Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Vergo

Kim kazanır?

• Sanji

Kullanılan: 24 75.0%
  • Vergo

Kullanılan: 8 25.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
Tüm vücudu haki ile kaplaması durumu bence çok abartılacak bir şey değil. Sadece Law'ın saldırısını bildiği için bunu yaptı. Yani normal bir haki kullanıcısının bunu yapmak istediğinde yapıp yapamayacağını biliyoruz. Ayrıca hakisi bu kadar güçlü adamı Law ekmek keser gibi kesiyor demekki gözlem hakiside öyle ahım şahım bir şey değil ki karşısındakinin gücünü göremiyor. Bence milletin Vergo'yu güçlü görmesinin sebebi sopayı yer yemez duraksamadan tekrar aksiyona girmesi.

Bütün sahnelerden bu kadar şey çıkarmanı anlamadım. Hız konusunda katılıyorum ancak vuruş gücü olarak bunları çıkaracak ne gördük ki Smoker'ın izin verdiği bambu vuruşundan başka? Yani bunla kıyaslarsak Sanji'nin duvara gömmesini hesaba katalım ben üstünlük göremedim. Benim görüşüme göre en azından o tekme çarpışmasında eşit olabileceklerdi hasar almasalardı. Dayanıklılık konusunda dayak arsızına benziyor gerçekten ama Sanji'nin Arabasta ve Enies Lobbydeki yediği dayaklara bakarak kıyaslarsak ben yine 3-4 kat bir dayanıklılık farkı göremedim.
3-4 kat biraz abartı bir tabir olmuş olabilir ama bu dememin en büyük sebebi daha önce de dediğim gibi adam dayaktan anlamıyor. Normalde karakterler sert bir darbe aldıklarında bu suratlarına yansıyor. Ancak Vergo'nun savunmasını aşmak çok zor bu savunmayı aşsan bile adam çok dayanıklı. Mesela Sanji'nin attığı o tekme herhangi bi karaktere atılsa kesinlikle acı cekerdi ve buda suradına yansırdı ancak. Bu yüzden 3-4 katı gibi fazla bir tabir kulandım. Ama görüşüm halen aynı. Sanji'nin Vergo'yu yenebilmesi baya bi zor. Bir önce ki sayfada yazmştım sanırsam. Vergo'yu yenebilmek için onu pasif duruma düşrebilecek bir yeteneğe ihtiyacın var(Law'ın yaptığı gibi) veya inanılmaz ötesi yıkıcı bir gücün olacak.

sopa ile demir çubuğu bir birlerine çarparsanız sopa kırılır sanji burda sopa konumuna düştü ama eğer jyabura vs sanji ye bakarsanız sanji normal tekmeleriyle jyaburanın tenkai sini kıramadı saonra diable tekniği ile jyabura yendi (jyabura cp9 üyelri içinde tenkai üzerine uzmanlaşmış birisi hatta tenkai ile hareket edebilen tek cp9 üyesi ) buna dayanarak sanji yenibir teknik bulabilirse belki üstün konuma çıkabilir vergo arment+tenkai yapıyor heleki adamın hakisi çok üstün ben lawın hakisinin daha fazla olduğuna düşünmüyorum lawın ki muhtemelen katanaya haki eklemenin armentten daha üstündün olduğunu düşünüyorum ki bunun mantıklı olduğu law smoker vs sinde gördük bundan dolayıda vergo smokerin juttesini parçaladı sanji yemek tarifiyle bacağındaki çatlağı iyileştir
haki konusunda sıralamam şu 1.luffy 2.vergo 3.smoker ve law 4.sanji ve zoro
gördüklerime dayanarak vergo diyorum

Rütbesi, gücünü gösteriyor zaten. Marineford savaşına katılmayıp Yeni Dünya'nın en tehlikeli yerlerindeki birimin başındaki adamdan bahsediyoruz. Adam olağanüstü güçlü olmasa oralara getirmezler. Bir de k. hakisi çok yüksek ihtimal yok. Gizli gizli odayı gözetleyen Chopper'ı farkedememişlerdi.
Aşağı yukarı Zoro ve Sanji'nin eşit güçte olduğunu söyleyebiliriz. Vergo koramiral bakıyoruz Momongada koramiral. Ancak Zoro konusuna baktığımızda Zoro ezici bir üstünlükte önde. Savaşta yeni dünyada olması hikaye bence. En güçlüler Marineforddaydı, yeni dünya o kadar boş kalabilir sonuçta dünyayı kurtarmıyo yeni dünyada Vergo :) Yani Oda bu arcda öne çıkarmayı düşündüğü için önceden göstermemiştir bence olay bu kadar basittir.

Herkesin değerlendirirken yanlış baktığı bir nokta var. Basit bir örnekle açıklayayım, kahvaltılarda denediğimiz bir olay; yumurta tokuşturma, tüm yumurtalar aşşağı yukarı aynı özellikteler ve genelde vuran taraf vurulan tarafın yumurtasını çatlatır (kendi deneyimlerimden yola çıkarak bu yorumu yapıyorum)
Yani Vergo orda saldıran taraf, ve bence gayet de ciddi vuruyor, sanji ise sadece bloke ediyor, ekstra bir güç kullanmadan. Ayrıca Haki konusunda Vergo'nun Sanji'ye karşı aşırı bir avantajı olacağını düşünmüyorum, sanji meyve kullanıcısı değil ve kendi gücünden başka bir şeye güvenerek dövüşmüyor. İradesi de gayet kuvvetli, tek avantajı zırh olabilir vergonun, ancak güçlü bir saldıryla onun da işlevsiz olabileceğini Law gösterdi.

Sonuca geleyim, bu kadar Sanji'den bahsettim ama Vergo yener. Vergo yener ama, ne hakisi sayesinde ne de Sanji'nin bacağını çatlattı diye. Bence Vergo'nun üstünlüğü tecrübeli ve çok yönlü oluşunda. Sanji sadece tekmelerle dövüşen biri. Vergo her şeyi kullanabilir izlenimi yarattı bende.

Herkesin değerlendirirken yanlış baktığı bir nokta var. Basit bir örnekle açıklayayım, kahvaltılarda denediğimiz bir olay; yumurta tokuşturma, tüm yumurtalar aşşağı yukarı aynı özellikteler ve genelde vuran taraf vurulan tarafın yumurtasını çatlatır (kendi deneyimlerimden yola çıkarak bu yorumu yapıyorum)
Yani Vergo orda saldıran taraf, ve bence gayet de ciddi vuruyor, sanji ise sadece bloke ediyor, ekstra bir güç kullanmadan. Ayrıca Haki konusunda Vergo'nun Sanji'ye karşı aşırı bir avantajı olacağını düşünmüyorum, sanji meyve kullanıcısı değil ve kendi gücünden başka bir şeye güvenerek dövüşmüyor. İradesi de gayet kuvvetli, tek avantajı zırh olabilir vergonun, ancak güçlü bir saldıryla onun da işlevsiz olabileceğini Law gösterdi.

Sonuca geleyim, bu kadar Sanji'den bahsettim ama Vergo yener. Vergo yener ama, ne hakisi sayesinde ne de Sanji'nin bacağını çatlattı diye. Bence Vergo'nun üstünlüğü tecrübeli ve çok yönlü oluşunda. Sanji sadece tekmelerle dövüşen biri. Vergo her şeyi kullanabilir izlenimi yarattı bende.
Yorumlarının çoğuna katılıyorum ancak tecrübe One Piece'de hikaye şimdiye kadar bunu net bir şekilde gördük. Aslında çok yönünüde göremedik, dediğin üzere o çarpışmada saldıran taraf Vergo olduğu için bacak olarak Sanji'den daha üstün olduğu söyleyemez. Diğer taraftan bambu sopasıyla yaptığı vuruşu gördük bunların yanında 6 stilli çöpler harici kullandığını görmedik.

Monkey D. Garp

+1 Bir iki kareden bu kadar çok anlam çıkaramayız. Ortada belli olmayan değişkenler var.

İyi de Vergo'nun tüm numarası haki zaten. Haki, sadece meyve kullanıcılarının bedenlerine ulaşmaya olanak vermiyor ayrıca senin yaptığın vuruşları da kuvvetlendiriyor. Vergo'nun sürekli dayak yeyip ayağa kalkmasının nedeni Haki. Tecrübesi dolayısıyla değil, hakisi dolayısıyla canavar olarak adlandırılmış. Şimdi bir karşılaştırma yaparsak Sanji Vergo'ya 2 kere vuruyor tekmeyle. Birinde uçuruyor, diğerinde duvara gömüyor ama adama bir şey olmuyor. Vergo vuruyor, Sanji'nin bacağı çatlıyor. Olay bundan ibaret. Ben halen Sanji'nin yıpranmış vücudu ile çatlayan bacak arasındaki ilişkiyi çözemedim. Bu adamın vucüdu yıpranmasa bile yine o tekmeyi blokladığında bacağı çatlayacaktı. Yani bu bildiğin bacak gücüyle ilgili bir şey.
İşte hakisi bahsettiğiniz kadar iyi olsa zırh sayesinde yerinde kalması gerekmez mi? Direk uçuyor yapışıyor duvara ben bunu bağdaştıramadım. Bunun yanında hakisinin dediğiniz kadar üst düzeyde olduğunu gösteren bir sahne bulamadım.

İşte hakisi bahsettiğiniz kadar iyi olsa zırh sayesinde yerinde kalması gerekmez mi? Direk uçuyor yapışıyor duvara ben bunu bağdaştıramadım. Bunun yanında hakisinin dediğiniz kadar üst düzeyde olduğunu gösteren bir sahne bulamadım.
Uçup uçmamasının bir önemi var mı? Adam yediği darbelerden acı bile duymuyor.

oda her kırık çatlağı böyle göstermedi ki mr 2 ile olan dövüşündede kaburgası kırılmıştı yada bacak gücünüde göstermezki bu çatlak. jyaburada aynı şekilde sanjiyi böyle bir pozisyonda savunma konumunda düşürmüştü hatırlarsanız. sanjinin dövüş stratejisinde gücün yada hakinin 1. planda olmadığıda belli adam çevik hızlı yani bacağı çatladı diye direk sanji nakavt oldu diyemeyiz veya sözlerine baktığımız zaman böyle devam edemem gibisinden konuşmasındaki böyleyi çıkaramayız cp9 da olanlar neyse ciddi nedeni ve büyük olan bir dövüşte sanji bence alır

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık