Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Sanji'nin Ailesi ve Bege

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır teori paylaşmıyodum. Son sayıda verilen bilgiler ile aklımda epey şey kurguladım. Başlamadan önce uyarayım. Mangada güncel olmayan arkadaşlar okumasın zira yazdıklarım spoiler içerecek.

Kendim yazdım diye söylemiyorum fakat bu teori benim çok hoşuma gitti. Tutma olasılığı bana göre çok yüksek. Sonuna kadar okursanız bana hak verirsiniz.

İlk önce son sayıda verilen bilgiler ile başlayayım arkadaşlar.
Oda Sanjinin kız ve erkek kardeşi hakkında epey bilgi verdi bize.

Şimdilik lakaplarını aklımızda tutalım ve devam edelim. Bu arkadaşların ayaklarında uçmalarını sağlayan ayakkabılar var. En son buna benzer bir ekipmanı Skypiea Arc'da görmüştük.

1-2 Fotoğraf ile hatırlatayım.

Evet arkadaşlar bu iki fotoğrafta da gördüğünüz gibi hava kadranlarıyla hareket edebiliyorlar.
Kadranların nasıl çalıştığını ve çalışması için gereken şeylerin ne olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. O yüzden bilmeniz gereken tek şey Yonji ve Reiju bu ekipmanlara benzer başka bir ekipman kullanıyorlar. Böyle düşünmemdeki en büyük sebeplerden birisi meyve uyanışı.

Doflamingo'dan örnek verirsek etrafındaki nesneleri meyvesinin özelliğine bürüyebiliyor ve onları kontrol edebiliyordu.

Sanji ve kardeşlerinin lakaplarını tekrar gözden geçirelim arkadaşlar.

0- Reiju / Pembe Zehir
3- Sanji / Kara Bacak
4- Yonji / Yeşil Vinç

Kendilerini sembol eden lakaba sahipler ve bu listede kız kardeşin Rei yani '' 0 '' olması benim dikkatimi çekti. Eminim bir çok kişi babalarının Rei [ 0. ] olmasını bekliyordu.

Benim buradan çıkarımım şu.
1- Babaları herhangi bir sayı ile sembol edilmiyor.
2- Babaları 66 sayısı ile sembol ediliyor.

Peki babaları kim olabilir ? Daha önce gördüğümüz birisi olduğunu düşünüyorum.
Evet arkadaşlar yanlış duymadınız. Benim düşünceme göre Sanji ve kardeşlerinin babası daha önce gördüğümüz birisi. Aklımdaki isim ise ;

Vinsmoke Shiki / Altın Aslan : Yukarıda ki lakaplar gibi kendini ifade edebilecek bir lakaba sahip ve daha da önemlisi buradan sonra başlıyor.

Shiki genelde sakin biri gibi görünmektedir. Çoğu şeye gülümsemekte; kafasına dümen girmesi, korsan filosunun yarısını Roger'a karşı kaybetmesi hatta ayaklarını kesmesi bile onu rahatsız etmemiştir. Ayrıca biraz saf görünümlüdür ve çoğu şeyi birbirine karıştırmaktadır (dev fırtına bulutu uzun saça benzetmek, Scarlet'i akrabası sanması gibi). İndigo ve Scarlet ile dans ettiği görüldüğü için dans etmeyi sevdiği düşünülmektedir. Üçü birlikte bazen komdei üçlüsü gibi davranmaktadırlar. Bazen de planlama becerisinin çok yüksek olduğu durumlar olmuştur. Beyazsakal bile neler yaptığını tahmin edememektedir. Çok sabırlı bir kişiliği de vardır. Planının tamamlanmasını 20 yıl beklemiştir.

Hepimiz Shiki'nin 20 Yıl önce İd'den kaçarak Dr. İndigo ile uygulanması 20 yıl sürecek planını yürürlüğe soktuğunu biliyoruz. Toplamda 40 Sene ediyor.

Yukarıda Yonji ve Reiju'nun uçmasını sağlayan ekipmanların Skypiea'daki hava kadranlarından farklı olduğunu söylemiştim arkadaşlar.

Ben Dr. İndigo'nun Shikinin meyvesinin nesnelerin üzerinde kişinin kontrol edebileceği bir özellik sağladığını düşünüyorum. Ve bu nesnelerden birisi de son sayıda gördüğümüz Reiju ve Yonjinin uçmalarını ve havada kalmalarını sağlayan ayakkabıları.
Eminim Yonjinin kollarındaki şeylerde aynı işlevi görüyodur. Peki bu kanıya nereden vardım ?

Yavaş yavaş devam edeyim. İlk önce böyle birşeyin mümkün olduğunu mangaka kendi elleri ile bizzat yazmış arkadaşlar. Bu konunun altında böyle birşeyin mümkün olmadığını söyleyecek arkadaşlar için şimdiden cevabımı vereyim.

X-Drake'nin dediğine göre Kizaru'nun lazer gücü Pasifista'nın vücuduna da nakledilmiş. Yukarıda dediğim şeyi destekleyen çok iyi bir kanıt bu.

Olaylar henüz burada da bitmiş değil devam ediyorum kaçmayın biryere.
Bege ile devam edelim , Anime'de deniz üzerinde gemisi ile seyahat ederken ansızın büyük bir kara parçası tarafından mıknatıs gibi kendisine çekildiğini gördük ve o sahne akıllarda büyük bir gizem olarak kaldı.

Bana göre burada kesinlikle ve kesinlikle Shiki'nin parmağı var arkadaşlar. Buradan sonra yukarıda bahsettiğim Doflamingo'nun meyve uyandırışı ile devam edelim. Meyve kullanıcısının içinde saklı olan bu güç uyandığında meyvenin gücünü anladığımız kadarıyla cansız varlıklar üzerinde kullanabiliyor onları etkileyebiliyor. Ve bana göre Shiki gibi bir adam Roger ile bir çok kez karşılaşmış o dönemlerde dahi bu meyveyi büyük bir ustalıkla kullanıyor. 20 Sene boyunca hiç birşey olmamış gibi kendini geliştirmeden sadece sağı solu uçurayım süperman gibi gezeyim havasında takıldığını sanmıyorum. Aklımda iki ihtimal var.

1- Shiki meyvesini çok uzun süre kullandığı için 20 senelik bir süre içerisinde meyvesi uyandı ve kendini geliştirdi.

2- Dr. İndigo ileri düzeyde bilimini irfanını ilmini geliştirdi Shikinin meyvesini uyandırdı.

Her iki ihtimalle ' de Shiki meyvesini uyandırıyor ve etrafındaki nesneleri hareket ettirebilme yeteneğine kavuşuyor. Yeni Dünya'ya yeni girmiş Bege'nin gemisinin Siyah dev kara parçasına mıknatıs gibi çekilmesinin nedeni de bu!

Bege gibi bi gangster'in her tarafı renkli çingene suratlı şeker manyağı canavar bir ihtiyar kadının yanında çalışmasını zaten oldum olası garip bulmuşumdur. Fakat şöyle bir düşününce Bege'nin Big Mom'a değilde Shikiye çalıştığını düşünmek bana daha mantıklı geliyor.

Peki tüm bu yazdıklarım doğru ise Shiki Bege'nin gemisini kendi kara parçasına doğru çektiyse bunu neden yaptı ? Çünkü 3.Oğlu kayıplardaydı ve aynı nesilden kendisi gibi bir başka korsanı kullanmasından başka çaresi yoktu. Çünkü

Yonji'ninde dediği gibi aralarındaki ilişkiler son derece gizli bir ilişki.
Peki Bege Shiki'nin emrindeyse neden bir Yonkou'nun emri altına girdi ve Sanjiyi aradı.
Bunun nedeni gayet basit aslında. Karasakal'ın bir zamanlar aradığı meyve Yami Yami No Mi'yi en kısa yoldan ve en tehlikesiz yoldan bulabileceği tek yer Beyazsakal'ın gemisiydi ve buldu.

Yonkou'lar böyle işler için mükemmel nimetdir arkadaşlar , Öyle ki Big Mom Sanjinin Baratie Restoranda çalıştığını ve Zeff'i biliyor. Peki Bege'nin tek görevi sadece Sanji'yimi bulmaktı ?
Bana kalırsa Bege'nin bir diğer görevi de Vinsmoke ailesi ile Charlotte ailesini birleştirecek en büyük olaya aracı olmaktı. Böyle düşününce olaylar çok daha mantıklı geliyor arkadaşlar.

Son sayılardan öğrendiğimiz kadarıyla Big Mom'un bölgesinde kar topu şeklinde pamuk şeker yağıyor. Peki Bege'nin gemisi kara kütlesine doğru çekilirken neden pamuk şeker yağmıyor ?
Çünkü orası Big Mom'un bölgesi değil :) demek oluyor bu. Tüm bunlar göz önüne alındığında yazdıklarımı tekrar gözden geçirirseniz iyi olur.

Brook Vinsmoke Ailesinin eskiden kraliyet ailesi olduğunu söylüyor ve hemen sonra Reiju Brook'un yanlışını düzeltiyor. '' Hala kraliyet ailesiyiz. Herhangi bir ulusumuz yok. '' diyor. Büyük ihtimal tüm aile o kara kütlesinin içinde seyahat ediyor.
Bir nevi Shiki kendi dünyasını kurmuş diyebiliriz.

Tüm bunları tek bir sayıdan sonra bildiğim tüm bilgileri gözden geçirerek düşündüm ve sizlere aktardım. Sizde emeğe saygı gösterip olumlu olumsuz yorumunuzu esirgemezseniz sevinirim.

Okuyan okumayan herkese Teşekkürler. Bir sonraki Teoride görüşmek üzere :cool:

Son düzenleme:
Shiki'nin Sanji'nin babası olma ihtimali yok. Çünkü Shiki 24 yıl önce yakalanıyor, iki sene hapiste kaldıktan sonra kaçıyor. Daha sonra da Merville'e gidip, savaş başlatana dek geri dönmüyor. Sanji şu an 21 yaşında. Hapisteyken nasıl çocuk yaptığına dair bir fikrin vardır umarım.

Shiki'nin Sanji'nin babası olma ihtimali yok. Çünkü Shiki 24 yıl önce yakalanıyor, iki sene hapiste kaldıktan sonra kaçıyor. Daha sonra da Merville'e gidip, savaş başlatana dek geri dönmüyor. Sanji şu an 21 yaşında. Hapisteyken nasıl çocuk yaptığına dair bir fikrin vardır umarım.
Sanji'nin anası 3 yıl boyunca Rouge gibi karnında tutmuştur çocuğu.

Roronoa Zoro

Yüzen gemilerde Senior Pink'in meyvesinin gemilere uygulanmış hali mi?
Uçmak, yer çekimine karşı koymak gibi bir eylemi bağdaştırdığın yer çok saçma. Zira Franky Kizaru'nun lazerini almadan lazer atabiliyor.
X-Drake'in orada demek istediği şey bir meyve gücinden esinlenip bunu taklit edebilmesiydi. Ki Ceasar bile yapamamış. Punk Hazard'ta Franky'i bu yüzden istiyordu.
Velhasıl son zamanlarda moda oldu ama.
Saçma.

Herşeyi yazıpta anasından bahsetmememin bir sebebi vardı aslında da yazmak istemedim.
Bana göre bu çocukların anası yok tüp bebek gibi düşün. İndigo tarafından yaratılan deney vb. olabilir.
Bu yüzdende numaralandırılmış olabilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık