaçıyor sanırım senin bu konulara ilgin olduğu için hoşuna gidiyor ama herkes için aynı şey geçerli değil

Abi ben çizgi romanları mangalardan daha ciddiye alırım. Ve Gram sevmem supermanı o bir tanrı değildir. Tanrınında üstünde güçtedir. Gerçekleri söylerim süpercocuk alır

Aptalcayı başka nasıl savunmamı bekliyorsun ki. İçindeki bir evren o kadar mı diyeyim. Üzgünüm de büyümemişsen ona göre yorum yapılacak o zaman. Ben gelip futbola bu ne kadar saçma lan bir mantığı bile yok dersem ne dersin onu düşün bence.
@Jenque
Oradaki tanrı olayı bizim düşündüğümüz tanrı değil. Kozmik yaratıklar daha çok hani sadece bir gezegenin enerjisine sahip bir yaratık bile tanrı statüsüne çıkabiliyor.
Eleştirilen şey karaktere bu kadar abartı güçler eklenmesi adamların derdi bu, güçlerin belli bir temele oturtulamaması değil. Bu da doğal olarak insanlara şaçma gelebilir.

Galem sakin ol abisi tamam Superman döver ona birşey demiyoruz üzme kendini karakterlere bu kadar abartı güçler eklenmesini eleştiriyoruz sadece Superman daha popüler olduğu ve onun hakkında daha fazla bilgi verildiği için tartışma oradan yürüyor

Tamam da zaten üst düzey bir dünya orası, çok güzlü uzaylılar var. Evrimi sonuna kadar zorlama var. Bu dediğin de WB çok güçlü çok saçma güçler vermişler gibi.
Genel olarak takıldığımız konu o, evren genişleyebilir yeni karakterler gelebilir über güçlü karakterler olabilir sonuçta kahramanlarıda düşmanlarıda çizen aynı adamlar. Güç dengeleri daha tutarlı olabilir, evren sonsuz bilim ve teknoloji geliştikçe super kahramanlara kozmik güçler vermeye gerek yok ortaya güzel birşeyler çıkarabilmek için. Bugün elinde karadelik taşıyan adam yarın gidip ona rövaşata atacak ve bu belli bir temele dayandırıldığı için şaçma olmayacak

Eleştirilen şey karaktere bu kadar abartı güçler eklenmesi adamların derdi bu, güçlerin belli bir temele oturtulamaması değil. Bu da doğal olarak insanlara şaçma gelebilir.

Galem sakin ol abisi tamam Superman döver ona birşey demiyoruz üzme kendini karakterlere bu kadar abartı güçler eklenmesini eleştiriyoruz sadece Superman daha popüler olduğu ve onun hakkında daha fazla bilgi verildiği için tartışma oradan yürüyor
Abi Süpermen Popüler evet ama Sentry'nin bir mevzusunu görmedik. Süpermen kimleri kimleri tokatladı. Sentry ise daha ne yapacağını bilmeyen şizofren ağlak emo aç oku gör kendin

Abi Süpermen Popüler evet ama Sentry'nin bir mevzusunu görmedik. Süpermen kimleri kimleri tokatladı. Sentry ise daha ne yapacağını bilmeyen şizofren
Şakasına demedim ciddiydim Superman yener derken:D İlk başta Sentry daha güçlü gibi duruyor bilgileri okuyunca ama konu ilerledikçe verilen bilgiler insanı Superman'e yöneltiyor direk

Süperman sizin dediğiniz kadar güçlüyse onun düşmanları kim ve onların güçleri de onun kadar var mı?

Süperman sizin dediğiniz kadar güçlüyse onun düşmanları kim ve onların güçleri de onun kadar var mı?
Anladığım kadarıyla Superman ilk çıkan kahramanlardan olduğundan zamanla beraber gücü de gelişiyor evrenin genişlemesine oranla. O yüzden farklı zamanlara göre farklı değerlendirmeleri var. Bir de bu farklı zamanların üstüne yan hikayeler eklenmiş. Paralel evrenler var Superman demek biraz havada kalan bir ifade gibi gelmeye başladı bana hiç çizgi roman kültürüm olmasa da.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık