Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Tel ile organ mı yapıldı? Ben niye bilmiyorum :hoo:
Tel ile organın dikilmesi olmasın o? :hmm:

Bak bakalım sağ alt panelde efekt olarak ne yazıyor?

Onu geçtim, Luffy ne Dof'un aksine lastik / sicim üretebiliyor, ne de Akainu Law'ın aksine kesiyor. Adam magma ile eritiyor neyi dikeceksin?
Orjinal.viz çevirisinde yeniden yapmak diyordu.:) Organ yapan meyvesi var ona rağmen ezik.

Lav gibi bi meyveyi anca Law tedavi edebilir. Adam ölümcül bela. Deprem meyvesi hikaye. Karasakal’ın beyninde deprem patladı Karasakal anca kahkaha attı. Karasakal’ın kafatasına atağı Beyazsakal değilde Akainu yapsaydı ne oluru acaba? Başsız Yonkou olurdu.
Jinbei durdurdu magmayı ,sabo ve luffyde durdurur ve magma meyvesi çok yavaş kalıyor.

Yıl oldu 2019 senelerdir One Piece okuyan insanlar hala plot'un gerekliliklerini anlamıyorlar. Herkesi delerek geçen Akainu bey nedense Curiel gibi bir tümen komutanını öldüremedi? Çünkü lanet hikayede bunun bir önemi yok. Yok Wb kimseye zarar veremedi yok Sengoku Luffy'e zarar veremedi Enel'in vurduğu ölmüyor muhabbetleri sıkmadı mı. :(

Neyse konuya dönersek Akainu için Sabo ve Luffy hafif kalır diye düşünüyorum. Akainu ve diğer amiraller daha çok Dragon ile yakınlarmış gibi geliyor. Ama belli olmaz Luffy hakilerini bayağı geliştirdi bundan sonra Kaido dahil kimseden tek yemez. Ama ne kadar etkili kalabilir ondan emin değilim bu arc olacak olan savaşı görmek lazım. King gibileri kolayca yenebilecek seviyeye geldiyse Akainu'yu çok zorlarlar.

Yukarıdaki sahne Luffy'nin Bellamy'den dayak yedikten sonraki hali. Burda da kafasına şişe vurdular dersin şimdi sen.

Senin anlamadığın nokta ne biliyor musun? Kendini bir şeye inandırmış, aksi görüş kabul etmiyorsun. Luffy'nin ağzı yüzü dağılmış hâlini gösteriyoruz, hala kulp bulup zarar görmedi diyorsun. Kuma içinden yediği zararı çıkarmış diyorum, Luffy'nin kendi stresi oluyor. Foxy gibi bir adam dikenli eldiven ile Luffy'yi bu hale getirebiliyorsa, Lucci'nin o güçle attığı delme saldırılarının Luffy'yi paramparça etmesi lazımdı. Luffy canı yanmasa dahi, fiziksel saldırılardan etkilenen birisi.

Senin dediğin etkilenmeme durumu aşağıdaki gibi olur.

Gördüğün gibi Kaido hakili bir ton saldırı yemiş, ama en ufak bir iz bile yok. Luffy'ye bakıyoruz; Foxy, Bellamy, Koby gibi dandik adamlardan yediği saldırılar yüzünden ağzı yüzü dağılıyor. Sen de gelmiş papağan gibi aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun.
Lucci zaten luffyi pencesi ile deldi. Tek attı. Croco mda yaptı. Sen bana şunun cevabını ver. Foxy neden eldiven değiştirdi? Veletken korsanlar neden başka eldiven giydiler? Morianın vuruşa luffy neden ben lastiğim bende işe yaramaz dedi? Croco neden kafası kanayınca lastik değil miydi dedi? Hody kafasına yumrukla vurup boynu geriye savrulunca neden bende işe yaramaz dedi luffy? Ve evet belamy kafasında şişe kırdı kafasını pencereye soktu vs. Yalan mı? Belamy normal şartlarda luffye çizik bile atamaz. Ve evet kuma luffynin içindeki acıları çıkardı. Ama bu acı morianın verdiği bir acı değil. Luffynin kendi kendine verdiği bir acı.

Örnek: mr1 ve Zoro dövüştü. Diyelimki dövüş 4 gün sürsün. Zoro çizik bile atamayacak ve mr1in canını bile yakamayacaktı. Fakat 4 günün sonunda mr1 yorulmuş ayağa kalkmak için kendini yoracak ve heryeri ağrıyacaktı. Senin mantığına göre mr1 spor yapsa 100 milyon şınav çekse kolları ağrımayacak mı? Ağrıyacak. İşte 4 günün sonunda da vücudu yorulmuş olacaktı. Kuma gelip deseki mr1den tüm acıyı çıkaracağım. Şimdi bu acıyı veren kim? Zoro mu? Çizik bile atamadı, acı bile veremedi. O adı mr1in kendi eforundan kaynaklı biriken bir ağrıdan ibaret. Luffydeki o işte. İspat: luffy g4 bitince çöp gibi kaldı dof karşısında. G4 süresince çizik bile atamadı dof. Herhangi bir acıda veremedi. Ama g4 bitince luffy ayakta bile duramayacak durumdaydı. Çünkü gearlarının böyle bir dezavantajı var. Luffy G2 ve G3 kullandığında tayfası bile vücuduna çok yük bindiriyorsun yor. Lucci ömrünü kısaltacak kadar etkin bir teknik olduğunu söylüyor. Kısacası adayı bölen yumruğu bırak moria dünyayı bölse luffy acı çekemez hasar alamaz. Rakibinin gücü ve kim olduğu da önemli değil. Bigmom da vursa ki vurdu hakisiz olduğu sürece hiç bir şey yapamaz. Fox de dikenli eldivenle vurarak kan aldı ve canını yaktı. Sen hala foxy bile canını yaktı diyorsun. Düz yumrukla yakamaz diyor. Delici kesici şeyler ile tabi ki yakar. Belamy de camla kesti. Hatta ve hatta yılan kardeşler luffynin canını yakınca luffynin tepkise bakabilirsin. Adam canının yanmasını beklemiyor.

Bak aşağıda luffy fiziksel darbe alıyor. Canı yanıyor ve neden canım yanıyor diyor. Vuruş gücü ne kadar yüksek olursa olsun, silindir gibi pestilini bile çıkarsa acı duyamaz. 100 tane örnek var mangada.

Son düzenleme:
Lucci zaten luffyi pencesi ile deldi. Tek attı. Croco mda yaptı. Sen bana şunun cevabını ver. Foxy neden eldiven değiştirdi? Veletken korsanlar neden başka eldiven giydiler? Morianın vuruşa luffy neden ben lastiğim bende işe yaramaz dedi? Croco neden kafası kanayınca lastik değil miydi dedi? Hody kafasına yumrukla vurup boynu geriye savrulunca neden bende işe yaramaz dedi luffy? Ve evet belamy kafasında şişe kırdı kafasını pencereye soktu vs. Yalan mı? Belamy normal şartlarda luffye çizik bile atamaz. Ve evet kuma luffynin içindeki acıları çıkardı. Ama bu acı morianın verdiği bir acı değil. Luffynin kendi kendine verdiği bir acı.

Örnek: mr1 ve Zoro dövüştü. Diyelimki dövüş 4 gün sürsün. Zoro çizik bile atamayacak ve mr1in canını bile yakamayacaktı. Fakat 4 günün sonunda mr1 yorulmuş ayağa kalkmak için kendini yoracak ve heryeri ağrıyacaktı. Senin mantığına göre mr1 spor yapsa 100 milyon şınav çekse kolları ağrımayacak mı? Ağrıyacak. İşte 4 günün sonunda da vücudu yorulmuş olacaktı. Kuma gelip deseki mr1den tüm acıyı çıkaracağım. Şimdi bu acıyı veren kim? Zoro mu? Çizik bile atamadı, acı bile veremedi. O adı mr1in kendi eforundan kaynaklı biriken bir ağrıdan ibaret. Luffydeki o işte. İspat: luffy g4 bitince çöp gibi kaldı dof karşısında. G4 süresince çizik bile atamadı dof. Herhangi bir acıda veremedi. Ama g4 bitince luffy ayakta bile duramayacak durumdaydı. Çünkü gearlarının böyle bir dezavantajı var. Luffy G2 ve G3 kullandığında tayfası bile vücuduna çok yük bindiriyorsun yor. Lucci ömrünü kısaltacak kadar etkin bir teknik olduğunu söylüyor. Kısacası adayı bölen yumruğu bırak moria dünyayı bölse luffy acı çekemez hasar alamaz. Rakibinin gücü ve kim olduğu da önemli değil. Bigmom da vursa ki vurdu hakisiz olduğu sürece hiç bir şey yapamaz.
Ben karakterlerin dediğine değil, gördüğüme inanırım. Senin dediğin gibi mutlak bir etkilenmeme durumunu Kaido'da gördük. Kuma olayında Zoro'yu paramparça eden yorgunluk, bitkinlik, stres vs. Luffy'de herhangi bir soruna yol açmadı. Senin dediğin gibi sadece yorgunluk olsaydı, Zoro direnç olarak bitik duruma gelirdi, ancak bunun yerine adam ölme noktasına geldi. İki varil kan nakli yaptılar. Aynı şeyler Luffy'de bir damla kan akıtmazken, Zoro'yu yok ediyor. Buradan çıkacak tek bir sonuç var. Luffy fiziksel saldırılardan az da olsa etkileniyor, ancak bunun acısını hissetmiyor ya da görünür bir şekilde yara almış olmuyor. Yani bir şey görmedik diye etkilenmiyor diyemezsin. Biz görmesek dahi, etkisi oluyor ki içinden çıkan acı yüzünden Zoro ölümün kıyısına geliyor.

Verdiğin saçma örnekte olduğu gibi kol ağrısı, sırt ağrısı gibi şeyler insanı Zoro'nun düştüğü hale sokar diyorsan bilemem tabi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık