Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Vergo

Kim kazanır?

• Sanji

Kullanılan: 24 75.0%
  • Vergo

Kullanılan: 8 25.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
oda her kırık çatlağı böyle göstermedi ki mr 2 ile olan dövüşündede kaburgası kırılmıştı yada bacak gücünüde göstermezki bu çatlak. jyaburada aynı şekilde sanjiyi böyle bir pozisyonda savunma konumunda düşürmüştü hatırlarsanız. sanjinin dövüş stratejisinde gücün yada hakinin 1. planda olmadığıda belli adam çevik hızlı yani bacağı çatladı diye direk sanji nakavt oldu diyemeyiz veya sözlerine baktığımız zaman böyle devam edemem gibisinden konuşmasındaki böyleyi çıkaramayız cp9 da olanlar neyse ciddi nedeni ve büyük olan bir dövüşte sanji bence alır
Yani bakıyoruz Usopp'ta kırılmadık kemik kalmıyor ama hala bir şey olmamış gibi dövüşüyor neden ufak bir çatlak bu kadar önemli olduki...

Reiper dedi ki:
İyi de Vergo'nun tüm numarası haki zaten. Haki, sadece meyve kullanıcılarının bedenlerine ulaşmaya olanak vermiyor ayrıca senin yaptığın vuruşları da kuvvetlendiriyor. Vergo'nun sürekli dayak yeyip ayağa kalkmasının nedeni Haki. Tecrübesi dolayısıyla değil, hakisi dolayısıyla canavar olarak adlandırılmış. Şimdi bir karşılaştırma yaparsak Sanji Vergo'ya 2 kere vuruyor tekmeyle. Birinde uçuruyor, diğerinde duvara gömüyor ama adama bir şey olmuyor. Vergo vuruyor, Sanji'nin bacağı çatlıyor. Olay bundan ibaret. Ben halen Sanji'nin yıpranmış vücudu ile çatlayan bacak arasındaki ilişkiyi çözemedim. Bu adamın vucüdu yıpranmasa bile yine o tekmeyi blokladığında bacağı çatlayacaktı. Yani bu bildiğin bacak gücüyle ilgili bir şey.
Hocam yıpranmış vücut mevzuyla ilgili bir şey demedim. Sana katılıyorum o düzeyde bi vs de ufak yaralar sorun etmeye değmez. Vergo'nun canavarlığı olsa olsa zırh hakisindedir. Onu da dediğim gibi aşmak çok zor değilmiş, sağolsun Law gösterdi.
Dayak yiyip ayağa kalkma meselesiyle haki ilişkisini kuramadım. Eğer öyleyse Luffy ilk arcdan beri en kral hakiye sahip, dayak yiyip ayağa kalkmaktan bi hal oldu adam.

Acı olayından bahsetmedim demek istediğim busoushoku haki görünmez bir zırh oluşturmuyor mu? Yani hakiyle bağdaştıracak olursak hiç kıpırdamaması gerekmez mi?
Vergo etrafında görünmez bir kalkan oluşturmak yerine, Haki'yi bedenine uyguluyor. Gelen darbelerden hasarı da en aza indirgiyor. Dediğin zırhı yaparsa, istediği gibi hareket edemez.

Monkey :D Luffy

Yani bakıyoruz Usopp'ta kırılmadık kemik kalmıyor ama hala bir şey olmamış gibi dövüşüyor neden ufak bir çatlak bu kadar önemli olduki...
çok mantıklı bencede tamam bende kolay bir şekilde sanji kazanır demiyorum ama hırpalanmış bir şekilde ne olduğunu bilmediği bir dövüşe yakalandı ve hazırlıksız olarak bacağı çatladı büyütülecek bir şey değil 10 gün sürse bu dövüş bütün kemikleride kırılsa bir şekilde sanji kazanır bu adamlar tayfada ki adam akıllı kapışan nadir adamlardan bu kadarını da yapmalılar

Vergo sanji ile vssinde nasıl zarar görmedi ya ağzı burnu hoşaf oldu adamın ama dayanıklıymıs geri kalktı..
Bir sanji fanı olarak doğruyu söylemek gerekirse sanji yenilirdi ama öly ekolayca yeniliceğini sanmıyorum.Bu arada vergonun oradan canlı şekilde çıkıp tekrar sanjiyle savaşıcağınıda düşünüyorum ve bu sefer sanji reis alıcak:D
tutar bu teori:D

Sanji tam güçte dişlerini eline verir Vergo'nun.

Burada sanji'nin tam güçlü vurduğunu söyleyebiliriz ama öyleyken bile tekkai'sini neredeyse kırıyordu diyorlar bir sayfa sonra. Ama sanji tayfayla birlikte geldiği zaman ondan 2 neredeyse 3 katlı adamı dövüyor. Yeni saldırısını bulmadan da üstünllük kuruyordu fakat bir türlü bitirici vuruşu bulamıyordu en sonunda bulup indiyordu. Vergo vs sanji'de de sanji'nin zorlanarak da olsa alacağını düşünüyorum. Luffy neredeyse her dövüşünde deli gibi kan kaybedip dövüşe devam ediyorsa, zoro hayvan gibi darbeler alıp dövüşe devam edebiliyorsa sanji'de bir iki çatlak veya kırık kemik ile devam eder yani abi dövüşe.

Sanji tam güçte dişlerini eline verir Vergo'nun.

Burada sanji'nin tam güçlü vurduğunu söyleyebiliriz ama öyleyken bile tekkai'sini neredeyse kırıyordu diyorlar bir sayfa sonra. Ama sanji tayfayla birlikte geldiği zaman ondan 2 neredeyse 3 katlı adamı dövüyor. Yeni saldırısını bulmadan da üstünllük kuruyordu fakat bir türlü bitirici vuruşu bulamıyordu en sonunda bulup indiyordu. Vergo vs sanji'de de sanji'nin zorlanarak da olsa alacağını düşünüyorum. Luffy neredeyse her dövüşünde deli gibi kan kaybedip dövüşe devam ediyorsa, zoro hayvan gibi darbeler alıp dövüşe devam edebiliyorsa sanji'de bir iki çatlak veya kırık kemik ile devam eder yani abi dövüşe.
Aynen, gördüğümüz ilk çatlak değil. Sadece Arabasta ve Enies Lobby arclarına bakacak olursak tayfada bırak çatlağı kırılmadık kemik kalmadı.

Eustass Kid

Sanji demeyi çok isterdim ama Mangadaki gördüğüm kadarıyla mücadele uzasaymış Vergonun kazanacağı kesin gibi.

Ha Sanji yorgundu vücudu çok hasar almıştı onun da etkisi var tabi ama görülen şimdilik bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık