Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Savaş Lordları, Hükümet Köpekleri miydi?

• Konbuyu başlatan Gravity
  • Başlangıç tarihi

Shichiler denizcilerin köpeği mi?

• Kullanılan toplam oy
    285
İşte ben de onu soruyorum. Madem rahatça bırakabiliyordu, ne diye CP0'yu yardımına çağırdı? Neden dünyaya yalan söylemek zorunda kaldı? Demek ki kafasına göre bırakamıyormuş.
Başında Luffy ve Law gibi belalar vardı ve onlardan daha rahat kurtulabilmek için bunu yapması gerekiyordu. Donanmadan yardım alabiliyorken neden almasın. Hatta Tsuru'ya "Eğer benim yanımda yer alsaydınız avucumun içindeydiler." diyor. Shicibukailik adamın işine geliyor ama gözden çıkaramayacağı birşey de değil. Dünyaya yalanı o değil hükümet söylüyor. Kurnazlık diyince Buggy sama ve Foxy'den sonra o gelir :D

Başında Luffy ve Law gibi belalar vardı ve onlardan daha rahat kurtulabilmek için bunu yapması gerekiyordu. Donanmadan yardım alabiliyorken neden almasın. Hatta Tsuru'ya "Eğer benim yanımda yer alsaydınız avucumun içindeydiler." diyor. Shicibukailik adamın işine geliyor ama gözden çıkaramayacağı birşey de değil. Dünyaya yalanı o değil hükümet söylüyor. Kurnazlık diyince Buggy sama ve Foxy'den sonra o gelir :D
Demek ki kafası esince bırakamıyormuş.

Niye bırakılmasın hala anlamadım. Sadece kafasının esmesinin uygun olmadığı bir zamandı ki ve zaten kafasına esmedi bunu yapmaya zorlandı. Bak Teach'e babayiğitler gibi kullandı donanmayı şimdi nerelerde.
Teach, Doflamingo gibi artistlik yapmıyordu ama. Doflamingo büyük konuştu, sonra da lafını yedi. Law'un ondan unvanı bırakmasını istediğinde suratının aldığı şekle iyi bak. Law bile adamın o unvana ihtiyacı olduğunu biliyor, o yüzden bırakmasını istiyor.

Teach, Doflamingo gibi artistlik yapmıyordu ama. Doflamingo büyük konuştu, sonra da lafını yedi. Law'un ondan unvanı bırakmasını istediğinde suratının aldığı şekle iyi bak. Law bile adamın o unvana ihtiyacı olduğunu biliyor, o yüzden bırakmasını istiyor.
Artislik yapıp yapmamasının önemi ne ki bırakan bırakıyor. Ben Dofun da bırakabileceğini düşünüyorum. Dof şuan düzeneğini oturtmuş eğer Shicibukai'likten çıkarsa başka bir yere gitmesi gerekecek durduk yere çıkması için bir sebep yok ama çıksa da yeniden bir düzenek kuracak kadar parası ve gücü var. Lucci gibi o da konumunu kullanıyor aslında Shicibukai'lerin hepsi bunu yapıyor. Buggy silah işine girdi, Moria ordu kuruyordu, Crocodile ülke fethetmeye çalışıyordu, Mihawk kendisine denk kılıç ustaları arıyor yenmek için ve bulup yenilene kadar başkasının musallat olmasını istemiyor, Teach yaptı yapacağını zaten, Law, Dofu indirirken donanmanın müdahale etmesini istemiyordu fakat işler sarpa sarınca Shicibukai'liği bırakmak pahasına ittifaklarını Fujitora'ya duyurdu. Madem bu kadar önemli Shicibukai'lik Hasırşapkalar benim astım deseydi. Jinbei ırkı daha fazla ezilmesin diye Shicibukailiği kullanıyor. Tek Boa Hancock masum duruyor ama vardır onun da bir işi. Teach bırakabiliyor, Law bırakabiliyor, Jinbei hükümete karşı çıkıp kendisini attırabiliyor. Doflamingo niye yapamasın ? Law akıllı bir adam Shicibukailiğini bıraktırıp donanma desteğini kesmek istiyordu sadece.

Mangaka başka karakterlerin ağzından köpek olduklarını söyletiyor. :/

Mangaka SBS'de evet köpekler dese gene kabul eden olmaz birkaç tane eminim. :/

Artislik yapıp yapmamasının önemi ne ki bırakan bırakıyor. Ben Dofun da bırakabileceğini düşünüyorum. Dof şuan düzeneğini oturtmuş eğer Shicibukai'likten çıkarsa başka bir yere gitmesi gerekecek durduk yere çıkması için bir sebep yok ama çıksa da yeniden bir düzenek kuracak kadar parası ve gücü var. Lucci gibi o da konumunu kullanıyor aslında Shicibukai'lerin hepsi bunu yapıyor. Buggy silah işine girdi, Moria ordu kuruyordu, Crocodile ülke fethetmeye çalışıyordu, Mihawk kendisine denk kılıç ustaları arıyor yenmek için ve bulup yenilene kadar başkasının musallat olmasını istemiyor, Teach yaptı yapacağını zaten, Law, Dofu indirirken donanmanın müdahale etmesini istemiyordu fakat işler sarpa sarınca Shicibukai'liği bırakmak pahasına ittifaklarını Fujitora'ya duyurdu. Madem bu kadar önemli Shicibukai'lik Hasırşapkalar benim astım deseydi. Jinbei ırkı daha fazla ezilmesin diye Shicibukailiği kullanıyor. Tek Boa Hancock masum duruyor ama vardır onun da bir işi. Teach bırakabiliyor, Law bırakabiliyor, Jinbei hükümete karşı çıkıp kendisini attırabiliyor. Doflamingo niye yapamasın ? Law akıllı bir adam Shicibukailiğini bıraktırıp donanma desteğini kesmek istiyordu sadece.
Ben Doflamingo unvanı bırakamaz demiyorum. Bırakırım diye artistlik yapıp, bırakamamasına laf söylüyorum. İstediği an bırakabiliyor olsaydı, bu unvana ihtiyacı olmadığını düşünebilirdik. Ancak varmış demek ki, böyle bir oyun oynamak zorunda kaldı.

Ben Doflamingo unvanı bırakamaz demiyorum. Bırakırım diye artistlik yapıp, bırakamamasına laf söylüyorum. İstediği an bırakabiliyor olsaydı, bu unvana ihtiyacı olmadığını düşünebilirdik. Ancak varmış demek ki, böyle bir oyun oynamak zorunda kaldı.
Daha önce de söyledim bırakabiliyor olması o durumda bırakmasını gerektirmez. O ünvanı bırakırsa yerleşim yerini değişterecek dolayısıyla işleri az da olsa karışacak. Bu ünvanını o anki düşmanlarına karşı kullanabilecekken neden böyle birşey yapsın ki? Hoş pek yararını göremedi Sabo yüzünden. Shicibukailiğin avantajı var yok demiyorum ama göze dokunur bir miktarda değil. Donanma aşırı laubali. O adama bırakıcam demiyor istersem bırakırım diyor. Ama o anki durumda Shicibukailiği bırakmak istemesi için tek bir sebep bile yok.

Değillerdir çünkü genel olarak bir amacı rahatça gerceklestirme, içeri sizma, ve rahat plan yapabilmek için shichibukai olurlar. (Croco, law, tach, doffy, kuma) Ilk firsatta denizcileri satarlar.
Not: Bir istisna olan Buggy köpeğin önde gidenidir.

Bozdum:oleyo2: Ben korsan olsam lord olmayı gururuma yediremezdim. Ama korsanın gururu mu olurmuş:p Bence çirkin bir olay korsanlar açısından. Ama yapanda köpekliğine değilde çıkarına yapıyor. Kişilik meselesi.

Yine köpekliğe oy atmaktan başka çarem yok. Çünkü seride de diğer insanlar bunu dile getirdi. çibiler hükümetin köpekleri dediler. Çıkar için hükümete köpeklik yapıyorlar. Görünen durum bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık