Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 236 64.1%
  • Oden

Kullanılan: 120 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    368
Sadece güçlü bir korsan deyip geçmemişler değil mi? Güçlü bir korsandan da fazlasıydı.

Ayrıca şimdiki tanıtıldığı halinde de 7 kere yenildi demiyor muydu? Kaido hiçbir zaman yenilmez değildi, ama onu her zaman yenilmez gören olmuş işte. Neyse önceden de yazdığım gibi Akainu bence de yener. Basit olmaz ama yener. O zamanki Kaido'nun seviyesine çok takılmıyorum, çünkü Oda'nın tarzını biliyorum.
şahsen ben seriye pek derin bakmıyorum o an ne okuyduysam ne anladıysam o.yok böyle demek istemiştir diye kasmıyorum.çünkü odanın çok tutarsız biri olduğunu biliyorum.zaman atlaması sonrası özellikle.

22 küsür yıl önce yonko denen bi kavram olmadığını düşünmem mi takla atmak :T
  • Moria'nın Kaido'yla dövüştü diye övülmesinin sebebi Kaido'nun yonkou olması. Aksi halde çok hayret edilecek bir olaymış gibi yansıtılmasının bir manası var mı ?
  • Mangaka malum dövüş için Moria çaylak Kaido'yla dövüştü diyemez miydi ?
  • Bm'nin erkek versiyonu olan bu adamın 30 küsür yaşında yonkou gücünde olması anormal bir durum mu ?
  • Kaido yonkou gücünde olmasa dahi o zamanki Oden'i düşündüğünüzde Kaido'nun zaten amiralden aşağı seviyede olması mümkün değil.

Muhtemelen uyanışı olan bir karakter Sakazuki reyiz. Canı istese sırf bu yöntemle bile bitkin düşürüp yeni kolyesini yapar.

Galiba Roger ölmeden önce yani zirve dönemindeyken sağlıklı olan ray foruma göre amiral dahi etmiyor. O dönemki raya denk olan oden de her halde 3. Komutan falan eder foruma göre.

Ray 20 yıl kılıç kullanmamış. Genç olsaydım yardım ederdim dedi kizaruya. Yani kizaruyu da alır kumayı da alırdım diyor. Demek ki ray 20 yıl önce rahat amiral ediyor. Oden de ona denk gitti. Ne yapacaktı hayvan gibi doğuştan gücünü mü azalttı. Demek ki kaido ile dövüşen oden de rahat amiral seviyesi. Kaido da o zaman amiral seviyesi. Kaido 20 yılın sonunda güçlendi ve yonkou seviyesine çıktı yetmedi dünyanın en güçlüsü oldu. Bu kadar basit. Oden pek ala akainu ile dövüşür. Ayrıca oden wb gibi yavaş değil. Akainunun magmalarından sıyrılabilir veya kılıcı ile bloklayabilir. Pek ala şansı vardır ve bence oden alır. Ray da alır. Oden ve rayın rakibi olsa olsa sengoku veya garptır.

Oden alabilir. Çünkü Akainu'nun magması Shanks'ın da gösterdiği üzere gayet kılıçla durdurulabiliyor. Kaldı ki Oden'in dünya üstünde kesemeyeceği hiçbir şey yoktur desem kimse karşı çıkmaz heralde.

Wb örnek gösterilip duruluyor. Adamın zaten bi ayağı çukurda kalbi tekliyor, prime Akainu bi zahmet alsın ki işin içinde Ace vs olmasa o halini de alamazdı bence. Akainu benim gözümde net top 5 bi karakter şu an. Küçümsemek imkansız zaten ama Oden'in yaptıklarına bakınca Akainu'yu yener gibi geliyor.

Yalnız Luffy tek yediği sıra dönüşüm bile gecirmedi , koka bile kullanmadı, daha bunun hybrid modu felan var, kolunu salladı tek attı şeklinde yorum yapanların, Oden'in Luffy'e kıyasla çok daha sönük bir saldırı ile tek yemesi hakkında hiç konuşmamaları da dikkat çekici.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık