Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Ben karakterlerin dediğine değil, gördüğüme inanırım. Senin dediğin gibi mutlak bir etkilenmeme durumunu Kaido'da gördük. Kuma olayında Zoro'yu paramparça eden yorgunluk, bitkinlik, stres vs. Luffy'de herhangi bir soruna yol açmadı. Senin dediğin gibi sadece yorgunluk olsaydı, Zoro direnç olarak bitik duruma gelirdi, ancak bunun yerine adam ölme noktasına geldi. İki varil kan nakli yaptılar. Aynı şeyler Luffy'de bir damla kan akıtmazken, Zoro'yu yok ediyor. Buradan çıkacak tek bir sonuç var. Luffy fiziksel saldırılardan az da olsa etkileniyor, ancak bunun acısını hissetmiyor ya da görünür bir şekilde yara almış olmuyor. Yani bir şey görmedik diye etkilenmiyor diyemezsin. Biz görmesek dahi, etkisi oluyor ki içinden çıkan acı yüzünden Zoro ölümün kıyısına geliyor.

Verdiğin saçma örnekte olduğu gibi kol ağrısı, sırt ağrısı gibi şeyler insanı Zoro'nun düştüğü hale sokar diyorsan bilemem tabi.[/QUOTE
Bunu da gör de açıkla eyvallah diyelim. Luffy hasar alsa adayı bölen yumruk feleğini şaşırtırdı. Lucci bu kadar uğraşmazdı. Acı da duymuyor hasar da almıyor. Sense acı duymasa bile az da olsa hasar alıra geldin. Zombi mi luffy? Kaido bir yonko. Luffynin ona çizik atamaması normal. Koy karşısına bigmomı bak bakalım hasar alıyor mu.

Son düzenleme:
Haki ile darbe yiyor. Canı acıması normal. Ben zaten canı yanmasa da, hissetmese de, darbelerin etkisinin olduğunu söylüyorum.

Vivi'den İki tokat yedikten sonra Luffy'nin suratındaki ezikler ve burnundan akan kan. Seni dinliyorum.

Temsili görsel olarak çizmiş. Nami de gözünü şişiriyor. Kafasını patlatıyor. Bunun aksi olan 100 tane manga sayfası var. Sana göre morianın yumruğu bir tokat etmez o zaman.

Can yakma olayında sanırım anlaştık. Ben canı yanmıyor diyorum. Sen yansa da hissetmez ama hasarı alır diyorsun. Ben de diyorum ki o hasarı da almıyor, çünkü aldığı darbeler ada bölüyor, insanların kemiklerinin kırılmasına sebep olacak öldürecek boyutta. hasar alsa kazanamaz. Adam bana mısın demiyor. Basit bir soru. Kaido hakisiz bir şekilde luffynin kolunu tutsa kırmaya çalışsa kırabilir mi? istediği kadar eğsin büksün kıramaz. Ama sana göre bir tane vursa hasar verir. Bu dediğin imkansız. Neyse konu çok uzadı yakın zamanda mangada benzer bir sahne görünce tekrar tartışırız.

Son düzenleme:
Temsili görsel olarak çizmiş. Nami de gözünü şişiriyor. Kafasını patlatıyor. Bunun aksi olan 100 tane manga sayfası var. Sana göre morianın yumruğu bir tokat etmez o zaman.
Temsili çizim olur tabi hemen. Yalnız senin dediğin kısımlar komedi için yapılan çizimler, burada gayet ciddi bir konuşma oluyor.

Moria'nın yumruğunun hiçbir şey etmediğini söyleyen sensin, ben değilim. Benim dediğim Luffy'nin o darbeden etkilendiği, ancak bunu hissetmediği. Senin dediğin hiç etkilenmemiş olması. O saldırının aslında Luffy'ye ne kadar zarar vermiş olduğunu Zoro'nun geldiği hale bakarak anlaman mümkün.

Tahmın etmıstım temsılı dıyecegını. Eger buna temsılı dersen Luffy nın ''Ben lastıgım bısey olmaz.'' laflarıda temsılı olur. Cunku bızım savundugumuz sey Luffy hakısız hasar alır. Luffy hakısız de normal bır ınsan gıbı hasar alır degıl. Canı yanmıyor dıye hasar almıyor olması sacma. Ornek olarak Teach logıa oldugu ıcın hasar almıyor oolması lazım ama hakısız Luffynın yumruguyla yerlerde surunuyor. Kata paramecıa olmasına ragmen logıa gıbı vucuda sahıp. Yanı bır hıcbır seye degısmez veya mutlak dıyemezsın bu evrende.

Temsili çizim olur tabi hemen. Yalnız senin dediğin kısımlar komedi için yapılan çizimler, burada gayet ciddi bir konuşma oluyor.

Moria'nın yumruğunun hiçbir şey etmediğini söyleyen sensin, ben değilim. Benim dediğim Luffy'nin o darbeden etkilendiği, ancak bunu hissetmediği. Senin dediğin hiç etkilenmemiş olması. O saldırının aslında Luffy'ye ne kadar zarar vermiş olduğunu Zoro'nun geldiği hale bakarak anlaman mümkün.
Zaten oraya baksa dedıgımızı anlayacakta.

Bence bu maç iki türlü de gidebilir. Akainu hem fiziksel hem meyve olarak canavar, affı yok. Jinbe gibi dayanıklı bir adamı bile 2 vuruşluk etmiş bir adam, hiç darbe almamaları lazım kardeşlerin. Bu da çok zor çünkü alanı kontrol edebiliyor. Ama kardeşlerin şansı yok değil.

Bence bu maç iki türlü de gidebilir. Akainu hem fiziksel hem meyve olarak canavar, affı yok. Jinbe gibi dayanıklı bir adamı bile 2 vuruşluk etmiş bir adam, hiç darbe almamaları lazım kardeşlerin. Bu da çok zor çünkü alanı kontrol edebiliyor. Ama kardeşlerin şansı yok değil.
Burda Akaınunun Ace delmıs olması yanlıs dusundurtuyor bızı. O sahne tamamen dram ıcın cok bellı. Yoksa Marco Luffy ı Aokıjıden aynı pozısyonada tekme atarak kurtarıyor. Acede yandan bır saldırı ıle kurtarabılırdı ancak dram lazımdı. Yanı Akanınunun normal sartlarda herkesı tek yumrukta delebılecek olması mumkun degıl kı Jınbeı bunun en buyuk ornegı. Zaten savas sırasında baska orneklerde var bunla ılgılı.

O zaman luffynin de ciddi dövüşlerindeki lafını dikkate alalım. Benim anlatamadığım şey şu. Görüyorum ki tam anlaşılmadım. luffy darbe alsa da etkisi var ama hissetmez diyorsun. Ben de diyorum ki hissetmez ise atıyorum dövüşün ilerleyen yerlerinde kolumu neden oynatamıyorum vs der ve buna anlam veremezdi. Böyle bir şey hiç olmadı. Fark etmemişim hasar almışım falan derdi. Hiç olmadı. Demek ki hasar falan almıyor hakisiz düz yumruklarda. Neyse benim bu konudaki son mesajımda. Daha manga uzun. İleride başka sahneler illaki göreceğiz. O zaman tekrar gündeme gelir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık