Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sanji Suçlu mu?

Sanji Suçlu Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    215
Big Mom Luffy'yi öldürüp Zeff'in hayatı ile Sanji'yi tehdit etmeye devam edemez miydi ? Ederdi. Dolayısıyla böyle kozları elinde bulunduran biriyle masaya ancak zaman kazanmak için oturursun. Planın falan vardır tamam dersin. Ama Sanji koyun gibi gitti arkadaş. Yarın Karasakal aynısını yapsa ne olacak ? Yine kendisini feda mı edecek ? O sebeple samimiyeti ortadadır ama suçludur.

Suç ile hata arasında fark var mı?
Fark var tabi. Her hata yapan kişi suç işlemiş olmuyor. Ama hata sonucu suç işlemişte olabilirsin. Sanji bir sürü hata yapmıştır. En büyük hatası Kaptan'ına karşı olan tutumuydu. Ve Kaptan'ına böyle davranması ise en azından Korsan olmaları ya da tayfanın görüşü açısından onu suçlu durumuna düşürür. Bu aynen Teach'in Tayfa kuralını çiğneyip arkadaşını öldürüp suçlu durumuna düşmesi gibi.

O zaman biz korsankral olacak tayfayiz demeyecek bunlar.

Güçleri yok demek bu adamlara zaten küfür gibi. Boyun eğmiyor hiçbiri , bak Luffy Zeff konusunu öğrenince diyor ki ben onları da kurtarırım ( yapamaz ama o güven var )

Luffy ayrıca diyor ya ister Yonkou ister amiral artık alayına giderim , gerçek bir kral bunu yapar , diye.iste mesele tam burda. Luffy gücü yetmese de artık muhattabının bu adamlar olduğunu biliyor.

Sanji Bigmom'a sen güçlüsün senin dediğin olsun derse Luffy'i öldürse daha iyi.

Tehdit konusunda zaten Sanji BigMom'a güvenerek hatayı yaptı. Hayati boyunca görmediği bir korsanın sözüne güvenmemeliydi.
Çünkü BigMomun Luffy ve diğerlerini öldürmeyeceğinin de garantisi yok.

Sanji psikolojik olarak güvenmektn başka çaresi olmadığını düşündü. Şu an oturmuş BigMomu indirme planı yapıyorlar.
Buna tamamen katılıyorum, Lufy'de gerçekten kral kumaşı var. Shounen seri bu yahu.

@Monkey D. Luffy Öyle düşüneceksek Usopp kaçıyor diye gömmeyeceğiz. Tayfa veya diğer tayfalar korsanlar buraya nasıl geldi? Mantık ile hareket etse zaten çoğu şeyleri yapmazlardı. Şimdiye kadar gelen kötülerde hiç kafa yokmuş, biri Nami'yi falan esir alsa, bunları 40 yıl köle gibi çalıştıracak o zaman.

Mink adasında Neko gelmiş, Bege tırsmış, istersen orada 1 gün beklersin ve Bege de seve seve bekler. Hemen psikolojik olarak çöktüm ve gittim diye bir şey yok. Zeff tehlikedeyse söylersin. Sanji bilmiyor mu, Luffy peşinden geleceğini, sonra onu döveyim de kimseye zarar gelmesin. Amerikan filmi mi, Germa tek yanlışta hemen bir telefona Zeff'i harcayacak, Sanji'nin eller gidecek? Sanji ölse kardeşlerinden biri evlenecek zaten niyetleri olsa Sanji'yi aramazlardı bile. Kabul Sanji'nin eli çok kötüydü ama Sanji blöf bile yapmadı, elini oynamadı bile sadece ne olacaksa olsun dedi. Kumarı sadece elin iyiyken oynarsan kazanamazsın.

Suçlu Linlin. Tüm imkanlara sahip. Tehdit etmek yerine Zeff'in diğer ayağını Sanji'nin önüne ataydı, yakaladıktan sonra Luffy ile Nami'nin birer uzvunu keseydi, Sanji'nin ne kadar haklı olduğu görülebilirdi ama kadın ısrarla dokunmuyor bizimkilere. Alakasızca diş bile geri geldi.

Ne de olsa Nami ile Robin pürüzsüz süt gibi tenleri ile bitirecekler mangayı. Çizik yok. Oda'nın bu mantık olmasa Sanji'nin haklılığı çok net ortada zaten :(

Mihawk

Fark var tabi. Her hata yapan kişi suç işlemiş olmuyor. Ama hata sonucu suç işlemişte olabilirsin. Sanji bir sürü hata yapmıştır. En büyük hatası Kaptan'ına karşı olan tutumuydu. Ve Kaptan'ına böyle davranması ise en azından Korsan olmaları ya da tayfanın görüşü açısından onu suçlu durumuna düşürür. Bu aynen Teach'in Tayfa kuralını çiğneyip arkadaşını öldürüp suçlu durumuna düşmesi gibi.
Tamam o halde. Fikrini merak etmiştim.

Suçlu Linlin. Tüm imkanlara sahip. Tehdit etmek yerine Zeff'in diğer ayağını Sanji'nin önüne ataydı, yakaladıktan sonra Luffy ile Nami'nin birer uzvunu keseydi, Sanji'nin ne kadar haklı olduğu görülebilirdi ama kadın ısrarla dokunmuyor bizimkilere. Alakasızca diş bile geri geldi.

Ne de olsa Nami ile Robin pürüzsüz süt gibi tenleri ile bitirecekler mangayı. Çizik yok. Oda'nın bu mantık olmasa Sanji'nin haklılığı çok net ortada zaten :(
Yalnız Sanji'nin yüzünden o duruma düştüler. Sanji bu kadar sorumsuzca düşenecek bir konumda değil. Tayfaya karşı bir sorumluluğu var. Big Mom'ın adasına gidiyorsun. Kaptan'ın nasıl biri olduğunu ve peşinden geleceğini bildiğin halde. Sanji'yi çok zeki diye övüyorsunuz. Ama bunları tahmin edemiyor. En başta bu duruma düşmeleri onun yüzünden. Luffy normalde belkide yakalanmayacaktı. Çünkü yine Sanji yüzünden yemek yemiyor. Ve bekleyeceğim dediği yerde beklemeye devam ediyor. Yanisi olaya bu yönden bakacaksan, en baştan sırasıyla bakmanı öneririm.

Hatadan ziyade özür dileyip dilememesi konusunda bişey diyeceğim. Filmlerle güncel manga arasında yorum yapmak mantıklı mı bilmiyorum ama filmlerden birinde (4 yada 5)Zoro eski dojo'sundan arkadaşı için tayfasıyla kavga etmiş hatta Sanji'yi yaralamıştı olay kapandı bitti ne özür diledi ne başka bişey yaptı luffy özür falan da beklemedi.

Ben seviyorum Sanji'yi ya, zayıf noktasından vurulan herkes karakter değişimi yaşayabilir. Ben normal görüyorum olanları, kızmıyorum da. Lakin bu noktadan sonra Mr. Prince sıfatının hakkını vermek zorunda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık