Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Koca Ana Korsanları

Zoro hangilerini yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    332
Az önceki şekilde yazacaksan,hiç yazma bence zaten. İkincisi benim kimi yorumladığım belli. Konumuz Zoro. Eğer sen benim mesajlarımı alıntılıyorsan ve benim sana göre eksik kaldığım noktaları savunuyorsan bal gibi de Zoro'yu savunmuşsun. Daha önce Zoro'yu savunmuşsun, savunmamışsın beni alakadar etmez. Ben şu anki konuşmamıza bakıyorum. Ben Zoru'nun şu anki gösterilmeyen potansiyeli 3 komutan hariç diğerlerini alır diyorum, ama size göre o potansiyel 3 komutanı da kapsar.
Ne alaka? Ben üç tatlı komutanını da alır mı demişim? Hayalinden bir şeyler uydurup bana rastgele cevap veriyorsun. Ben senin Zoro neye göre tatlı komutanı alır diyorlar , hayretler içindeyim lafına karşılık olarak Luffy için aynısı geçerli, eğer ki Luffy ıkına ıkına Katakuri alabiliyorsa, aynı yardımla Zoro da Cracker'i alabilir diyorum, Zoro Kata'yı alır mı diyorum? Gözünle okumayacaksan yazmayız zaten bir daha.
Zaten bir tek siz adamakıllı cevap yazıyorsunuz (!). Şöyle genel yazdıkalarını bakıyorum, birbirine benzer cümleler. Sadece karşı tarafı suçlayıcı cümleler ve Zoro yapar imaları. En azından bu konuda geliştiğiniz net bence. Zoro, Pica'dan hasar almadım diye seviniyor. Bu demektir ki aklından hasar alabilirim düşüncesi geçmiş. Tabi bunlar Zoro'nun potansiyeline ters cevap olduğu için sizin nezdinizde cevap kabul edilmez. Sonra da çıkarsınız Zoro şunu alacak falan filan.
Hala ne alaka diyorum çünkü ben Zoro ile alakalı aşırı bir fan yorumum yok. Tabi sen her bir karaktere yapılan her eleştiriyi savunan kişiye onun fanı diyorsan başka. Benim Zoro'nun sınırları lafıma, Zoro'nun sınırları da Zoro'nun sınırları, yeter artık gibi bir şey demişsin. Cevap mı bu şimdi? Ben de senin dediğini tekrarlayıp hep bunu diyorsunuz derim ama bu bir cevap olmaz, geçiştirme olur.
Çentik demek ne demek? Duyan da boydan boya yara alacağını düşünüyor sanacak. Pica o kadar hakimi aşabilirsen falan dedi ama herif haki ile kılıcına çizik bile atamadı, bırak Zoro'ya vurmasını. Buradan Zoro çentik alacağını sanıyordu, çapı anca Pica'dır gibi bir yorum mu çıkar?
Cracker olayında haala nerden vurabilirimi aramışsın. Nami'nin yardımıyla da olsa kazanan Luffy ama siz haala Nami'yi ön plana çıkarıyorsunuz. Elde olan bu. Arkasından soruyorum, Zoro nasıl kazanacak? Cevap yok.

Doff-Cracker dövüşlerinde G4 kullanım sürelerine, Doff'un hakisi, Cracker'in sert bisküvilerine karşı Luffy'nin verdiği tepkilere ve onlarla baş etmelerine baksan en azından bir fikir elde edebilirsin. Ama siz o aralar nerelerdiydiniz merak ettim. Kata konusunda, daha Kata uyanışı açmamışken bile yazdım. Kata'nın bitirici vuruşu yok diye. Ama bunları okumadın haliyle. Sonrasında Luffy'nin Kata savaşında bir gelişim süreci var. Adam eğitimini almış, geliştirdi. Tabi bunlar size Oda sıvaması, havadan gelen güçler. Zaten Luffy bu zamana kadar farklı tarzda dövüşüyordu da bir Kata olayında böyle oldu. Mangayı Oda'yı eleştirmek için değil, zevk almak ve anlamak için okursanız az-biraz fikir sahibi olursunuz bence.
Luffy kendi ağzıyla bisküvinin sertliğinden bahsediyor. G4 ile de anca kırabiliyor. Ama Nami yumuşatınca yiyebilecek kadar yumuşuyor bisküviler, hiç etki etmemiş. Eğer Zoro da yanında yumuşatan bir Nami olsaydı kazanırdı. Tabi bu Cracker-Luffy dövüşünden daha zorlu olabilirdi ama kesin kazanamayacak gibi konuşmak da iyiymiş. Nedense Luffy kazanırken Luffy'e verilen avantajlar Zoro'ya verilmesin gibi konuşuluyor sanki, bisküviyi nasıl kesecek falan. Zoro'nun da bir eğitim süreci var. Aynı mantıktan Zoro da sağlam eğitim görmüş, iki yıl önceki en güçlü tekniğini bile görmedik, dövüş içerisinde onu da gösterir derim ben. Ashura falan daha görmedik sonuçta değil mi?
Konuyu dağıtmışsın, doğru ben bu aralar mangayı feci derecede eleştiriyorum. Ama konunun bununla alakası bile yok.
Bir de hala Zoro ile Luffy arasındaki uçurumu nereden gördüğünü söylemedin, göster de görelim dedik o kadar.
Bırakmadım da bunu bir anda ön plana çıkarmana anlam veremedim. Hani rahatsız olduğunuz konuları yazdıysak direkt onlarla cevapla bence. Öyle sağdan soldan vurayım, nerden tutarsa hesabı olmasın. Kaldı ki o iddia olayları karıştı. Luffy-Kata vs si kazanan kim? Luffy. Peki ne oldu? Yok 1. raunt, yok şu, yok bu? Olay Luff vs Kata'dan açılıyor sonra 1.,2., raunda taşınıyor. Neyse daaha yazarım bu konuda da boşver...
Neyse en azından cezanı çektiğini düşünmekten aslında ceza falan yok durumuna geçmişsin bu da güzel. Benim de artık yazmama gerek kalmadı bu konuda.
Ahaha alıntılama yapmadan ismimi kullanmışsın. Çok güzel cevap veriyorsunuz ya. Bravo size. Güzel örnek oluyorsunuz. Bakıyorum cevaplarınıza da o kadar dolu cevaplar ki bir aydınlanma geliyor.:hhh:
Çörekçi bu işin piri sen değil misin? Alıntılamadan millete geçirme olayının. İsim bile vermeden. Niye yaptığın sorulunca uğraşmak istemiyorum diyen. En azından adam isim vermiş. @Saitama nın yaptığı da hoş değil tabi bence, zıt bir yer görüyorsa söyleyip ondan sonra söylemeliydi bunu. Ama sırça köşkte oturanlar da komşusuna taş atmamalı.
Kata iddiaları 1. tur.

@Tilqi_Gin
@Çörekçioğlu Luffy

Şimdi Tilqi_Gin senin az önce cevap verdiğin sözlere ben üşendim şahsen birşey yazmaya. Evet yakışık almadı davranışım ama dayanamadım sana bir tane bile düzgün cevap veremediği için boş yapmış dedim. Baksana, zaten bir tek siz adamakıllı cevap veriyorsunuz demiş, Zoro Pica'dan hasar almadım diye sevindi vs. Komik olmaktan öteye gidemiyor. Zoro orada Pica'dan hasar almadığına mı seviniyor yoksa zırhlanma kullanarak kılıcına gelen hasarı engelleyebildiğini görüp (flashback) ona mı seviniyor. Bu arada kılıcın yıpranması için karşıdan bir darbe almasına gerek de yok, kullanıldıkça yıpranır zaten. Zoro bunu engellediğini görüp seviniyor. Daha çok var böyle mesajı da, zaten sen yapıştırmışsın cevabı. Gene boş yapacak. Bundan da önceki mesajında zaten nakavt etmişsin.

Ne alaka? Ben üç tatlı komutanını da alır mı demişim? Hayalinden bir şeyler uydurup bana rastgele cevap veriyorsun. Ben senin Zoro neye göre tatlı komutanı alır diyorlar , hayretler içindeyim lafına karşılık olarak Luffy için aynısı geçerli, eğer ki Luffy ıkına ıkına Katakuri alabiliyorsa, aynı yardımla Zoro da Cracker'i alabilir diyorum, Zoro Kata'yı alır mı diyorum? Gözünle okumayacaksan yazmayız zaten bir daha.
Madem 3 tatlı komutanı alır demiyorsun o zaman benim mesajımı alıntılıyorsun? Benim ağzımdan Luffy ana karakter o yüzden alır diye bir şey duydun mu? Luffy fanlarına olan acını benimle çıkartmaya çalışma.
Ben 3 tatlı komutan demişim, sen bu sefer onları ayırmaya başlamışsın. Kata'yı ayrı, Cracker'i ayrı şekilde.

Hala ne alaka diyorum çünkü ben Zoro ile alakalı aşırı bir fan yorumum yok. Tabi sen her bir karaktere yapılan her eleştiriyi savunan kişiye onun fanı diyorsan başka. Benim Zoro'nun sınırları lafıma, Zoro'nun sınırları da Zoro'nun sınırları, yeter artık gibi bir şey demişsin. Cevap mı bu şimdi? Ben de senin dediğini tekrarlayıp hep bunu diyorsunuz derim ama bu bir cevap olmaz, geçiştirme olur.
Çentik demek ne demek? Duyan da boydan boya yara alacağını düşünüyor sanacak. Pica o kadar hakimi aşabilirsen falan dedi ama herif haki ile kılıcına çizik bile atamadı, bırak Zoro'ya vurmasını. Buradan Zoro çentik alacağını sanıyordu, çapı anca Pica'dır gibi bir yorum mu çıkar?
Yine aynı mesele. Ben Zoro durumunu eleştirirken sen araya giriyorsun. Ben de seni Zoro konusunda eleştirince ben bütün karakterleri eleştiriyorum diyorsun.

''çapı anca Pica'dır'' Zaten yazdıklarımdan o yorumu çıkarabildiysen başka bir şey yazmayacağım. Anlayışınız mükemmel gerçekten. Ben diyorum ki hasar almadığına sevindiğine göre Zoro'nun aklından '' acaba hasar alır mıyım '' düşüncesi geçmiş.

Luffy kendi ağzıyla bisküvinin sertliğinden bahsediyor. G4 ile de anca kırabiliyor. Ama Nami yumuşatınca yiyebilecek kadar yumuşuyor bisküviler, hiç etki etmemiş. Eğer Zoro da yanında yumuşatan bir Nami olsaydı kazanırdı. Tabi bu Cracker-Luffy dövüşünden daha zorlu olabilirdi ama kesin kazanamayacak gibi konuşmak da iyiymiş. Nedense Luffy kazanırken Luffy'e verilen avantajlar Zoro'ya verilmesin gibi konuşuluyor sanki, bisküviyi nasıl kesecek falan. Zoro'nun da bir eğitim süreci var. Aynı mantıktan Zoro da sağlam eğitim görmüş, iki yıl önceki en güçlü tekniğini bile görmedik, dövüş içerisinde onu da gösterir derim ben. Ashura falan daha görmedik sonuçta değil mi?
Konuyu dağıtmışsın, doğru ben bu aralar mangayı feci derecede eleştiriyorum. Ama konunun bununla alakası bile yok.

Bir de hala Zoro ile Luffy arasındaki uçurumu nereden gördüğünü söylemedin, göster de görelim dedik o kadar.
Bak kendi ağzınla diyorsun ''Nami olsaydı'' diye. Şu an konunun başını okuduğundan bile şüpheliyim artık. Konu şu: ''Zoro, Koca Ana Korsanları ile teke tek dövüşe girse hangilerini yenebilirdi?''
Zoro ve Nami vs Cracker falan değil yani. Şu ayrımı bile yapamamışsın ya.

İkincisi: Ya ne de güzel olayı kendi istediğine çeviriyorsunuz. Bu konuda master olmuşsunuz gerçekten. Ben demişim ki '' Luffy ile Zoro arasında sandığınızdan daha fazla uçurum var''. Sen al bu cümleyi sanki ben '' Luffy ile Zoro arasında uçurum kadar fark var '' şeklinde çevir.

Neyse en azından cezanı çektiğini düşünmekten aslında ceza falan yok durumuna geçmişsin bu da güzel. Benim de artık yazmama gerek kalmadı bu konuda.
Çörekçi bu işin piri sen değil misin? Alıntılamadan millete geçirme olayının. İsim bile vermeden. Niye yaptığın sorulunca uğraşmak istemiyorum diyen. En azından adam isim vermiş. @Saitama nın yaptığı da hoş değil tabi bence, zıt bir yer görüyorsa söyleyip ondan sonra söylemeliydi bunu. Ama sırça köşkte oturanlar da komşusuna taş atmamalı.
Şimdi anladım senin neden yazma zahmetinde bulunduğunu. Bu kadar geçmişe takılıp kalacağını bilmiyordum. Neyse seni gerçek hayatta tanımam etmem. Geçmişte yaşanan mesaj olayında ben açıklamamı yapmışım zaten. Tekrar aynı şeyleri yazmayacağım bile. Saçma sapan bir hikaye uğruna sana yalan söylediğimi düşünüyorsan da o senin takıntın diyeyim.

(Tilgi_Gin mesajı senin alıntılarının altında yazdım ama YORUM SANA DEĞİL)

Neyse milletin kafasında Zoro onlara kalsın. Bizm gözümüzdeki yeşil kafalı, yolu kaybetse de doğruluğu kaybetmeyen, kaptanına saygı duyan, onun gücünü kabullenmiş, gerektiğinde onun içöin canını feda edebilecek olan bildiğimiz Zoro da bize kalsın. Zaten Zoro'yu bir tek siz seviyorsunuz.

Son düzenleme:
@Tilqi_Gin
@Çörekçioğlu Luffy

Şimdi Tilqi_Gin senin az önce cevap verdiğin sözlere ben üşendim şahsen birşey yazmaya. Evet yakışık almadı davranışım ama dayanamadım sana bir tane bile düzgün cevap veremediği için boş yapmış dedim. Baksana, zaten bir tek siz adamakıllı cevap veriyorsunuz demiş, Zoro Pica'dan hasar almadım diye sevindi vs. Komik olmaktan öteye gidemiyor. Zoro orada Pica'dan hasar almadığına mı seviniyor yoksa zırhlanma kullanarak kılıcına gelen hasarı engelleyebildiğini görüp (flashback) ona mı seviniyor. Bu arada kılıcın yıpranması için karşıdan bir darbe almasına gerek de yok, kullanıldıkça yıpranır zaten. Zoro bunu engellediğini görüp seviniyor. Daha çok var böyle mesajı da, zaten sen yapıştırmışsın cevabı. Gene boş yapacak. Bundan da önceki mesajında zaten nakavt etmişsin.

Ya Allah aşkına hadi ben yanlış düşünüyorum hadi beni aydınlat be: Zoro Cracker'i nasıl alacak? Lütfen ya lütfen beni aydınlat da ben de yanlışımdan döneyim. Bekliyorum bak. Ben şurda şunu gördüm, o yüzden alır diye düşünüyorum de. Laf sokmak için bu kadar uğraşmışsın ama onu da yüzüne gözüne bulaştırmışsın ya o tatlı zekanı bu sefer de beni aydınlatmak için kullan. Bir sefer ya bir sefer.

Kata iddiaları 1. tur.
İlk turda kazanan taraftaydım.

Madem 3 tatlı komutanı alır demiyorsun o zaman benim mesajımı alıntılıyorsun? Benim ağzımdan Luffy ana karakter o yüzden alır diye bir şey duydun mu? Luffy fanlarına olan acını benimle çıkartmaya çalışma.
Ben 3 tatlı komutan demişim, sen bu sefer onları ayırmaya başlamışsın. Kata'yı ayrı, Cracker'i ayrı şekilde.

Yine aynı mesele. Ben Zoro durumunu eleştirirken sen araya giriyorsun. Ben de seni Zoro konusunda eleştirince ben bütün karakterleri eleştiriyorum diyorsun.

''çapı anca Pica'dır'' Zaten yazdıklarımdan o yorumu çıkarabildiysen başka bir şey yazmayacağım. Anlayışınız mükemmel gerçekten. Ben diyorum ki hasar almadığına sevindiğine göre Zoro'nun aklından '' acaba hasar alır mıyım '' düşüncesi geçmiş.

Bak kendi ağzınla diyorsun ''Nami olsaydı'' diye. Şu an konunun başını okuduğundan bile şüpheliyim artık. Konu şu: ''Zoro, Koca Ana Korsanları ile teke tek dövüşe girse hangilerini yenebilirdi?''
Zoro ve Nami vs Cracker falan değil yani. Şu ayrımı bile yapamamışsın ya.

İkincisi: Ya ne de güzel olayı kendi istediğine çeviriyorsunuz. Bu konuda master olmuşsunuz gerçekten. Ben demişim ki '' Luffy ile Zoro arasında sandığınızdan daha fazla uçurum var''. Sen al bu cümleyi sanki ben '' Luffy ile Zoro arasında uçurum kadar fark var '' şeklinde çevir.

Şimdi anladım senin neden yazma zahmetinde bulunduğunu. Bu kadar geçmişe takılıp kalacağını bilmiyordum. Neyse seni gerçek hayatta tanımam etmem. Geçmişte yaşanan mesaj olayında ben açıklamamı yapmışım zaten. Tekrar aynı şeyleri yazmayacağım bile. Saçma sapan bir hikaye uğruna sana yalan söylediğimi düşünüyorsan da o senin takıntın diyeyim.

(Tilgi_Gin mesajı senin alıntılarının altında yazdım ama YORUM SANA DEĞİL)

Neyse milletin kafasında Zoro onlara kalsın. Bizm gözümüzdeki yeşil kafalı, yolu kaybetse de doğruluğu kaybetmeyen, kaptanına saygı duyan, onun gücünü kabullenmiş, gerektiğinde onun içöin canını feda edebilecek olan bildiğimiz Zoro da bize kalsın. Zaten Zoro'yu bir tek siz seviyorsunuz.
Öncelikle 3 tatlı komutanını alamaz, nasıl alır diyenler şaşırıyorum lafından ben herhangi birini alamaz anlıyorum. Zaten lafın devamında da diğer adamları saymışsın. Yani 3 komutanın hepsini alır diyenlerden çok herhangi bir tatlı komutanını alabilir diyenleri de kapsamış bu söz.
Gene başa döndük gibi gözüküyor çünkü Luffy de bu adamları tek başına alamazdı. Cracker'i tek başına nasıl alacaktı diye sorarlar o zaman. Luffy bu aşar gider bir argüman değildir ona göre. Bisküvileri yemeden, bisküviler yumuşamadan, bound man ile bile anca kırabildiği sert bisküvi ve son ana kadar yumuşamış bisküvilerle bile Luffy'nin Cracker'e bir kere bile vurduğunu göremediğimiz gerçeğini de göze alarak. Aynı şekilde Kata için de geçerli. Hakisi bitince Brulee olmadan haki dolduracak kadar süre için ne kadar kendini savunabilirdi? Luffy alamaz, Zoro hayli hayli alamaz dersen :sapkali:.
Bir de Luffy ile Zoro arasında sandığınızdan daha fazla uçurum var sözü ne anlatmak istiyor cidden merak ediyorum. Cümleden bildiğin Luffy ile Zoro arasındaki farkın bayağı fazla olduğunu anlıyorum ben şahsen.
Çentik demek hasar demek değildir, abartıyorsun. Çentik küçücük bir şeydir ki normal kılıç kullanırken, 2 yıllık ara öncesinde yense bile kılıca çentik geliyordu. Şimdi ise full koka kullanan adama bile kılıç kullanınca çizik olmuyor diyor. Hasar dediğin kendi vücuduna olur. Herif sırta alınan yara utançtırdan kılıca çentik bile atılmaması lazım seviyesine gelmiş.

Nadir bu argüman sevdası anlamadım gitti :/

Yılların getirdiği bıkkınlık ve kendini tekrar etme durumunun vermiş olduğu etki ile anlatacak mecal kamadı ki anlatmıyoruz.

Çok uzatmadan, Zoro alayını keser!

Öncelikle 3 tatlı komutanı alamaz, nasıl alır diyenler şaşırıyorum lafından ben herhangi birini alamaz anlıyorum. Zaten lafın devamında da diğer adamları saymışsın. Yani 3 komutanın hepsini alır diyenlerden çok herhangi bir tatlı komutanını alabilir diyenleri de kapsamış bu söz.
Gene başa döndük gibi gözüküyor çünkü Luffy de bu adamları tek başına alamazdı. Cracker'i tek başına nasıl alacaktı diye sorarlar o zaman. Luffy bu aşar gider bir argüman değildir ona göre. Bisküvileri yemeden, bisküviler yumuşamadan, bound man ile bile anca kırabildiği sert bisküvi ve son ana kadar yumuşamış bisküvilerle bile Luffy'nin Cracker'e bir kere bile vurduğunu göremediğimiz gerçeğini de göze alarak. Aynı şekilde Kata için de geçerli. Hakisi bitince Brulee olmadan haki dolduracak kadar süre için ne kadar kendini savunabilirdi? Luffy alamaz, Zoro hayli hayli alamaz dersen
Öncelikle ''Luffy aldıysa Zoro da alır'' yanlış olduğu gibi ''Luffy alamadıysa Zoro da alamaz'' da yanlış. En azından bana göre. Fikrim her dövüşün kendi özelinde değerlendirilmesi.

Ya ben kendim bile G4 Snakeman öncesi Luffy tek başına Cracker' ı alabilir diye düşünmüyordum. Luffy'nin Cracker'i Nami sayesinde yendiği aşikar zaten. Ama burda Luffy'nin de yeteneği var. Adam 11 saatlerce bisküvi yemek durumunda kalıyor. Kata dövüşünde de kabul ediyorum. Tamam, galip Luffy ama bu Kata'yı dövebildiği için değil en son irade olarak Kata'nın kendini bırakmasından kaynaklanıyor. Ben şunu demiyorum: ''Luffy, Kata'yı da Cracker'i de tek başına alır.''

Bir de Luffy ile Zoro arasında sandığınızdan daha fazla uçurum var sözü ne anlatmak istiyor cidden merak ediyorum. Cümleden bildiğin Luffy ile Zoro arasındaki farkın bayağı fazla olduğunu anlıyorum en şahsen.
Şimdi bu uçurum yok diyenler daha çok Luffy ile Zoro'nun çok yakın olduğunu, üç aşağı beş yukarı eşit olduğunu düşünenler, benim gözümde. Benim daha fazla uçurum var demem eşitlikten ziyade belirgin bir fark anlamında. Sayısal anlatayım: Onların gözünde Luffy 10, Zoro 9 ise ben diyorum ki Luffy 10, Zoro 8 gibi.

Çentik demek hasar demek değildir, abartıyorsun. Çentik küçücük bir şeydir ki normal kılıç kullanırken, 2 yıllık ara öncesinde yense bile kılıca çentik geliyordu. Şimdi ise full koka kullanan adama bile kılıç kullanınca çizik olmuyor diyor. Hasar dediğin kendi vücuduna olur. Herif sırta alınan yara utançtırdan kılıca çentik bile atılmaması lazım seviyesine gelmiş.
Hasardan maksat çentik. Zaten konumuz kılıç ve haki. Şimdi Zoro yeni koka kullanan birisi. Haliyle adamı başlangıç seviyelerinde sayabiliriz. Eğitimi aldı evet ama biliyoruz ki haki dövüş içinde gelişen bir şey. Pica savaşı, Zoro için bir gelişim aşamasıdır. O yüzden Zoro'nun çentik olabilir tarzında düşünmesi gayet normal bir şey. Şöyle düşün: Ehliyet alacaksın, sürücü kursuna yazıldın, orda her türlü eğitimi aldın, birkaç defa da araba kullandın. Eğitimi aldın diye usta sürücü oldun mu? Hayır. Ehliyet sınavında-her türlü bilgiyi bilmene rağmen- aklında kaza yaparım korkusu yok mudur? Veya ehliyeti aldığın ilk zamanlarda o korku yok mudur? Vardır, çünkü ne kadar araba sürmeyi öğrenmiş olsan da gelişim aşamasındasındır.

Katakuriye imkan vermiyorum,Smootie balon deilse oda zor.

Diğer herkese şansı var,şu anki gücüne göre düşünürsek.

Çoğundan dayak yer ama.Güçlü rakiple savaşacağı için.İçinde çok byük güçler çıkaracaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık