Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
O cümleden kasıt Akainu'nun karakterine değinmekti bence.
Yok ya, direkt gücünü diyor Oda. Cümle bu şekilde: Akainu o kadar güçlü ki onu ana karakter yapsam seriyi 1 yılda bitirebilirdim. Buradaki 1 yıl da 40-50 chapter işte. Günümüzde geçiyor.
Benim anladığım seri 2025'te bitecekse 2024 Luffy'si Amiral Akainu gücünde oluyor.

Adamın ismi var kalbinin teklediğini hasta olduğunu bilemeyebilir,diğer imparatorlar.
Wb'nin heryerinde serum varken Shanks gemisine bindi. Diğerleri bilmiyor mudur? Olabilir.

Belki Kaido direk öldürebilirdi, öyle bir ortamda.
Bu güçteki adamların düşmesi öyle kolay olmuyor. Aokiji ve Sakazuki 10 gün savaşıyorlar. Kaido Bm 3 gün çarpışıyorlar 2si de düşmüyor. Kaido direkt tek atardıya getirmişsin mevuzyu ama onun Opde karşılığı yok.

Ama Sakazuki ne kadar hasar verdiyse de işini bitiremedi,Beyazsakal devam etti.
Saka'nın meyvesi ortada. Vurduğu saldırılar ortada. Yav adamın yüzünün yarısı gidiyor hala savaşıyor bu Saka'yı mı güçsüz yapar Wb'yi mi çok güçlü? Beni tasdiklemişsin sadece.

Katıldığım bir yer var,Sakazuki güçlü adam evet.
Ama zirve mi tartışılır ?

Roger,Beyazsakal,Garp,Kaido,Teach(sürekli gücleniyor) garanti yener Sakazuki'yi.

Shanks,Koca Ana,Dragon'a da %60 şans veririm.
Saka'nın Mf hali yonkou ligi. Güncel hali de yaşayan en güçlü adamlardan. Kaido Bm'nin ta o zaman ligindeydi kazanıp kaybederdi bu 2sine ama filo amirali olduğundan beri seviyesi arttı. Artık yener bunları derim.

Amirallerde çıkacağını sanmıyorum ama filo amiralinde çıkabilir.
Valla koca denizciler içinde sadece tek bir haki bilen varsa bu sana da saçma gelmez mi? Öyle bir şey olursa Oda saçma düşünmüş derim.

Hele bunun kıstas olduğunu hiç sanmıyorum. Çünkü douriki olarak belli bir çıtanın üstündeysen üstüne hayvanat bir meyveyle zaten her türlü akıyorsun.
Tabi bu sadece bir çıkarım. Ama sadece Doffyde k haki var diye kaç senelik korsanlar el kadar bebeye diz çöktüler. Kral haki sahiplerine özel önem veriyor olabilir denizciler. Ama olmayadabilir.

Dövüş yorumlanırken dövüş unsurlarına bakılmalı.

Bunu söylemen ilginç. Çünkü dövüş unsurlarona bakarak seriyi yorumlarsak(sadece) bizim Mihawk amiral bils etmeyebilir. Zaten Oda dövüşler konusunda asla tutarlı bir çerçeve sunmadı bize. Big Mom'da gördük işte. O yüzden senaryo daha önemli. Oda'nın böyle sözlerine de önem vermek gerekiyor.

Mesela ana karakter Mihawk ya da Shanks olsaydı 6 ayda mı kk olurlardı. Başka bir karakter 3 ayda mı olurdu. Yani gücün bu şekilde zamansal olarak tarifi saçma. O cümleden kasıt Akainu'nun karakterine değinmekti bence. Çünkü Akainu hedef odaklı, hırslı ve kararlı bir karakter. Bu sebeple Akainu hedefine ulaşmak için her türlü yolu deneyecek, anasını babasını tanımayıp düşmanlarını en kısa sürede yok edecek bir karaktere sahip. O yüzden buna atıfta bulunmuş mangaka. Akainu'dan daha güçlü bir karakter daha uzun sürede bulabilir mesela Op'u. Bu güç değil karaktere gönderme odaklı bir cümle.
Valla bilemedim bence yanlış bir bakış açısı. Akainu'nun karakteri diyorsun ama Luffy çok mu tembel? Seri içerisinde neredeyse her seferinde Luffy'nin ne kadar azimli, hedsfine ne kadar bağlı bir insan olduğundan defalarca bahsedildi. Ha belki Akainu farklı olarak kendinden güçlü adamlarla uğraşmaz, yok Skypea'nın ezilen halkıydı Alabasta'nın bedevileriydi takmayıp amacına odaklanabilirdi. Ama One Piece'de zaten dövüşmek ayrıca güçlenmek anlamına geldiği için bu bir eksi değil. Luffy'nin hareketlerine bakacak olursak şurada şu hatayı yaptı o yüzden süresi uzadı diyebileceğimiz bir yeri yok. Sumnit war saga belki. Ama onda da eski sağ koldan eğitim alarak amorti etti zaten süreyi

Önceden olsa çok zorlar ama alamaz diye düşünüyordum.Son bölümlerden sonra BM yi çizer atar olarak fikrim değişti.

Yok ya, direkt gücünü diyor Oda. Cümle bu şekilde: Akainu o kadar güçlü ki onu ana karakter yapsam seriyi 1 yılda bitirebilirdim. Buradaki 1 yıl da 40-50 chapter işte. Günümüzde geçiyor.
Benim anladığım seri 2025'te bitecekse 2024 Luffy'si Amiral Akainu gücünde oluyor.
Gücü de dese fark etmez. Yine şu tarz durumlar ortaya çıkar:
Şu Akainu korsan olsa 1 yılda kk olurdu mevzusu, argüman olarak sunmak için bana saçma geliyor. Dövüş yorumlanırken dövüş unsurlarına bakılmalı. Böyle ucu açık cümlelere değil. Mesela ana karakter Mihawk ya da Shanks olsaydı 6 ayda mı kk olurlardı. Başka bir karakter 3 ayda mı olurdu. Yani gücün bu şekilde zamansal olarak tarifi saçma. O cümleden kasıt Akainu'nun karakterine değinmekti bence. Çünkü Akainu hedef odaklı, hırslı ve kararlı bir karakter. Bu sebeple Akainu hedefine ulaşmak için her türlü yolu deneyecek, anasını babasını tanımayıp düşmanlarını en kısa sürede yok edecek bir karaktere sahip. O yüzden buna atıfta bulunmuş mangaka. Akainu'dan daha güçlü bir karakter daha uzun sürede bulabilir mesela Op'u. Bu güç değil karaktere gönderme odaklı bir cümle.
Valla koca denizciler içinde sadece tek bir haki bilen varsa bu sana da saçma gelmez mi? Öyle bir şey olursa Oda saçma düşünmüş derim.

Tabi bu sadece bir çıkarım. Ama sadece Doffyde k haki var diye kaç senelik korsanlar el kadar bebeye diz çöktüler. Kral haki sahiplerine özel önem veriyor olabilir denizciler. Ama olmayadabilir.

Bunu söylemen ilginç. Çünkü dövüş unsurlarona bakarak seriyi yorumlarsak(sadece) bizim Mihawk amiral bils etmeyebilir. Zaten Oda dövüşler konusunda asla tutarlı bir çerçeve sunmadı bize. Big Mom'da gördük işte. O yüzden senaryo daha önemli. Oda'nın böyle sözlerine de önem vermek gerekiyor.

Valla bilemedim bence yanlış bir bakış açısı. Akainu'nun karakteri diyorsun ama Luffy çok mu tembel? Seri içerisinde neredeyse her seferinde Luffy'nin ne kadar azimli, hedsfine ne kadar bağlı bir insan olduğundan defalarca bahsedildi. Ha belki Akainu farklı olarak kendinden güçlü adamlarla uğraşmaz, yok Skypea'nın ezilen halkıydı Alabasta'nın bedevileriydi takmayıp amacına odaklanabilirdi. Ama One Piece'de zaten dövüşmek ayrıca güçlenmek anlamına geldiği için bu bir eksi değil. Luffy'nin hareketlerine bakacak olursak şurada şu hatayı yaptı o yüzden süresi uzadı diyebileceğimiz bir yeri yok. Sumnit war saga belki. Ama onda da eski sağ koldan eğitim alarak amorti etti zaten süreyi
Denizcilerde Garp, Sengoku var şu an. Bunlara Coby, Kong ve Akainu da eklenirse bence gayet yeterli olur denizciler için. Sonuçta güçlü adam sayısı korsanlarda denizcilerden daha fazla olduğuna göre korsanlarda kral haki çıkma oranı da denizcilere göre daha fazla olmalı.

Mihawk'ın dövüş dışı doneleri kimsede olmadığı kadar daha sağlam olduğu için Mihawk'ı bir kenara ayırıyoruz.

Luffy'ye azimli diyemem. Kararlı diyebilirim. İkisi farklı şeyler. Bu seride hem azimli hem kararlı tipler az. Akainu bu nadir tiplerden. Akainu'ya Zoro'yu de eklersin. Zaten bu tiplerden saysan 10 tane anca çıkar.

Denizcilerde Garp, Sengoku var şu an. Bunlara Coby, Kong ve Akainu da eklenirse bence gayet yeterli olur denizciler için. Sonuçta güçlü adam sayısı korsanlarda denizcilerden daha fazla olduğuna göre korsanlarda kral haki çıkma oranı da denizcilere göre daha fazla olmalı.
Saydıklarının neredeyse hepsi eski isimler. Yeni nesilden ise sadece Akainu'yu örnek olarak gösterebiliyorsun. Durumun dengesizliğini izah edelim

Eski nesil korsanlarda Roger'da WB'de Xebec'de ve muhtemelen shiki'de kral haki vardı. Denizciler arasında ise Garp Sengoku ve Kong. Burası aslında gayet normal gözüküyor.

Ancak şuanki düzende ise

Akainu'da kral haki var.

Korsanlarda ise

4 yonkou, 4 yonkoudan birisinin sağ kolu, 2 tane supernova, 3 tane shicibukai. Ki bunlar sadece bildiklerimiz. Hani korsanlar arasında Benn Backmenn'de de hatta muhtemelen Shiryu'da da kral haki çıkmasını bekliyoruz.

Sence de durum biraz fazla dengesiz değil mi? Korsanlarda niapeten daha fazla olması anlaşılır. Ama burada nispi bir fazlalık yok. Korsanlar resmen ezip geçmişler. Sengoku Garp falan bu adamlar WB neslinden ve zaten aktif görevde de değiller.

Luffy'ye azimli diyemem. Kararlı diyebilirim. İkisi farklı şeyler. Bu seride hem azimli hem kararlı tipler az. Akainu bu nadir tiplerden. Akainu'ya Zoro'yu de eklersin. Zaten bu tiplerden saysan 10 tane anca çıkar
Azim:Bir işteki engelleri yenme kararlılığı(TDK)

Luffy'nin gerçekten de tanıma göre azimli olmadığını söyleyebilir misin? Zaten bu karakterin en büyük farklarından birisi budur. Neredeyse her arc her dövüş Luffy'nin azmine, onun gayretine vurgu yapılıyor. Normalde örnekleri ard arda dizerdim ama bu profille çelişen tek bir hareketi bile yok ki. Zaten çoğu dövüşü rakibinden güçsüz olmasına rağmen dayanarak, kendini zorlayarak kazanmıştır.

Mihawk'ın dövüş dışı doneleri kimsede olmadığı kadar daha sağlam olduğu için Mihawk'ı bir kenara ayırıyoruz.

Aslında o kadar da fazla bir şey yok.

İki tane done var. Birisi Rayleigh'in seviyesi ve Mihawk'ın en azında Ray seviyesinde çıkması beklentisi. Ama Ray'in de ne seviyede olduğu belli değil. Saobody'de Kizaruyu yaşlı haliyle karşılayıp genç olsam yardım edebilirdim demesinden amiral üstü olduğu düşünülüyor ama bu lafı Kizaruyı yenerdim şeklinde değil onu gerektiği kadar oyalayıp kaçmalarını sağlayabilirdim şeklinde yorumlamak da mümkün.

2. Mesele Shanksle olan meydan okumaları. Ama daha önce birbirlerine meysan okuyan karakterlerin seviyelerine baktığımızda Mihawk'ın Shanks'e olan diklenmelerinin hiçbir anlamı yok. Yıllar önce rakiplermiş ama Shanks kolunu kaybedince dövüş şeklini değiştirmiştir diye düşünmek mümkün. Zaten diğer yonkouların da silah kullanması "Shanks de kılış ustası ama" argümanını epey zayıflatmakta.

Şimdi bunlara destan yazabilirsin, ama getek yok Mihawk=yonkousporluyın zatrn. Yazacağın şeylere katılırım. Ama rakiplerin de hakkını vermek gerekir. Mihawk yonkou seviyesi değildir düşüncesi saçma olmayan ve epey tutarlı yanlara sahip bir düşünce vw aksini iddia eden görüşler de öyle aman aman aşırı güçlü görmeyen maldır diyebileceğimiz şeyler değik.

Akainu madem yonkou kadar güçlü neden Shanks'a karşı gelmedi?Onu geçtim Sengoku,Roger la dövüşmüş birisi bile 2 yonkou kadrosuyla dövüşmek istemedi. Denizcilerde; Garp,Sengoku,Kizaru,Aokiji iyi durumdaydı yine de saldıramadılar.Bana burada Akainu emire karşı çıkmaz demeyin geçin bu işleri her türlü korsan düşmanı ve adaleti savunan birisi gerekirse korsanlara hoşgörü gösteren Sengoku yu indirirdi ama Shanks'ı alamazdı.

Kabullenin işte Akainu, yaşlı ve hasta Wb yi bile alamazdı bu yüzden karşı tarafı kışkırttı ve adamı yaralattı ki her ne kadar Wb nin prime hali yonkou üstü olsada | Kizaru Aokiji </= yaşlı,yaralı ve hasta Wb </= Oden

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık