Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Koca Ana Korsanları

Zoro hangilerini yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    332
buradaki bazı rakipler haldır huldur dövüşen tipler değil. hal böyleyken total güç olarak olmasa da crackerden tehlikeli adamların da olduğu ortaya çıkıyor.

Sana senaryo gelir. Çünkü mantık "ama Luffy....." :)

Craker>Mingo.

Çünkü Kraker ana gücünü kullanmadan uzun süre ve iki kişiye karşı dövüşüyor.

Çünkü Mingo Kraker'in bisküvilerini ipe dönüştüremez.

Bu kısmı geçecek olursak tatsu maki o bisküvileri havalandıracak kadar güçlü. Ashura ise iki yıl önceki 2200 douriki+meyveye tek atacak kadar güçlü. İki sene sonraki Ashura Kraker'i alabilir dememde bir sakınca görmüyorum. Kılıç yumruğa benzemez, şakaya gelmez :artiz:
Hadi senin güç dengeni doğru kabul edelim. Zoro dengi Luffy ve bu ikiliye oldukça yakın seviyede olan Law'ın yenmek için şekilden şekile girdiği Dof var elimizde. Aynı Dof'u ise Cracker'a yedirme olayına da eyvallah diyelim. Yani sana göre Zoro<Dof<Cracker. Dolayısıyla bu durumda başka bir şey söylemeye gerek var mı?

Hadi senin güç dengeni doğru kabul edelim. Zoro dengi Luffy ve bu ikiliye oldukça yakın seviyede olan Law'ın yenmek için şekilden şekile girdiği Dof var elimizde. Aynı Dof'u ise Cracker'a yedirme olayına da eyvallah diyelim. Yani sana göre Zoro<Dof<Cracker. Dolayısıyla bu durumda başka bir şey söylemeye gerek var mı?
Her dövüş kendi içinde, kendi avantaj-dezavantaj durumuna göre değerlendirilmeli. Mingo>Zoro. Ama Craker Zoro'yu yenemez. Lakin bu da demek değildir ki Mingo>Kraker :)

Avantaj-dezavantaj :good:

Biraz düşündüm fikir değiştirdim...

Zoro Asura olmadan Vergo-Daifuku ayarıdır.
Asura ile de Doflamingo'nun uyanış olmadan önceki halinden biraz daha güçlüdür.
Şuanlık Snack dahil tatlı komutanları yenemez diye düşünüyorum ama 2 yıl neler öğrendiğni gördükçe fikrim de değişecektir.

Zoro-Vergo-Daifuku ... 10.0
Doflamingo ... 12.0
Prospero 12.0
Asura Zoro 12.5
Uyanış Doflamingo ... 13.0( veya 13.5)
G4 Luffy ... 14.0( veya 14.5)
Cracker 13.5
Katakuri 14.0

Her dövüş kendi içinde, kendi avantaj-dezavantaj durumuna göre değerlendirilmeli. Mingo>Zoro. Ama Craker Zoro'yu yenemez. Lakin bu da demek değildir ki Mingo>Kraker :)

Avantaj-dezavantaj :good:
Haklısın avantaj-dezavantaj durumları dövüşleri etkileyebilir ama bu durum birbirlerine yakın veya denk karakterler arasında olur. Cracker dediğin adam ile Zoro arasında baya baya seviye farkı var. Kaldı ki ben hala Zoro'nun nasıl bir avantaja sahip olduğunu anlayabilmiş değilim. En kral attığı slash bile Pica gibi birisini biraz yaraladı o kadar. O bisküvilerin dayanıklılığını ise anlatmama gerek bile yok. Yani öyle 300 500 pound yollamayla olacak işler değil bunlar. Hele o tatsumaki örneğin ne la? Kıçı boklu balıkadamlarla karıştırdın galiba. :/

Not: İstisnai durumlar dışında Op dövüşlerinde seviye belirler dövüş sonucunu. Onun kaşı kara, bunun gözü yok gibi durumlar hava civadır. Önemli olan sadece seviyedir.

Son düzenleme:
Haklısın avantaj-dezavantaj durumları dövüşleri etkileyebilir ama bu durum birbirlerine yakın veya denk karakterler arasında olur. Cracker dediğin adam ile Zoro arasında baya baya seviye farkı var. Kaldı ki ben hala Zoro'nun nasıl bir avantaja sahip olduğunu anlayabilmiş değilim.

Not: İstisnai durumlar dışında Op dövüşlerinde seviye belirler dövüş sonucunu. Onun kaşı kara, bunun gözü yok gibi durumlar hava civadır. Önemli olan sadece seviyedir.
Mr 3 vs. Magellan. Bu ikili arasında dağlar kadar fark olmasına rağmen Mr 3 kısa süre de olsa Magellan'ın gücüne karşı koyabilmiştir.

Luffy vs. Croco. Bu ikili ayni seviyenin adamı mıydı ? Değildi. Ta ki Luffy, Mizu Luffy olana kadar :(

Luffy vs. Enel. Adamda Tanrı yeteneği var. Ayrıntıya girmeye gerek yok.

Brook vs. Mama. Aralarında Büyük Kanyon, Sahra Çölü, Büyük Okyanus kadar fark olan bu ikili... Brook daha önce kimsenin zarar veremediği Prometheus'a zarar veriyor (Mama'nın gücü sonuç olarak). Neden ? Ruh Kralı.. Seviye olarak bunlar denk veya yakınlar mı ?

Robin vs. Cavendish. Normalde Cabej liğme liğme doğrar Robin'i. Ama Robin yeteneği sayesinde Cabej'i durdurabiliyor. Hani seviye yakınlığı ?

Mihawk vs. Buggy. Ne Mihawk ne de bir başkası istediği kadar uğraşsın Buggy'yi kesemez. Meyvesi buna izin vermiyor çünkü. Seviyeleri yakın mı ?

Düşünsem daha çıkar. Bunlar olan örnekler. Buna benzer, muhtemel bir sürü dövüş çıkarılabilir.

Senin dediğini anlıyorum. Mesela Brook vs. Mama örneğini verdim. Brook Prometheus'a zarar vermiş olsa da Mama'yı yenecek değil elbette. Benim de demek istediğim ters yeteneğin normalde zarar bile veremeyeceğin rakipler karşısında bile dövüşmeye imkan sağlaması. Ya da seviye daha yakın olduğunda kazanmana imkan sağlaması. Yani ters yetenek ve anti olayı Op'ta bu kadar önemli.

Zoro'nun Kraker'e karşı direkt anti ya da ters yetenek diyebileceğimiz bir durumu yok. Lakin fiziksel dövüş veren (yumruk-tekme) karakterlerden avantajlı olduğu da kesin. Bir kere Zoro'nun bisküvilerle tek tek uğraşmak zorunda kalmayacak olması. Alan saldırılarına sahip kişiler Kraker için büyük dezavantaj.

Diğer mesele de Zoro'nun Kraker'i kesme imkanı bulduktan sonra Kraker'in tekrar ayağa kalkamayacak olması. Kraker'in dayanıklılığının çok iyi değil. Ayrıca kılıç daha bitirici. Kraker yumruk yer kalkar ama kesildikten sonra kalkması çok çok düşük ihtimal. Bunun örnekleri sümüklü Helmeppo'nun babası Morgan'dan beri mevcut.

Son avantajı ise Kraker'in kılıç kullanıyor olması. Aynı dili konuşuyorsan anlaman ve anlaşman daha kolay olur. Zoro varken Luffy'nin kılıç ustaları ile uğraşmamasının sebebi de bu. Çünkü ortada kılıç konusunda uzman biri var. Zoro, kılıç kullananın dilinden çok daha iyi anlayacak ve yumruk-tekmeyle dövüşen birine nazaran daha daha ustaca ve profesyonelce dövüşecektir.

Yanisi, Luffy yenemiyor Zoro nasıl yenecek demek çok düz ve klişe bir bakış açısı. Misal veriyorum. Zoro Garp'la karşılaşsa ve yenilse "Zoro yenemedi Luffy nasıl yensin" demek ne kadar mantıklı ise Zoro vs. Kraker'i değerlendirme biçiminiz de o kadar mantıklıdır :sapkali:

@Densetsu no Samurai
Aralarında 2 gömlek fark var. Forum diliyle 2 tık. Hal böyleyken alan saldırısı, kılıcın dilinden anlama gibi argümanlar otomatik olarak boşa çıkıyor. Ki zaten adamın olayı bizzat meyve. Luffy'nin sıkıntısı kılıç değil meyveydi. Neyse işte, anti mevzusu da olmadığı için geriye sadece güçlü olan kişinin diğerini ezmesi kalıyor.

Yazdıklarına tek tek cevap verirdim ama gece gece erindim açıkçası. Sadece şunu söyleyeyim. Pica'dan azıcık kan alan o büyük alan saldırısı, Cracker'ın bisküvilerinin tozunu alır sadece. 800 milyonluk adamın en büyük silahını, durduğu yerden slash atarak parçalatırsan olmaz o iş.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık