Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Magellan

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    200
Jyabura ile King aynı seviye de mi?

Sanji Trendeyken bile Blueno gibi bir adama hasar vermeye başlamıştı. sonra Blueno'nun 2 katı gücündeki adamı aldı. King sanjinin en son dövüştüğü adamdan 5 kat güçlüdür.

Aynı mantıkla baktığın zaman Zoro'da Amiral blockladı. Amiralin saldırısının altında amiralle bile tehlikeli dedirtecek bir saldırı çıkarttı. Bu durumda amiralden dayak yiyecek King'in sonu ne olur sence?
Jyabura en az Bluenonun 6 kat gücündeydi.

tayfada luffy hariç kimsenin logia veya logia benzeri meyveli adamı aldığını hatırlamıyorum. jinbei belki logia ve logia benzerlerine karşı koyabilir. onun dışında zoro tek slash atar falan hikaye. ID sonrası neredeyse kimseyle dövüşmemiş zoro 2 yılda haki uzmanı oluyor ama ID'de 20 yıldan fazladır üst seviye mahkumlarla uğraşan magellan haki nedir bilmiyor demek hangi mantığa sığar. magellanda en sağlam meyvelerden biri var, bulunduğu konum itibari ile garp hariç diğer komutanlardan fazla hakisi olduğunu düşünüyorum. o zaman haki işlenmediği için gösterilmedi. zaten rakiplerini haki kullanmadan alt edebildi. tekrar işlense yc1-yc2 elemanların seviyesinde biri rahatlıkla olabilir.

Oruç alamaz X Drake belli değil mi ? Şaka falan mı bu Lan Balta elli morgan taş yarıyor Balta elli kdjdnd şu Garp'ı kesip yarayı bile fark ettiremeyen adam ıdjskxmdkd
Balta elli Morgan kadar olamamış demek ki supernovalar napalım. Morgan'ı örnek verdiysen ben de böyle bir varsayım yapmalıyım sanırım :(

Yazdiklarinin hicbiri picayi yc4 yapmiyor biliyorsun degil mi? Yanlis bir sey yazmamak icin simdi manganin o kisimlarina baktim. Pica bildigin tas parcasi. O attigi yumruk koca tas kutlesinin yercekimiyle sehre dusup hasar vermesinden baska hicbir sey degil ve sen gelip snack, peros dayanamaz yazmissin. Peros kucucuk dandik seker duvariyla engeller o picanin saldirisini.Yc4 seviyesinde adamlarinin saldiri gucu ve hakisiyle falafos edecegi bir saldiri yani. Picayi yenmek icin illa kilic kullanmana da gerek yok. Az bir saldiri gucun ve hakin olsun, dev haline mi gecti, gozlem kas ve gittigi yerin baglantilarina saldir. Pica duserken ki dag buyuklugundeki bedeninide kral punchla uzaklastiriyo o yc6 yc7 etmeyecek eleman. Koskoca beden diyorsunuz ya, king punchla ucuyor o beden. Neden cunku tas parcasi. Oven, daifuku falan picanin, selasini okutur 10dk'da, gelmis zoro fanlari picayi kumandan seviyesi ilan ediyor. Kullandiklari argumanlarda tas parcasinin sehre verdigi hasar, yukarda bir arkadas ne guzel yazmis luffy sehrin yapisini degistirdi diye alabastada. Insallah dns arkadasimiza saldirinin cevreye verdigi hasarla, saldiri gucunun farkli seyler oldugunu anlatabilmisimdir. Picanin o dev bedende yapacagi saldirilar, duz bir sehre gitmiyor, kendi gibi seytan meyvesi ve haki kullanicilarina dogru gidiyor konustugumuz senaryolarda. Herkes gucunu kanitlamak icin saga sola bos saldirilar mi yapsin, bir saldirinin gucunu cevreye verdigi hasarla mi olcuyoruz, mesela crackerin kiliciyla yaptigi mermi gibi giden saldiri var luffy kaciyor o saldiridan, mesela bu adam neden dagi tasi kescek buyuk slash yapmiyor da mermi gibi delen gecen saldiri teknigi kullaniyor, cunku gerek yok buyuk capli saldiriya karsisindaki adama yonelik kucuk capli ama picanin o dandik saldirisindan 100 kat daha guclu bir saldiri yapiyor. Picanin siniri belli hakisi belli, adami oldugundan daha guclu gostermeye gerek yok, buyuk tas haline haki basabilse ve hakisi yc2 yc1 seviyelerinde olsa o zaman farkli seyler konusurduk veya bildigin bullet gucunde olurdu ama degil.
Koskoca amiralin tehlikeli dediği adam yk8 falan mı olacak? Neyin kafası bu ?

Peros'un hangi saldırı gücünü gördün de Pica'yı yenecek ? O şehre inen yumruk karşısında o şeker marmelat olup Peros şehrin 7 kat dibine girer. Yeri deniz gibi dalgalandıran o yumruğun kong gun kadar etkisi var fiziksel olarak hangi şekerden bahsediyorsun sen ? :hoo:

King punch güçsüz bir yumruk değil bu bir. Ikincisi ise şu. Sen king punch'tan yola çıkarak diyorsun ki Elizabello bunu yapıyorsa Snack'i, Peros'u haydi haydi yapar. Ee ona bakarsak Peros'un şeker duvarını Amande de kağıt gibi kesiyor ama düz g3 o şeker duvarını yıkamıyor ? Amande>g3 Luffy mi diyeceğiz ? Saçma mantık. Bir karakterin saldırı gücünü başka bir karakterden yola çıkarak o yapıyorsa bu her türlü yapar şeklinde otomatik olarak belirlemezsin. Söz konusu karakter o saldırı gücünd sahip mi değil mi ona bakarsın. Aksi durumda Amande Luffy örneği gibi çarpıcı örneklerle karşılaşırsın.

Bir saldırının gücü genelde çevreye verdiği zararla ölçülür. Bunun istisnalarının olması Pica'nın yaptığı saldırısının etkisini kırmak ya da kötülemek için ortaya atılamaz.

Pica'yı yenmek için az bir saldırı gücü mü gerek ? Az ? Lan madem Pica'yı yenmek için az bir saldırı gücü yeterliydi neden bütün kolezyum kaçtı adamdan ? :) Tamam neyse sen amiral ve yonkou hariç Pica'yı az bir saldırı gücüyle yenecek bir karakter göster ben Pica'nın öyle büyütülmeyecek biri olduğunu kabul edicem ;)

Az bir saldırı gücün olsun, hakin olsun, gözlemin olsun.. Başka? Abi soğan da olsun soğannnnn :hhh: Dönerciden döner istiyor sanki. Biz burda ufak çaplı bir şehirden bahsediyoruz farkında mısın? Pica'nın nerede olduğunu gözlem hakiyle tespit etsen bile oraya 5 saniyede varamıyorsun. Ayrıca 800 metrelik alanı tarayacak seviyede bir gözlem haki öyle yk4-yk5'lerde falan bulunmaz onu söyliyim.

Kısacası ne senin aklındaki az saldırı gücü 800 metrelik bir kütleye işler ne gözlem hakiyle Pica'nın yerini elinle koyduğun domates gibi bulabilirsin ne de Pica'nın yerini tespit etsen bile öyle kolay ulaşabilirsin. Senin yazdıkların ve yazma biçimin Pica'yı kolay yenilebilecek biriymiş gibi gösterip bir algı ortamı yaratmak olsa da işler senin fantazi dünyandaki gibi yürümüyor. Dediğim gibi Pica çoğu novanın dahi alamayacağı bir rakipti ve Zoro bu adamı zorlanmadan aldı. Yapacak bir şey yok Zoro'ya sövün :fool:

Bu Bilgiye @Densetsu no Samurai ne diyeceğini çok merak ediyorum.
Sbs'lerde benim işime yarayacak çok şey var. O yüzden Sbs kısmına hiç girmeden şunu ifade edeyim.

Mantıken Magellan'ın Shiryu'dan güçlü olması imkansız. Zira Op evreni, Lütfü'nün kolaylıkla yeneceği adamı Zoro'nun seri sonunda ıkınarak yeneceği bir evren değil. Öyle bir evren düşlüyor ve düşünüyorsanız bana da "başka bahara gülüm" demek düşer.

Son düzenleme:
Balta elli Morgan kadar olamamış demek ki supernovalar napalım. Morgan'ı örnek verdiysen ben de böyle bir varsayım yapmalıyım sanırım :(

Koskoca amiralin tehlikeli dediği adam yk8 falan mı olacak? Neyin kafası bu ?

Peros'un hangi saldırı gücünü gördün de Pica'yı yenecek ? O şehre inen yumruk karşısında o şeker marmelat olup Peros şehrin 7 kat dibine girer. Yeri deniz gibi dalgalandıran o yumruğun kong gun kadar etkisi var fiziksel olarak hangi şekerden bahsediyorsun sen ? :hoo:

King punch güçsüz bir yumruk değil bu bir. Ikincisi ise şu. Sen king punch'tan yola çıkarak diyorsun ki Elizabello bunu yapıyorsa Snack'i, Peros'u haydi haydi yapar. Ee ona bakarsak Peros'un şeker duvarını Amande de kağıt gibi kesiyor ama düz g3 o şeker duvarını yıkamıyor ? Amande>g3 Luffy mi diyeceğiz ? Saçma mantık. Bir karakterin saldırı gücünü başka bir karakterden yola çıkarak o yapıyorsa bu her türlü yapar şeklinde otomatik olarak belirlemezsin. Söz konusu karakter o saldırı gücünd sahip mi değil mi ona bakarsın. Aksi durumda Amande Luffy örneği gibi çarpıcı örneklerle karşılaşırsın.

Bir saldırının gücü genelde çevreye verdiği zararla ölçülür. Bunun istisnalarının olması Pica'nın yaptığı saldırısının etkisini kırmak ya da kötülemek için ortaya atılamaz.

Pica'yı yenmek için az bir saldırı gücü mü gerek ? Az ? Lan madem Pica'yı yenmek için az bir saldırı gücü yeterliydi neden bütün kolezyum kaçtı adamdan ? :) Tamam neyse sen amiral ve yonkou hariç Pica'yı az bir saldırı gücüyle yenecek bir karakter göster ben Pica'nın öyle büyütülmeyecek biri olduğunu kabul edicem ;)

Az bir saldırı gücün olsun, hakin olsun, gözlemin olsun.. Başka? Abi soğan da olsun soğannnnn :hhh: Dönerciden döner istiyor sanki. Biz burda ufak çaplı bir şehirden bahsediyoruz farkında mısın? Pica'nın nerede olduğunu gözlem hakiyle tespit etsen bile oraya 5 saniyede varamıyorsun. Ayrıca 800 metrelik alanı tarayacak seviyede bir gözlem haki öyle yk4-yk5'lerde falan bulunmaz onu söyliyim.

Kısacası ne senin aklındaki az saldırı gücü 800 metrelik bir kütleye işler ne gözlem hakiyle Pica'nın yerini elinle koyduğun domates gibi bulunabilirsin ne de Pica'nın yerini tespit etsen bile öyle kolay ulaşabilirsin. Senin yazdıkların ve yazma biçimim Pica'yı kolay yenilebilecek biriymiş gibi gösterip bir algı ortamı yaratmak olsa da işler senin fantazi dünyandaki gibi yürümüyor. Dediğim gibi Pica çoğu novanın dahi alamayacağı bir rakipti ve Zoro bu adamı zorlanmadan aldı. Yapacak bir şey yok Zoro'ya sövün :fool:

Sbs'lerde benim işime yarayacak çok şey var. O yüzden Sbs kısmına hiç girmeden şunu ifade edeyim.

Mantıken Magellan'ın Shiryu'dan güçlü olması imkansız. Zira Op evreni, Lütfü'nün kolaylıkla yeneceği adamı Zoro'nun seri sonunda ıkınarak yeneceği bir evren değil. Öyle bir evren düşlüyor ve düşünüyorsanız bana da "başka bahara gülüm" demek düşer.
Magellan Luffy'nin kolaylıkla yeneceği bir adam değil. Ayrıca imkansız falan değil net şiryudan güçlü denk görülsede Shiryu magellandan çok korkuyor yazıyor artı olarak Shiryu'yu yenip hapise tıktığını da biliyoruz. Shiryu meyve ile denk oldu mu o bile şaibeli. Magellan > Atlama öncesi Shiryu nett. Yaşını da almış bir şahıs meyve dışında bir Power up alacağını sanmıyorum. Shiryu sağ kolsa Magellan aşağısı değil. İster beğen ister beğenme bu böyledir.

Magellan Luffy'nin kolaylıkla yeneceği bir adam değil. Ayrıca imkansız falan değil net şiryudan güçlü denk görülsede Shiryu magellandan çok korkuyor yazıyor artı olarak Shiryu'yu yenip hapise tıktığını da biliyoruz. Shiryu meyve ile denk oldu mu o bile şaibeli. Magellan > Atlama öncesi Shiryu nett. Yaşını da almış bir şahıs meyve dışında bir Power up alacağını sanmıyorum. Shiryu sağ kolsa Magellan aşağısı değil. İster beğen ister beğenme bu böyledir.
Yanlış bilgilerle tartışmaya giriyorsun.
  1. Magellan Shiryu'yu yenmedi. Shiryu kendi rızasıyla kodese girdi.
  2. Magellan=Shiryu Oda'nın ifade ettiği bir gerçektir. Buna ek olarak Shiryu Magellan'dan daha tehlikelidir.
Lütfü Magellan'a dokunmak zorunda olmadığı için artık rahatlıkla Magellan'ı alabilir. Bu bağlamda Zoro için söylediğim şey aynen geçerlidir. Zoro'nun belki final rakibi olacak adam Magellan ayarı olamaz.

tayfada luffy hariç kimsenin logia veya logia benzeri meyveli adamı aldığını hatırlamıyorum. jinbei belki logia ve logia benzerlerine karşı koyabilir. onun dışında zoro tek slash atar falan hikaye. ID sonrası neredeyse kimseyle dövüşmemiş zoro 2 yılda haki uzmanı oluyor ama ID'de 20 yıldan fazladır üst seviye mahkumlarla uğraşan magellan haki nedir bilmiyor demek hangi mantığa sığar. magellanda en sağlam meyvelerden biri var, bulunduğu konum itibari ile garp hariç diğer komutanlardan fazla hakisi olduğunu düşünüyorum. o zaman haki işlenmediği için gösterilmedi. zaten rakiplerini haki kullanmadan alt edebildi. tekrar işlense yc1-yc2 elemanların seviyesinde biri rahatlıkla olabilir.
Zoro Monet'i yendi de bir Magellan etmez o zaten.

Yanlış bilgilerle tartışmaya giriyorsun.
  1. Magellan Shiryu'yu yenmedi. Shiryu kendi rızasıyla kodese girdi.
  2. Magellan=Shiryu Oda'nın ifade ettiği bir gerçektir. Buna ek olarak Shiryu Magellan'dan daha tehlikelidir.
Lütfü Magellan'a dokunmak zorunda olmadığı için artık rahatlıkla Magellan'ı alabilir. Bu bağlamda Zoro için söylediğim şey aynen geçerlidir. Zoro'nun belki final rakibi olacak adam Magellan ayarı olamaz.
"Shiliew'in onunla denk güçte olduğu söylenir, ancak Magellan gününün büyük kısmını tuvalette geçirdiği için, Shiliew ondan daha tehlikeli biri olarak görülmektedir. Buna rağmen Magellan, Shiliew'i yenerek onu 6. Kat'a kapatmayı başarmıştır."
Eksik bilgiyle gelen sensin :)

Serinin sonuna doğru ikiside magellan güçlü olur ona bişey diyemem.Zoronun seri sonu hali değil de şuanki hali magellanı alamaz

Bir de Shiryu ölmediğine göre Venom Demon falan açmamış Magellan yoksa Allahına kavuşurdu bu sadist Magellan bunu yendikten sonra bir de panzehir vermiştir lckdmsmxudjdn

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık