Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sakazuki, İmparator Yenebilir mi?

İndirebilir mi ?

• Kullanılan toplam oy
    415
Kılıççılar Zoro'ya longdan girip kazandıklarını Akainu ve diğer amirallere shorttan girerek kaybedecekler. Güç dengesine düzeltme gelince hepsi likidite olacaklar. Amirallere short girmeyin. Yatırım tavsiyesidir.

Son düzenleme:
Yukarıda bir arkadaş çok güzel bir detay yakalamış son zamanlarda benimde kafamı kurcalayan bir detay kendisine teşekkür ediyorum.

One Piece genel olarak 22 yıl öncesinden tasarlanıp aynı örgü üzerinden giden bir manga değil. Gerçekten de mangaka önceden çizdiği şeyleri sonradan duruma uygun olacak şekilde değiştiriyor. Hikaye anlamında çok fazla denk gelmedik ama teknik konularda defalarca denk geldik. "Bu lazer ışınları çok güçlü, denk gelen bir daha ayağa kalkamıyor." gibi kuralların üstüne basıla basıla görmezden gelindiğini de çok gördük. Hatta karakterlerin güç dengelerinin bile değiştirildiğini gördük.

Hal böyleyken, Kralın Hakisinin tehlikeli işlevlerinin de olduğu açıklanmışken Amirallerin power up almamasının imkanı yok denecek kadar az. Evet bu karakterler hikayesel anlamda sona bırakılan karakterler ama daha şimdiden Kaido'yu teke tek dövüşte deviren bir Luffy var karşımızda (artık devirecek gözüyle bakmamız yanlış olmaz malum olan ilan edildi 1010. bölümde.). Bu Luffy denen arkadaş Ace'i elleriyle öldüren Akainu ile teke tek vs atmayacakta ne yapacak?

Şimdiye kadar gördüklerimiz ve bugünden itibaren göreceklerimizi hesaba katarsak son arc'a kadar Luffy, bugüne kadar gördüğümüz Akainu'dan 3-4 gömlek üstün hale gelecek. Ace'i öldüren adam ile Luffy vs'sinin manga tarihinin en epic dövüşü olması gerekirken Akainu'ya tek attırıp geçirmez mangaka, buna yemin edebilirim. Ciddi ciddi kıran kırana bir savaş yaşanması lazım aralarında. Böyle bir savaş yaşanabilmesi içinde ikisinin eşit seviyelerde olması gerekiyor.

Bu sebepten ötürü Akainu'yu diğer amirallerden ayrı tutup yonkou seviyesi diyebiliriz. Zira bu karakter hem One Piece'in genel hikayesinde hem de Luffy'nin bireysel hikayesinde ciddi bir duruşu olan karakter. Okudukları mangayı at gözlüğüyle okuyan bazı fanların "tek at geç qanqi" hayallerine inanmayın siz. Akainu tüm fanların aklını alacak ama ondan önce Luffy ve tayfasının aklını alacak bir süre..

YTD

Eskiden hiç şans vermezdim de Oda'nın yazdıkları havada kalıyor. H.haki çıkarsa şansı olur. Onun dışında şans vermiyorum. Linlin'i ayırıyorum tabi. Yapısı gereği yami dışında hiçbir logianın Linlin'e karşı şansı olduğunu zannetmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık