Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sabo & Luffy

Kazanan taraf hangisi olur?

• Akainu

Kullanılan: 119 34.0%
  • Sabo+Luffy

Kullanılan: 221 63.1%
  • Berabere

Kullanılan: 3 0.9%
  • Kararsızım

Kullanılan: 7 2.0%

• Kullanılan toplam oy
    350
Net bir şekilde belirttiğini sanmıyorum. Kaldı ki nasıl Savaş Lordları ilk tanıtıldıklarında en güçlü ile en güçsüzü arasında bir uçurum var gibi değildi ancak sonradan bir uçurum oldu. Nasıl Supernovalar ilk tanıtıldıklarında en güçsüz ile en güçlü arasında uçurum yok gibi iken şimdi var. Amirallere de bu oldu, Yonkolara da Tümen Komutanlarına da.

Nitekim artık Amiral seviye, Yonko Seviye diye bir şey kalmadı, kendi içlerinde bölünüyorlar düşük-orta-yüksek gibi. Bu noktada da Akainu gibi "Filo Amirali" olmuş bir adam ile bir yonko arasında çok katı bir fark koyamayız.

İyi de Luffy daha haki nedir bilmezken Akainu Yonko'ya hasar verebilen biriydi zaten. Kaldı ki Luffy tek başına mı vermiş ? Ark boyunca Kaido'nun aldığı hasarı hesaba katmak gerek. Hele de çatıda. Luffy tek başına bir şey yapmadı yani. Kaldı ki kaçırdığın nokta şu Yonko da buna hasar veriyor ancak Kaido, Akainu gibi yıkıcı değil Kaido'ya verdiği açık Akainu'ya verilirse gg.

Akainu'nun tek marifeti savunmasızları öldürmek gibi anlattın :D İki yıl öncesinde Akainu 15 yaşındaydı çünkü :D Saçma kelamalr bunlar

Esas bu nasıl bir mantık.

G4 Luffy'nin şeytan meyvesi ve haki kullanma becerisinin ortak bir ürünü. Onun geliştirdiği bir şey. Bunun için eğitim aldı.

Enma ise (ya da Sanji'nin Suiti) bir item özellikle de Kaido'ya karşı ekstra etkili bir item. Zoro'nun yaptıklarını Zoro o seviyeye geldiği için yapmıyor. İtemi o seviyede iş yapmasına olanak sağladığı için yapıyor. En basitinden Luffy'nin base hatta g2 ve g3 haliyle Dof ve Kata dalga geçiyordu ancak Luffy G4 ile kısa süreliğine bu liglere hatta üstüne çıkabiliyordu. Ancak aslında henüz o ligde değildi. İşte bu arc göstereceği kral haki kullanımı şekliyle girecek. Zoroda da durum aynı. Zoro'nun Enma'sız da bir şey yapabildiğini görmek gerek. Yoksa Enma'ya Killer'a versek o da coşacakmış Kaido karşısında onu anladık.

Devrimcilerin karargahını basan, daha meyveleri eksik iken dahi 2 tane beyaz sakal tümen komutanı öldürmüş olan. Shanks'a da yara bırakmış olan Karasakal hem Yami Yami hem de Gura Gura meyvesine sahip iken Akainu ile çatışmaya girmeye çekindi, tehlikeli buldu, gereksiz buldu. Bu bile Akainu'nun evrendeki dominant figürüne bir örnek.

Ayrıca benim attığım "bu bakış açısının/stratejinin tersi de var" dediğim mesaj ile şu attığın mesajın pek bir alakasını bulamadım hocam.
Yonkou>amiral mesajını daha ne kadar net verebilirdi bilmiyorum.

Akainu zaten 2 yıl öncesinde gücü en fazla gösterilen amiral. Bunu shicilere benzetmek alakasız bir örnek. X bir shici 2 yıl önce gösterdiklerinden 3-4 kat güçlü çıkabilir (Mingo gibi). Ama Akainu 3-4 kat güçlü çıkamaz artık.

Haki icad olduktan sonra öyle tek darbeye gg falan hayal dünyası. Hele belli bir seviyenin üstünde karakterler için.

Akainu'nun 2 yıl önceki tek marifeti aynen dediğim gibiydi. Aksi tablo olunca(Shanks gelince) kuyruğunu bacaklarının arasına almasından bunu anlıyoruz.

Senin mantığınla Zoro bundan sonra kime zarar verse Enma'nın marifeti mi olacak ? Nasıl bir bakış açısı bu ?

Enma'nın olayını bin kere daha açıklamaya gerek olması üzücü. Oysaki mangada gayet açık her şey. Kim kullanabilir, nasıl kullanabilir vs. Tekrara gerek görmüyorum. Suitle karşılaştırman zaten yanlış.

İki meyveli Bb'nin Akainu'dan kaçması tamamen Bb'nin karakteriyle alakalı. Nasıl ki diğer yonkoular, acemi yonkou Bb'nin kafasına çöküp öldürmedilerse Bb de Akainu'yu öldürmedi. Oysaki öldürebilirlerdi. Bazı şeyler senaryo namına yapılmıyor işte. Yoksa bir Enma aldı diye Zoro'yu dilinizden düşürmüyorsunuz Bb gura gura'yı alınca Allah olması lazım. Nasıl alamasın Akainu'yu aaaaaaaaa! :)

İki meyveli Bb'nin Akainu'dan kaçması tamamen Bb'nin karakteriyle alakalı. Nasıl ki diğer yonkoular, acemi yonkou Bb'nin kafasına çöküp öldürmedilerse Bb de Akainu'yu öldürmedi. Oysaki öldürebilirlerdi. Bazı şeyler senaryo namına yapılmıyor işte. Yoksa bir Enma aldı diye Zoro'yu dilinizden düşürmüyorsunuz Bb gura gura'yı alınca Allah olması lazım. Nasıl alamasın Akainu'yu aaaaaaaaa! :)
2 Meyveli BB Akainu'dan kaçtı çünkü senaryo gereği diyen duydum da 2 Meyveli BB Akainu'yu öldürmedi çünkü senaryo gereği diyene ilk defa denk geldim. Tebrikler. :)

X bir shici 2 yıl önce gösterdiklerinden 3-4 kat güçlü çıkabilir (Mingo gibi)
3-4 kat güçlü çıkmadı ki Dof. Sadece daha çok sahnesini gördük o kadar.

Haki icad olduktan sonra öyle tek darbeye gg falan hayal dünyası.
Haki karşı taraf içinde icat olmuş durumda yalnız. Üstelik Uyanış ile her yeri Magmaya çevirebilecek bir adanın iklimini kalıcı olarak değiştirebilecek biri var.

Akainu'nun 2 yıl önceki tek marifeti aynen dediğim gibiydi. Aksi tablo olunca(Shanks gelince) kuyruğunu bacaklarının arasına almasından bunu anlıyoruz.
Açıkçası hiç bir şey anlamamışsın. Koskoca Filo Amirali kuyruk kıstıracak ? OP'de bu seviyelerde gücü olup da bir rakip karşısında kuyruk kıstırana ben denk gelmedim. Big Mom'ı görünce gözü yuvasından çıkan Queen bile 2 saniye sonra "O koca karı buradan daha ileriye gidemeyecek" deyip Yonko'ya dalıyor :D Ama Akainu, Shanks'dan korktu :D :D Sanki Sengoku orada savaş bitirme emri vermedi. Kaldı ki Shanks'ın da Dof gibi Kutsal Ejder çıkmayacağı ne malum ? Nitekim spekülatif kelamlar bunlar.

Yoksa bir Enma aldı diye Zoro'yu dilinizden düşürmüyorsunuz Bb gura gura'yı alınca Allah olması lazım. Nasıl alamasın Akainu'yu aaaaaaaaa! :)
Şu dediğin beni bağlamadığı için pek bir anlamı yok.

Yonkou>amiral mesajını daha ne kadar net verebilirdi bilmiyorum.
Ne kadar net onu da ben bilmiyorum. Luffy'nin Kaido öncesi aldığı son boss Katakuri, sağ kollar arasında büyük ihtimalle Marco, Beckman ve Sabo'nun arkasından gelen ya da en iyi ihtimal onlara çok yakın bir isim. King'in ise önünde. Luffy bu adamı %50.8 VS %49.2 gibi oranla yendi. VE Kaido'ya kadar sadece 1 p-up aldı. Luffy daha yeni sağ kol seviyesine geldi Öte yandan senin o "2 yıl öncesinde kaldı" dediğin zamanlarda Akainu ve Aokiji hatta Kizaru bu seviyenin çok üstünde olduklarını gösterdiler. Nitekim Luffy p-up alınca Ortalama Bİr Sağ Kol'un bir tık üstü olmaktan en güçlü yonkolardan birinin bir tık üstü olmaya sıçrayamaz. Kaldı ki Seride gerek Sengoku gerekse de Filo Amiralliği teklifi alıp reddeden Garp olsun Filo Amirali rütbesinin Yonko'dan uzak bir şey olmadığını gösterdiler. Akainu da son filo amirali.

Luffy sağ kolu zar zor almadan Akainu tokatlamaya geçmedi yani Kaido ile dövüşebiliyor diye. Tonla insanın sayesinde oluyor bu. Dressrosa da da aynısı olmuştu. Artık Luffy boss dövüşleri böyle oluyor. Gerçekten tek başına teke tekte yendiği son rakip KAta herhalde. Yoksa, Big Mom, Dof, Kaido tüm bu ark bosslarında Luffy hep kalabalık bir ekip ve supernova yardımıyla iş yaptı. Sanki olup biten her şeyi Luffy teketekte yapmış gibi konuşuyoruz.

3-4 kat güçlü çıkmadı ki Dof. Sadece daha çok sahnesini gördük o kadar.

Haki karşı taraf içinde icat olmuş durumda yalnız. Üstelik Uyanış ile her yeri Magmaya çevirebilecek bir adanın iklimini kalıcı olarak değiştirebilecek biri var.

Açıkçası hiç bir şey anlamamışsın. Koskoca Filo Amirali kuyruk kıstıracak ? OP'de bu seviyelerde gücü olup da bir rakip karşısında kuyruk kıstırana ben denk gelmedim. Big Mom'ı görünce gözü yuvasından çıkan Queen bile 2 saniye sonra "O koca karı buradan daha ileriye gidemeyecek" deyip Yonko'ya dalıyor :D Ama Akainu, Shanks'dan korktu :D :D Sanki Sengoku orada savaş bitirme emri vermedi. Kaldı ki Shanks'ın da Dof gibi Kutsal Ejder çıkmayacağı ne malum ? Nitekim spekülatif kelamlar bunlar.

Şu dediğin beni bağlamadığı için pek bir anlamı yok.

Ne kadar net onu da ben bilmiyorum. Luffy'nin Kaido öncesi aldığı son boss Katakuri, sağ kollar arasında büyük ihtimalle Marco, Beckman ve Sabo'nun arkasından gelen ya da en iyi ihtimal onlara çok yakın bir isim. King'in ise önünde. Luffy bu adamı %50.8 VS %49.2 gibi oranla yendi. VE Kaido'ya kadar sadece 1 p-up aldı. Luffy daha yeni sağ kol seviyesine geldi Öte yandan senin o "2 yıl öncesinde kaldı" dediğin zamanlarda Akainu ve Aokiji hatta Kizaru bu seviyenin çok üstünde olduklarını gösterdiler. Nitekim Luffy p-up alınca Ortalama Bİr Sağ Kol'un bir tık üstü olmaktan en güçlü yonkolardan birinin bir tık üstü olmaya sıçrayamaz. Kaldı ki Seride gerek Sengoku gerekse de Filo Amiralliği teklifi alıp reddeden Garp olsun Filo Amirali rütbesinin Yonko'dan uzak bir şey olmadığını gösterdiler. Akainu da son filo amirali.

Luffy sağ kolu zar zor almadan Akainu tokatlamaya geçmedi yani Kaido ile dövüşebiliyor diye. Tonla insanın sayesinde oluyor bu. Dressrosa da da aynısı olmuştu. Artık Luffy boss dövüşleri böyle oluyor. Gerçekten tek başına teke tekte yendiği son rakip KAta herhalde. Yoksa, Big Mom, Dof, Kaido tüm bu ark bosslarında Luffy hep kalabalık bir ekip ve supernova yardımıyla iş yaptı. Sanki olup biten her şeyi Luffy teketekte yapmış gibi konuşuyoruz.
Mf'de hakisi yoktu ya Dof'un :/

Shanks ve Akainu arasında dağlar denizler var. Sengoku devam edin deseydi Akainu saatlerce Shanks'la mı dövüşecekti sanıyorsun ? :)

Beni biraz tanıyan Luffy'yi günahım kadar sevmediğimi bilir. O yüzden Luffy umurumda değil. Fakat bu arctan sonra Luffy Akainu'dan oluk oluk kan alır o çok net. Zira 1 p-up değil 2 p-up aldı Luffy. Sağ kol seviyesinden yonkou seviyesine geldi gibi bir muhabbet zaten yok. Keza Akainu'dan kan alması için o seviyelere gelmesine de gerek yok. Wano'dan sonra Luffy Akainu'yu tek başına alır. Aynı şekilde Zoro da. Güç seviyeleri bunu gösteriyor artık. Nitekim Zoro ve Luffy için Elbaf'taki rakiplerin her biri en az amiral seviyesinde olacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık