Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Charlotte Katakuri

Sizce hangi taraf kazanır ?

• Zoro

Kullanılan: 192 40.3%
  • Katakuri

Kullanılan: 297 62.4%

• Kullanılan toplam oy
    476
Sonuç olarak kim daha fazla darbe yiyip dövüşe devam edebilir? Dayanıklılığa bakıyorsak en önemlisi budur.

Queen ve kata’yı karşılaştırırsak da cevap net kata’dır benim gözümde. Evet queen daha az hasar alır. Ama yıkılır hemen.

Son düzenleme:
Diğerinde öyle bir durum yok. Suratını tutuyor. Her balyozu suratına aldığındakine benzer tepki. Böyle olan sahnelere redderek tartışacaksan tartışma olmuyor o.
@Starrk bu forumda anlaşamadığım çok nokta olsa da bilgisine saygı duyduğum kişilerdensin. Luffy en son Kaido'dan bir saldırıyı yediği zaman teklendiğini hepimiz gördük. Bölüme ismini veren sarhoş ejderha tekniğiyle yapılan bir saldırıyı Luffy haki kaplamasız kafasına yese kalkıp savaşacak halde olabilir mi? Yamato'nun kendisini meyve + haki ile savunmasına rağmen kanadığını görmemize rağmen Luffy hakisiz direkt kafaya yiyerek sadece kanamakla atlatacak ve böyle dehşet şekilde savaşmaya devam edebilecek, bu iddiaya katılıyor musun?

@Starrk bu forumda anlaşamadığım çok nokta olsa da bilgisine saygı duyduğum kişilerdensin. Luffy en son Kaido'dan bir saldırıyı yediği zaman teklendiğini hepimiz gördük. Bölüme ismini veren sarhoş ejderha tekniğiyle yapılan bir saldırıyı Luffy haki kaplamasız kafasına yese kalkıp savaşacak halde olabilir mi? Yamato'nun kendisini meyve + haki ile savunmasına rağmen kanadığını görmemize rağmen Luffy hakisiz sadece kanamakla atlatacak ve böyle dehşet şekilde savaşmaya devam edebilecek, bu iddiaya katılıyor musun?
Karakter power up’ı ne olursa olsun belli bi lige geldiyse artık bazı saldırıların onu indirememesini beklersin. Luffy’e de bu olabilir. Yani manga başı tek yiyen karakter şimdi dayanıyorsa bu saçma olmaz. Çünkü artık yonkou ligi.

Çocuk kral haki açtığından beri kaido’nun hız, kuvvet avantajları falan da sanki baya azalmış gibi duruyor farkındaysan. Thunder bagua görünce luffy’nin yaptığına bak mesela. Çatı dövüşünün başına kıyasla kenbunshokusu ve hızı değişti mi o kadar? Meyvesine de bak Luffy g2 ve g3’ü sürekli kombineli kullanıyor. Kral hakisi açtıktan sonra değişen çok şey var.

Belki hakiyle korunmuştur belki korunmamıştır onu bilemem. Ama korunmadıysa da tek yememesi saçma olmaz.

@Starrk bu forumda anlaşamadığım çok nokta olsa da bilgisine saygı duyduğum kişilerdensin. Luffy en son Kaido'dan bir saldırıyı yediği zaman teklendiğini hepimiz gördük. Bölüme ismini veren sarhoş ejderha tekniğiyle yapılan bir saldırıyı Luffy haki kaplamasız kafasına yese kalkıp savaşacak halde olabilir mi? Yamato'nun kendisini meyve + haki ile savunmasına rağmen kanadığını görmemize rağmen Luffy hakisiz direkt kafaya yiyerek sadece kanamakla atlatacak ve böyle dehşet şekilde savaşmaya devam edebilecek, bu iddiaya katılıyor musun?
Oda'nın bu senaryoyu işleyişi bu. Luffy Lucci'den de tek yemiş fırlatılmıştı. Sonra kaç tane darbesini aldı hem de çok daha güçlülerin hatta nihai ataklarını aldı da devam etti. Hoşuma gidiyor mu gitmiyor zaten ben bunu arc'ın başından dedim. Luffy tek yedikten sonra da dedim arc sonu bunlardan bol bol yiyecek de devam edecek diye.

Karakter power up’ı ne olursa olsun belli bi lige geldiyse artık bazı saldırıların onu indirememesini beklersin. Luffy’e de bu olabilir. Yani manga başı tek yiyen karakter şimdi dayanıyorsa bu saçma olmaz. Çünkü artık yonkou ligi.

Çocuk kral haki açtığından beri kaido’nun hız, kuvvet avantajları falan da sanki baya azalmış gibi duruyor farkındaysan. Thunder bagua görünce luffy’nin yaptığına bak mesela. Çatı dövüşünün başına kıyasla kenbunshokusu ve hızı değişti mi o kadar? Meyvesine de bak Luffy g2 ve g3’ü sürekli kombineli kullanıyor. Kral hakisi açtıktan sonra değişen çok şey var.

Belki hakiyle korunmuştur belki korunmamıştır onu bilemem. Ama korunmadıysa da tek yememesi saçma olmaz.
Manga başına kıyasla düşünsem neyse de aynı gün Apoo'dan yediği saldırıya kendinden geçti. Yani birkaç saatte neler yaşadı bu çocuğun vücudu? Hakisiz ve kafasına yiyecek ama baygınlık anı bile yok. Üstelik hemen sonrasında iki tarafın da net olarak kral haki çarpıştırdıkları zaman Luffy'nin Kaido'nun hakisi güçleniyor dediğini ve hakiyle Kaido'ya saldırmasına rağmen geriye savrulduğunu da okuduk.Ben ihtimal veremiyorum. G4 'ü bile çok daha mükemmel şekilde kullanıyor dediğin gibi ama bunlara alışması baya zaman aldı. Direkt birkaç saatte bedeniyle ilgili bir olay görmeden Dünyanın en güçlü adamının isimli saldırısını kafasına ve hakiyle kendisini savunmadan yiyip böyle atlatıyorsa ne denilir bilemiyorum.

Aynı tarzda dayanıklılık ichiji’de de vardı. Kata karşısındaki durumunu biliyoruz.

Page one da dayanıklılığıyla çok övüldü dinazor olduğu için. O zaman o da luffy’den ve eski sanji’den dayanıklı diyelim mi?
_______

Luffy iradesi yüksek, acıya dayanıklılığı yüksek. Bu yüzden kalkıyor hep. Zoro da dinazor gibi sert olduğu için değil dayanıklı olduğu için tüm kemikleri kırıkken dövüşe devam etti. Dayanıklılık odur.

Hatta queen’den gidelim. Herif hakisiz, meyvesiz big mom’a karşı 2 darbede yamuldu. Öldü sandı millet. Bi de hibrit değil full dinazordu burda yani max dayanıklılığındaydı. Big mom law ve kidd’i ne kadar dövdü hala ayağa kalkıyorlar.

Katakuri de böyle dayanıklı. 10-15 dk’lık dövüşten sonra “sınırıma yaklaştım” diyor la diğer adamlar. Bunun arc boss’u olmakla alakası yok adamın iradesi yüksek. Kral hakisine sahip olması da kanıtı.

Yediği 3 boundman darbesi bi komutanı kritik duruma sokacak bi hasardı zaten. Dof 4 taneyle bayıldı.
Katakuri mızrak yarasından kan kaybederken bile 3 saat dövüştü. Snakeman’la her dakika birbirlerine defalarca vurarak 40 dk dövüştüler. Queen bu kadar dayanıklı bi karakter değil. Derisi sağlam sadece.
Queen bariz dayanıklı bir karakterdi.3 defa ağzında lazer patladı herifin. Katakuri'nin ağzında bir kez patlasa kendinden geçer savaşa veda ederdi.

Marco'nun tekmelerinin ne derece etkili olduğubu söylememe gerek yok. Herif bunları yerken bir kez bile görünmez olmadı. yeteneklerini ona rağmen sakladı. katakuri ise Luffy'nin hızlı ve saldırı gücü diğer modlarına göre düşük olan Snakeman'e yenildi. He canım Katakuri dayanıklı ve hızlı. Kendisi Amiral seviyesinde olup ne Zoro ne Sanji yanına yaklaşamaz..

Son düzenleme:
Manga başına kıyasla düşünsem neyse de aynı gün Apoo'dan yediği saldırıya kendinden geçti. Yani birkaç saatte neler yaşadı bu çocuğun vücudu? Hakisiz ve kafasına yiyecek ama baygınlık anı bile yok. Üstelik hemen sonrasında iki tarafın da net olarak kral haki çarpıştırdıkları zaman Luffy'nin Kaido'nun hakisi güçleniyor dediğini ve hakiyle Kaido'ya saldırmasına rağmen geriye savrulduğunu da okuduk.Ben ihtimal veremiyorum. G4 'ü bile çok daha mükemmel şekilde kullanıyor dediğin gibi ama bunlara alışması baya zaman aldı. Direkt birkaç saatte bedeniyle ilgili bir olay görmeden Dünyanın en güçlü adamının isimli saldırısını kafasına ve hakiyle kendisini savunmadan yiyip böyle atlatıyorsa ne denilir bilemiyorum.
Oden bile bayılmışken bence de saçma. Ama dediğim gibi şaşırmıyorum.

Queen bariz dayanıklı bir karakterdi.3 defa ağzında lazer patladı herifin. Katakuri'nin ağzında bir kez patlasa kendinden geçer savaşa veda ederdi.
Pacifista inmedi onunla. Jet pistole’e yamulan yaratık bu.

Oden bile bayılmışken bence de saçma. Ama dediğim gibi şaşırmıyorum.

Pacifista inmedi onunla. Jet pistole’e yamulan yaratık bu.
Lazer aynı lazer formulü aynı, dolayısıyla gücü değişmez. Kizaru saniyede binlerce atıyorsa, Queen 3-5 tane atıyor. Marco'ya kelepçe takılıp meyve gücü ortadan kaldırıldığında 2 lazere pert olmuştu. Pacifista ise tamamen metal olduğundan işlemiyor. Lastik yıldırımın antisi olması gibi, ışığında antisi olabilir.

Katanın yediği Snakeman saldırıları Queen'e maksimum yapacağı etki, Marco etkisi. Queen onları yiyip kalkıyordu zaten. Birde üzerine İfrit Jambe yedi ki. Bence her açıdan g4'den daha etkili İfrit Jambe.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık