Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Kozuki Oden

Kim kazanır?

• Akainu

Kullanılan: 236 64.1%
  • Oden

Kullanılan: 120 32.6%
  • Berabere

Kullanılan: 12 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    368
İşte bu....

Moria konusunu söylediğiniz iyi oldu şimdi farkettim.Mesele Moria'nın seviyesi değil.Thriller Bark arcında bize Moria'nın yonko Kaido ile dövüştüğünü söylüyorlar.Yani o sıra Kaido Yonko bak altını çiziyorum.Yon - ko. :)

Kaido imparator değilken dövüşmeleri söylemlere göre çok saçma.Oden de o zaman diliminde dövüşüyor bizi o noktaya götürür.

Anladım. WBnin Rockstaki haline prime denmeyip bu Kaido kesindir denmesi doğru değil ama yine de :T
@Master of Puppets 'ın atmıştı sanki Wb cidden o zamanlar en güçlü halinde değilmiş. Oda açıklamış galiba. Kaido tam gücünde olmasa da ne kadar geridedir?

İşte bu....

Moria konusunu söylediğiniz iyi oldu şimdi farkettim.Mesele Moria'nın seviyesi değil.Thriller Bark arcında bize Moria'nın yonko Kaido ile dövüştüğünü söylüyorlar.Yani o sıra Kaido Yonko bak altını çiziyorum.Yon - ko. :)
Güzel detay. ancak ODA faktörünü unutmamak gerek. :D

İşte bu....

Kaido imparator değilken dövüşmeleri söylemlere göre çok saçma.Oden de o zaman diliminde dövüşüyor bizi o noktaya götürür.
Onu güncel unvanı için söyledikleri açık bence :T Ki 4. imparator diye bir şey de yok ki gösterilen 20 yıl önce. Big Mom bile geçmiyor belki. Hatta ve hatta Shiki Roger ve WB çağın zirveleri diye geçiyordu sanırsam

Rocks dağıldıktan 18 sene sonrasında Wano'ya geliyor.
Şurada 18 yaşında bile olsa Oden kapışmasında 35 oluyor.

İşte hangi konuşmalar onu soruyorum. Bir şey mi kaçırdım acaba diyorum. Moria kapışması mı? Kozuki yönetimindeki güçlü daimyolarında olduğu Wano'ya kafa atarak dalmadığı için mi? Öyle olsa bile Wano'ya girdikten en az 5 sene sonra Oden dövüşü oluyor.
Ve evet bu seride yaş önemli. Sen olayı sadece ana karakter tarafından bakarak Luffy 21 yaşında KK olacak dersen sadece hem farazi yapmış olursun hemde dar bir pencereden bakmış olursun. Gördüğümüz kadarıyla serideki efsanelerin hepsinin prime dönemi 40 lı yaşlarında olmuş. 50-60 li yaşlarından sonra da düşüse geçmeye başlamışlar.
O yaştaki Kaido sağkol demek ha vay bee
Luffy bu dünyanın insanı değil mi? Niye onu farklı bir şekilde değerlendireyim? Sadece Luffy de değil. Tayfadaki 9-10 kişi de bu şekilde olacak. Bak daha kafadan 10 kişi falan senin şemanın dışına çıktı.

40 lı yaşlara zirve diyorsun ama 40'ına gelmeden imparator olan Shanks var, süpernova olarak 40'ında yola çıkan Bege, 45'inde olan Urouge falan var...50-60'a düşüş diyorsun Big Mom, Garp falan kapı gibi duruyor oralarda....Bunlar sadece aklıma gelenler. Araştırsan milyon tane isim bulursun buralara. Yaş konusunda sen istediğin kadar şema oluşturmaya çalış, öyle bir şema yok malesef..

Valla sen kafandan yaş hesabı yaparak Oden'i ya da Kaido'yu amiral/imparator görmek istersen, buyur. Ben buna karışmam. Moriah olayı var, kendi aralarındaki dövüş var, mangadaki diğer amiral/imparator örnekleri var, amiral seviyesindeki Oden'in Roger önündeki halleri var, Oden'in Kaido hakkındaki sözleri var....

@serimu gerçi çörekçiye sormuşsun ama bende kendimce neden 20 yıl önce neden absürd seviyelerde olmadığını söyliyim.
1-kaido o zamanlar şimdiki gibi yenilmez biri olarak değil güçlü bir korsan olarak tanıtılıyor.
2-dünyayı dolaşmış odenin bile belki adını ilk kez wanoda duymuş olması.
3-odenin güçlen güçlenebileceğin kadar demesi.
20 yıl da çok uzun bir op için.20 yıl önce şuanki amiraller bile daha koramiral mesela.

Öyle birşey açık değil.

Moria'yı Kaido daha tanınmıyor bilinmiyor ünvan yapmamışken dövüştüler diye övmeleri mi mantıklı olan ?
Şu anki Kaido yonko olduğunu biliyorlar. Moria yonko Kaido ile zamanında dövüşmüş demek Moria dövüşürken yonko demek mi ki :T

Kuro, Arlong 5. yonko Luffy ile kapışmış zamanında demek gibi. Açık bence

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık