Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Charlotte Katakuri

Sizce hangi taraf kazanır ?

• Zoro

Kullanılan: 191 40.2%
  • Katakuri

Kullanılan: 297 62.5%

• Kullanılan toplam oy
    475
Iskalasa bile yumrukları gittikçe hızlanan,geleceği görebilen bir g4 formuna karşı kendini yaralamış şekilde dövüştü adam o kadar da mantıksız değil.Luffy'nin kendisi diyordu,yumruklarım gittikçe hızlanıyor diye.Adam geleceği görmeyi başlayarak aşağı yukarı şartları eşitledi işte.Luffy bu adama diğer dövüşlerindeki gibi net üstünlük kurarak galibiyete ulaşmadı zaten.Kata Snakeman'deki Luffy'nin tepki bile verdirtmeden vuracak kadar da hızlı saldırılar da yapabilen bir adam bu arada.Saldırı hızı olarak gene ilerde gibi duruyor.

[/ISPOILER]
Hızlı o kesin ama benim düşüncem yakın temasta zoronun çok sıkıntı çıkaracağı. Çünkü yumruk yedinmi devam edebiliyorsun ancak kılıç darbesi savaş uzadıkça kötüleşiyor. Bunun yanında katakuri uzun biri ve kolay hedef olma ihtimali de var. Kolları uzun yani zoro dibine girebilirse epey ciddi hasar verebilir.
Genel hız olarak kata iyi olabilir ama ani saldırı patlama hızı olarak zoro öne geçiyor bence. Yinede eğer yavaş kalırsa dövüş boyunca zoronun da gittikçe hızlanma potansiyeli var.
Bunun yanında zoro 3 kılıç kullanıyor bedenini nasıl dağıtacak muamma bence katakurinin meyvesini logialardan ayıran fark bedenini tam anlamıyla bölememesi. Hep bir parça diger parçaya bağlı kalıyor.
Eger bu durum varsa bu onun için sorun olabilir.
Birde katakurinin silahlanma sertliği luffyden üstün olsada dereceli veya kaliteli kılıçlar haki basılmış yeri kesebiliyor
Örneğin doflamingo Law ın kılıcını eliyle tutarken eli kanıyor. Üstelik eline haki basmasına rağmen.
Benzer şekilde luffy gear 4 halinde iken cracker haki basmamış kılıcı ile luffynin kolunu kesiyor biraz. Eğerki haki basılırsa daha derin kesebilecek hale geliyor kılıçlar.
Yani katakurinin oluşturduğu mochi yumrukları kesilebilir. Aynı anda çok fazla yumruk atarsa tatsumaki sallayabilir hakili zoro.
Yani aslında luffy dövüşü gibi düşünmemek lazım bu dövüşü. Çünkü luffy yumruk yumruğa dövüşüyor ve hızlı olması gerek. Ancak Zoro slash de atabiliyor. Yani mesafeli saldırıları da var ve ciddi hızlarda yapabiliyor. Wano zoro Hawking e attığı ince slash çok hızlıydı . Luffy bizzat söyledi. Yani katakuri kadar hızlı olması na da gerek yok aslında.
Eğerki zoro sağlam bir saldırı yapana kadar dayanır ise katakuriyi alır ki bence dayanır. Zaten bu geleceği görme olayı belli bir yere kadar uzun süren bir savaşta gir gide zayıflıyan bir yetenek ancak rakip gittikçe ayak uydurmaya başlıyor.
Birde şimdi şöyle bir durum da var.
Zoro halen gelişiyor ancak katakuri luffyden sonra bir savaşa girmedi. Muhtemelen luffynin bazı tekniklerini kopyaladı .
Bu wano sonunda zoronun seviyesi velli olacak muhtemelen.
Tabi birde saldırıya kralların hakisini ekleme muhabbeti çıktı. Zoronun wanoda ryou öğrenme ihtimali de var

Aslında Roger ve Wb gibi kişilee kılıca normal silahlanma basarken Oden Ryou basıyordu . Belki zoro bunuda öğrenebilir.

Beyler siz hiç bir karakterin, "saldırı gücüm çok yüksek ama olmuyorrrr ollllmuyor" dediğini görüp duydunuz mu ? Bunun karşısında Katakuri'nin, "hızlığım, gözlemim tavan, dokunulmazım" dediğini düşünelim. Ee abi toplanak Allah diyek o zaman sana Katakulli ? Her zaman diyorum. Gözlem ve hız faktörü yüzünden bu adama dokunulmaz diyorsanız bu adama koca seride dokunacak 10 kişi bulamazsınız. O yüzden geçelim bu muhabbeti. Bu seride saldırı gücü her zaman avantajdır. Zoro öyle ya da böyle Katakuri'ye yaklaşıp bir saldırı tutturur. Saldırıyı tutturdu mu geçmiş olsun zaten. Herifte yonkoudan kan alan saldırı var yonkoudan!

Öncelikle imparatorların yc1'lerine bakalım malum katakuri'nin seviyesi o. Yc1'ler benim tahmini güçlerine göre sıraladığımda;
1-Benn Beckman: Shanks'e yakın deniyordu, ayrıca mf'de kizaru bile o benn beckman korkuttun beni diyip yarı trol yarı ciddi bir lafı vardı büyük ihtimalle yonkou seviyesi olmasa da yc1'ler arasındaki tek amiral seviyesindeki karakter.
2-Shiryu: Çok güçlü bir kılıç olmasının yanı sıra karaksakal tayfasının bizimkilerinin son rakibi olacağı teorisinde zoro'nun rakibi olacak karakter. Elimizde gücüne dair çok net veriler yok ama belli ki çok güçlü yoksa karasakal'ın tümen komutanı olamazdı ki bir de üstüne yemiş olduğu şeytan meyvesi var yani bu abimiz iyidir iyi.
3-Marco: Hakkında çok şey söylemeye gerek yok meyvesinin gücü ortada. Shiryu'nun altına koyma sebebim ise, shiryu'nun serinin sonunda olan rakiplerden olacağı için daha güçlü olması gerektiği.
4-Katakuri: Herkesin de belirttiği hayvan gibi gözlemi var, bunun yanı sıra kral hakisi, meyvesi ve silahlanması da cabası. Bu karakter de dehşet güçlü hakkını vermek lazım.
5-King: Daha çok bir tatavasını görmedik ama big mom wano'ya geldiğinde hiç çekinmeden gemilere gidip saldırması her ne kadar meyvesinin bir artısı olsa da boş adam olmadığı kesin. Bunun üzerine bir de kılıç kullanıcısı wano arcı ilerlerken vs'si belli olduğunda gücünü daha net görebileceğiz.
Şimdi öncelikle zoro'nun bu listedeki ilk 3 numarayı alamayacağını söyleyebiliriz. Ha tabi seri biter adam KK'nin sağ kolu olmuştur o zaman alır denirdi, şuanki halde alamaz. Geriye elimizde 4,5 yani Katakuri ve King kalıyor. Bence Zoro'nun gösterdiği çatıdaki performans bir ton yaptığı icraat'in yanı sıra Kaido'nun ilgisini çekecek ve şaşırtacak derecede kral hakisi salıyorsa zoro'nun arc sonu yc1 olduğu kesinleşmiş olur ha bu listedeki en zayıflarından biri olur ama yc1 olur gibi. Bence kaido ile luffy bire bir atarsa ve zoro'da çatıdan inerse ki öyle bir yol yapılıyor gibi king veya queen'le çarpışabilir bir ihtimal. O zaman daha net konuşabiliriz. Benim tahminim king'i zor olsa da alır (İkisi de tam güçte, hasarsız olacakları bir versiyon için söylüyorum). Katakuri'yi alıp almama konusunda ikilemdeyim. Bence çok çok zor olsa da savaşın sonunda anası ağlayacak olsa da alır gibi. Herkes hız, geleceği görme falan demiş de iyi de arkadaşlar o zaman Katakuri, anasından da güçlü olur imparatorlardan da güçlü olur. Adamın bu yetenekleri çok iyi olması onun seviyesini amiral ya da imparator yapmaz yc1 olmasını sağlar. Benim tahminlerim bu yönde cevaplarınızı bekliyorum :)

Charlotte Katakuri

İleri Seviye Gözlem Hakisi
İleri Seviye Kralın Hakisi
Silahlanma Hakisi
Özel Paramecia Meyve
Uyanış
Zoro'dan üstün bir hız

Roronoa Zoro

Katakuriden çok daha zayıf Gözlem Hakisi
İleri Seviye Kralın Hakisi
Katakuri'den üstün Silahlanma Hakisi
Ashura
Katakuriden Üstün Dayanıklılık

Kağıt üzerinden ikisinin de birbirine üstünlükleri var. Fakat Gözlem ve Çok daha hızlı olmak. Beraberinde dokunulmazlık getirir.
Katanın zorodan kötü bir silahlanma hakisine sahip olduğunu düşünmüyorum kaidoyla beraber luffynin ellerini şişiren 2 karakterden biri dayanııklılık konusuna gelirsek kata kendini yaralayıp saatlerce dövüşmeye devam edebiliyor benzer bir olayda zoro killerın tırpanın yedikten sonra pek dayanamadı.
Edit: Bu aralar koreli arkadaş millete tuzluğu kaptırtıp hep buraya koşturtuyor bende patlamış mısırımı alıp seyrediyorum adamsın koreli aynen devam et.

Son düzenleme:
Katanın zorodan kötü bir silahlanma hakisine sahip olduğunu düşünmüyorum kaidoyla beraber luffynin ellerini şişiren 2 karakterden biri dayanııklılık konusuna gelirsek kata kendini yaralayıp saatlerce dövüşmeye devam edebiliyor benzer bir olayda zoro killerın tırpanın yedikten sonra pek dayanamadı.
Edit: Bu aralar koreli arkadaş millete tuzluğu kaptırtıp hep buraya koşturtuyor bende patlamış mısırımı alıp seyrediyorum adamsın koreli aynen devam et.
kesinlikle silahlanma hakisi üstündü luffyden elleri şişmişti aslında her konuda üstündü luffyden. Yazar burda sçtı sıvadı gibi bir şey oldu ben hala luffynin katayı alamayacağını düşünüyorum kata geç buyur demezse. Çünkü çok saçma bir zaferdi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık