Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sanji Suçlu mu?

Sanji Suçlu Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    215
Hem hatalıdır hem suçludur. Tayfadan birini öldürmek ile ölesiye dövmek arasında pek bir fark görmüyorum ben.

Sanji sonuna kadar suçludur, zira E. Odanın kimseyi öldürmeyeceğini artık öğrenmesi gerekiyordu. 20 yıldır öğrenemediyse kendi kabahatidir. :)

Daha önce yazdığım bir mesajı atayım buraya.Sanji hakkındaki görüşlerimdir.

Sanji adaya geldiğinde de Vinsmokelarla konuşurken de tek bir şeyden bahsediyordu.O kızla evlenmeyeceğim.Ne oldu da kararı değişti.Demek ki bazı planları vardı bu durum ile ilgili ve kendine bir çıkar yol açabileceğini düşünüyordu.Luffy adaya gelmese her şey istediği gibi gidecekti belkide(Pudingin açıklamaları hariç) Luffy adaya gelince ise elindeki bazı kozları kaybedip kendini feda etmekten başka seçeneği kalmadı.Adamın Big Mom a güvenmekten başka ne seçeneği vardı Luffy konusunda.Adam yakalanmış ve hapse tıkılmış.Kafasını kesip öldürmeye bir adım kala.Sanji ise,adaya geldiğinden beri evlenmeyeceğim dediği kızın annesi ile kızın ile evlenirim ama Luffy i serbest bırak diyerek kendini net feda ediyor işte.Kaptanı için ve tayfası için bunu çıkar yol buluyor.

Sanji cesur adam.Tek başına olsa yonkouya bile meydan okur ama kendini teslim etmez.Sevdiklerine bir zarar gelmeyecegi sürece.Bu adamın en sevdiği kişi ise kendisini ölümden kurtarmış,açlıktan ölmesin diye tüm yiyeceğini vererek kendisi kendi bacağını yemiş bir adam.Sanji için önemi Ace in Luffy için olan öneminden daha mı az sence ? Luffy Ace i duyunca tayfamla buluşmam gerek ama bu iş daha önemli demiyor muydu.Aynı durum işte şimdi bu arcta yaşanıyor ama ısrar ile görmezden geliyorsunuz.

Geberirseniz geberin banane dediği birileri için niye adada kalıyor dersen Sanji bu.Tıpkı Frankynin tottantaları kaderine terk edmeediği gibi ne kadar kendi ailem değil deseler de ailesini de böyle bir durumda çaresiz bırakmak istemiyor.O zaman arcın başında niye geberin çok da umrumda dedi.Belki eski anılar belki kapris.Belki de mangaka hikayeyi sonradan değiştirdi bilemiyorum.Orası benim için de sorun.Sanji kimsenin ölümüne göz yummaz ama böyle emin konuştuktan sonra lafından da dönmez.

Tayfayı çok iyi bilen biri olarak Sanji hatalıdır. Heleki Luffy'e karşı tavrı ve bunu devam ettirmesi onu suçlu yapar. Ancak herkes hata yapar, böyle günlerde de dostları kişiye doğru yolu gösterir. Bu yüzden hatalı veya suçlu olabilir ama affedilebilir de.

Bir de Luffy'e geri döndüğünde senden böyle bir şey yapmanı istemedim tarzı bir şey söylüyor. Tam şerefsiz ya. Şimdi aklıma geldi sinirlendim. :D

Bunun için atar yapmana gerek var mı peki? Insan gibi sormaktan aciz misin?
Önceki iki yorumumda soru cümlesi mi gördün? Ortada atar yok, eleştiri var. Anket şıklarının konulma tarzının, anketin sonucunu etkilediğini söyledim. Objektifliği etkileyecek şeylerden biri de budur çünkü. Bak sen objektifliğe önem vermişsin ya.

Resime gerek yok. Objektiflik açısından olması gereken bu.

Önceki iki yorumumda soru cümlesi mi gördün? Ortada atar yok, eleştiri var. Anket şıklarının konulma tarzının, anketin sonucunu etkilediğini söyledim. Objektifliği etkileyecek şeylerden biri de budur çünkü. Bak sen objektifliğe önem vermişsin ya.
Adam ne demiş yorumunda? Bence suclu, ama ölsün diyemem. Bu adamın bu yorumdan sonra ne oy verdiği önemsiz. Çünkü adam suçlu olduğunu düşünüyor zaten. Anketi sadece formalite olsun diye koymuştum. Koca Ana Iddiaları isimli konumda seçenekleri birinde Çocuğumu Keserim yazıyor. Kimse çıkıp kesecek çocuğum yok ya da çocuğumu kesemem diyerek iddiaya girmemezlik yapmadı. Gerçi sen o konuyu görsen ona da böyle gereksiz bir eleştiri yapardın muhtemelen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık